اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام خالق هستی بخش
گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه، شعبه امین گلی روز دوشنبه 97/06/19 با استادی همسفر کبری و دبیری همسفر لیلا با دستور جلسه" ندانی را بدان" ترک دوم رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.
                         خداوند عادل است اگر به کسی کم یا زیاد می‌دهد بر اساس قدر و اندازه و جایگاه و ارزش او می‌باشد که آن هم بستگی به کوله‌پشتی دارد......


در ادامه مطلب بخوانید.....

سخنان استاد محترم:

هر شخصی که در کنگره ورودی دارد، یعنی آموزش می‌گیرد ، اما خروجی ندارد ، یعنی خدمت نمی‌کند ، به‌جایی نمی‌رسد . و تبدیل به مردابی متعفن می‌شود که انرژی منفی از خود ساطع می‌کند و کسی که در کنار او می‌نشیند از او انرژی نمی‌گیرد . بنابراین ما باید مانند چشمه ، جاری باشیم  و هم ورودی و هم خروجی داشته باشیم .

نکته دیگر اینکه ، افرادی هستند که هنوز خود را خوب نمی‌شناسند و در مسائل خود مانده‌اند ، اما می‌خواهند از هستی و جن و روح و دیگر مسائل ماوراءالطبیعه سر در آورند .  چنین شخصی راه و مسیر اصلی خودش را گم می‌کند . مانند کلاغی که می‌خواست راه رفتن کبک را بیاموزد  راه رفتن خودش را هم فراموش کرد  .

در مورد اهمیت وادی‌ها ، آقای مهندس می‌فرمایند وادی‌ها کلید ما هستند و ما از طریق وادی‌ها می‌توانیم به بلوغ فکری برسیم ، یعنی تفکرمان مثبت  می‌شود ، بهتر می‌توانیم تفکر کنیم و مسائل مان را راحت تر حل می‌کنیم و تغییر وضعیت می‌دهیم . برای اینکه وادی‌ها را بهتر متوجه شویم ابتدا باید وادی‌ها را کلمه به کلمه بنویسیم ، سپس برداشت خود و نکات مهم را از وادی یادداشت کنیم و نکته سوم این که آقای مهندس می‌فرمایند از وادی‌ها سؤال در بیاوریم .

در هنگام خواندن وادی‌ها باید ریزبه‌ ریز سؤال دربیاوریم .

حال چند جمله از وادی دوم را بررسی می‌کنیم :

هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌گذارد.

هیچ به معنی این است که وجود ندارد . مخلوق یعنی هر چه که خلق‌شده از انسان و آب و درخت و سنگ و گیاهان و جمادات و حیوانات . حتی شیطان و فرشته‌ها . این‌ها هیچ‌کدام بیهوده و بی‌جهت آفریده نشده‌اند . شیطان هم بیهوده و حتی بد نیست بلکه مأموریت و فلسفه خلقتش این است که امر به بدی کند . حتی یک پشه و مگس هم الکی و بی برنامه به وجود نیامده‌اند .

 

هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم 

یعنی بی‌ارزش نیستیم . حتی اگر خود فکر کنیم که هیچ ارزشی نداریم . یعنی هر کسی یک ارزش و جایگاهی دارد و بر اساس هر جایگاهی که دارد خداوند به او نعمت می‌دهد . مثال پدری که سه فرزند با قدهای مختلف داشت و می‌گفت من بین فرزندان خود فرقی نمی‌گذارم و به همین دلیل برای هر سه شلوارهایی با یک قد گرفت . ولی این عدالت نیست . و باعث می‌شود این شلوارها غیر استفاده شود واگر هم استفاده کنند یا کوچک است یا بزرگ و به قد و اندازه آنها نمی خورد .  خداوند  عادل است اگر به کسی کم یا زیاد می‌دهد بر اساس قد و اندازه و جایگاه و ارزش او می‌باشد که آن هم بستگی به کوله‌پشتی او دارد که از زندگی های قبل خود چه چیزی با خود آورده  و چقدر رشد کرده و بر اساس قد و اندازه هر کس ، خداوند به ما نعمت می‌ دهد.

خوشحالیم که به جنگ خود ادامه می‌دهید

زمانی که ما می‌خواهیم ضد ارزشی را کنار بگذاریم جنگ و نبردی در افکار و اندیشه‌های ما صورت می‌گیرد . این جنگ بین روح و جن صورت می‌گیرد و مدام در معرض القائات این دو قرار می‌گیریم . به‌عنوان مثال به کنگره آمدن ، رها کردن مسافر و یا کنار گذاشتن غیبت و ... . و این ابراز خوشحالی از این جنگ یعنی ، یک حرکتی به سمت ارزش‌ها دارد انجام می‌شود . و زمانی که در مسیر مثبت قدم برداشته می‌شود ، القائات مثبت بیشتر می‌شود و نیروهای الهی به کمک ما می‌آید . زمانی که خانواده‌ یک مصرف کننده نیروی بازدارنده می‌شود برای این که شخص به کنگره نیاید در این میان کسی می‌تواند به مسیر خود ادامه دهد که خواسته قوی برای ادامه راه خود داشته باشد و با این خواسته قوی می‌تواند به جنگ القائات منفی برود و به راه خود ادامه دهد .

تا این مساله به‌صورت خوبی از آزمایش در آید

این جنگ تا کی ادامه دارد؟ تا زمانی که شخص به دانایی برسد . به‌عنوان مثال در سفر اول مدام در حال تجربه و آزمایش است . زیرا هنوز در باورش نمی‌گنجد که درمان شود، خودش آزمایش می‌کند و وقتی می‌بیند زمانی هم قرص و هم تریاک مصرف می‌کرده ولی الان توانسته است قرصهای‌ش را کنار بگذارد یا به‌جای 5 بار مصرف در روز می‌تواند 3 بار هم مصرف کند ،به دانایی لازم می‌رسد و به جنگ افکار خود برای آمدن و نیامدن به کنگره پایان می‌دهد .در ابتدای سفر که دانایی نیست جنگ افکار هم زیاد است اما بعد با دیدن الگوها و تجربه کردن و به نتیجه رسیدن و افزایش دانایی جنگ پایان می‌یابد

یک راهنمای خوب می‌تواند با تمرکز کردن روی شاگرد خود  پی به مشکلات رهجو ببرد و بدون هیچ‌گونه تعصبی به او کمک کند تا مشکلش را حل کند ،در جایی حال او را بگیرد و در جایی حتی با یک لبخند ساده به او حال بدهد . و اگر نمی‌تواند به رهجوی خود حال بدهد نباید حال او را هم بگیرد . باید حال ره جوی خود را درک کند چون او مشکلات زیادی دارد و نباید با حس بد به‌اصطلاح برجک او را بزند بلکه به‌منظورش آموزش باشد و در کنارش او را تشویق هم بکند و این از ویژگی‌های یک راهنمای خوب است که هم مهر مادری و هم جذبه پدری داشته باشد . در هر رابطه‌ یا موضوعی که قرار داریم باید به‌وقتش و بسته به شرایط هم جاذبه و هم دافعه داشته باشیم .

و دنیای درون تبدیل به یک شهرآباد شود

ما هم در درون خود جهانی داریم . جهان درون ما خیلی پیچیده است و نمی‌دانیم چطور کار می‌کند. وقتی می‌گوییم میدان آزادی یا کوه و یا جنگل . سریع در ذهن خود می‌توانیم اینها را مجسم کنیم . اما نمی‌دانیم چطور این‌گونه می‌شود . خیلی‌ها می‌گویند تمام دنیای بیرون در درون ما جمع شده و دنیای درون ما را جهان اکبر می‌نامند . همان‌گونه که در جهان بیرون و در هستی غیر از کوه و دشت و دریا ، زباله و فاضلاب هم هست که مسیر آن‌ها  مشخص است و می‌توان زباله‌ها را جداسازی و حتی بازیافت کرد و تبدیل به یک منبع درآمد نمود . در درون ما هم افکار و اندیشه‌های منفی و ضد ارزش‌هایی مانند ترس ، خشم ، منیت و ... هستند که نیرو و انرژی‌ زیادی دارند و اگر آن‌ها را کنترل کنیم می‌توانیم از انرژی آن‌ها به نفع خودمان استفاده کنیم و اگر از آنها استفاده کنیم و کنترلشان نکنیم انرژی درون ما را به تحلیل می‌برد . شخصی مانند آقای مهندس هیچ موقع خستگی ندارند زیرا انرژی ایشان بالاست و خرج افکار منفی و ضد ارزشی نمی‌کنند تا بی انرژی و  بی‌حوصله شوند .

که در آن همه هستی راه خود را به نیروی مافوق بردارد

منظور از نیروی مافوق ، قدرت مطلق خداوند و پیامبران و فرشتگان و در سطوح پایین‌تر انسان های خوب هستند . و چون کنگره 60 همگانی است ، مستقیم نام خدا را نمی‌آورد ، چه بسا افرادی باشند که خدا را قبول نداشته باشند ولی همه افراد به قدرت و نیروی مافوق تفکر و اندیشه انسان‌ها ایمان‌دارند .ما باید به سمت نیروی مافوق حرکت کنیم چرا که ما نیاز به آموزگاران خوب داریم تا از آن‌ها مطلب بیاموزیم و وقتی معلم قوی تر پیدا کنیم آگاهی و دانایی بیشتری را کسب می‌کنیم .

ما به دلایلی که خود نمی‌دانیم جهت را سال‌ها گم کرده بودیم

هر کسی که شروع به مصرف مواد می‌کند فکر نمی‌کند به اعماق تاریکی می‌رود . بلکه او به دنبال این بوده که با مصرف مواد انسان بهتری شود و بیشتر دوست داشته بشود . او در واقع راه خودش را گم کرده . اعتیاد تخریب های زیادی به همراه دارد و کمترین تخریب آن این است که وابسته به مواد می‌شود و باید سر زمانی مشخص مواد را مصرف کند . یک آدم مصرف کننده خیلی وقت‌ها شرایط خوبی مانند امکان ادامه تحصیل در کشوری دیگر را به خاطر همین مصرف مواد از دست می‌دهد . اعتیاد روی اقتصاد خانواده ، زن و فرزندان روی روان افراد و مسائل اجتماعی و ... اثرات مخرب فراوانی دارد . یک شخص به خاطر عدم تفکر و احساس های منفی مانند حس برتری‌طلبی راه خود را گم می‌کند و به این راه کشیده می‌شود .

برای یافتن ، راه بسیار مهمی در پیش داریم

برای یافتن ، راه بسیار مهم و ارزشمندی را در پیش داریم

باید فکر کنیم و در انجام آن کوشش نماییم.

در وادی دوم ، باز به وادی اول که تفکر است بر می‌گردیم . این‌طور نیست که از هر وادی که بگذریم دیگر به آن وادی کار نداریم . وادی اول در تمام وادی‌ها و در تمام شئونات و در تمام لحظات زندگی ما هست حتی برای سوارشدن به تاکسی و اتوبوس که تفکر کنیم با اتوبوس برویم یا با تاکسی یا با... بقیه وادی‌ها هم همین‌طور .

وقتی کسی سؤالی از ما می‌پرسد نباید سریع جواب بدهیم. بلکه باید تفکر کنیم که جواب طرف بدهیم یا نه.و اگر جواب بدهیم چه بگوییم  و تمام مسائل شخصی خود را به کسی نگوییم.

 نویسنده همسفر زهرا خ

نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها : گزارش های لژیون،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic