اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
سه شنبه 30 مرداد 1397 :: نویسنده : اعظم همسفر
به نام خالق هستی بخش
عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه، شعبه امین گلی روز دوشنبه 97/05/29  با استادی همسفر زهرا و دبیری همسفرمریم با دستور جلسه ی "سی دی بازی پازل" رأس ساعت 17:30 دقیقه آغاز به کار نمود.
باید در راستای خواسته‌هایمان تلاش کنیم ولی آن قسمت  آخر را منتظر اذن خدا باشیم .اگر خداوند اذن صادر نمی‌کند مسافری رها شود ، شاید لازم است که هنوز در تاریکی‌ها بماند  و تاوان بدهد و من هم باید در کنارش بازپرداخت بدهی‌هایم.....

در ادامه مطلب بخوانید ....

سخنان استاد محترم :

در بازی پازل از کنار هم قرار دادن قطعات با رعایت رنگ ،نوع ،زاویه بریدگی ...شکل مورد نظر به‌دست می‌آید .زندگی هم یک نوع بازی است .مسافری که به کنگره می‌آید ابتدا افکاری به‌هم‌ریخته و پراکنده دارد مانند قطعات پازل که با آمدن و درست سفر کردن یواش‌یواش  این افکار را شکل و نظم می‌دهد .

بازی زندگی می‌تواند جدی  یا شوخی باشد مهم این است که چطور این بازی را ادامه دهیم کسی می‌تواند خوب بازی کند که قوانین بازی  ،قوانین زندگی را بلد باشد .قوانینی که ما در کنگره یاد می‌گیریم اگر رعایت کنیم ، کمتر دچار استرس و ناراحتی می‌شویم و می‌توانیم زندگی خوبی داشته باشیم و اگر در زندگی مشکل‌داریم به خاطر این است  که قوانین زندگی که یاد گرفتیم را اجرا نمی‌کنیم اگر قوانینی که این جا یاد گرفتیم درست به اجرا در بیاوریم  در ما نهادینه می شود و جزء خصوصیات ما شده و حتی زمانی که از این دنیا می‌رویم در ابعاد بعدی این دانایی به ما  کمک کرده و سبب  موفقیت ما می‌شود چون ما می‌خواهیم تا ابد زندگی کنیم پس لازم است این قوانین را بلد باشیم و اجرا کنیم تا یک عمر راحت زندگی کنیم .

آقای مهندس می‌گویند اگر در این بازی خوب بازی نکنیم پوست از سر ما کنده می‌شود،  واقعاً عذاب  می‌کشیم و آن جهنمی که خداوند وعده داده در لایه‌های زیرین ،می‌چشیم .

مشکلات تمام نمی‌شوند هر مشکلی یک راه حل دارد باید  آن راه حل را پیدا کنیم اگر قوانین را رعایت کنیم ، برای مشکلات اندیشه کنیم  مشکلات را راحت‌تر حل می‌کنیم و می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم . نباید از نقاط کور یعنی آن چیزهایی که نمی‌بینیم غافل شویم باید به آن‌ها نیز بپردازیم عجله نکنیم ،صبر و تحمل داشته باشیم  باید تلاش و کوشش خودمان را بکنیم  قوانین را در راستای آن خواسته انجام دهیم ولی به‌اجبار کاری را انجام ندهیم .به‌اجبار مسافر را روی این صندلی‌ها ننشانیم چون با این کار یکی از اجزای هستی را نابود کردیم چون نقش این مسافر جای دیگری است نقشش در تاریکی‌هاست ما از درون باخبر نیستیم ما از پیشینه‌ها خبر نداریم پس باید صبر کنیم تا خداوند اذن آمدن  و نشستن روی این صندلی را صادر کند برای همهٔ کارها این روال باید رعایت شود حتی برای باایمان شدن باید اذنش برسد اذن وقتی صادر می‌شود که تغییرات انجام شود و شخص به ظرفیت لازم  برسد  . برای رفتن به تاریکی نیز  باید یکسری تغییرات در جهت منفی در من ایجاد شده باشد تا اجازه صادر شود و من به تاریکی بروم ...چون فقط خداوند است که از صور پنهان و درون و پیشینهٔ ما باخبر است و او می‌داند که فعلاً به صلاح من است که در چه وضعیتی باشم و این‌ها درست مثل زمانی است که یکی از قطعات پازل را بخواهیم به‌اجبار در جایی که جایش نیست بگذاریم اگر باهر ترفندی این کار را کردیم کل پازل و قطعات دیگر را به هم ریختیم .وقتی می‌خواهیم به‌اجبار کسی را از تاریکی بیرون بیاوریم مثل زمانی است که بخواهیم کمک کنیم تا پیله کرم ابریشم زودتر کنار زده شود و پروانه از درون آن بیرون آید این کار به عهده خود پروانه است و باید زمانش برسد تا پروانه زیبا از درون آن تاریکی خارج شود.

پس باید در راستای خواسته‌هایمان تلاش کنیم ولی آن قسمت  آخر را منتظر اذن خدا باشیم .اگر خداوند اذن صادر نمی‌کند مسافری رها شود ، شاید لازم است که هنوز در تاریکی‌ها بماند  و تاوان بدهد و من هم باید در کنارش بازپرداخت بدهی‌هایم را بپردازم پس منتظر اذن خداوند می‌مانیم .

سیر تکاملی هستی به این صورت است که ابتدا تغییرات در طول زمان انجام شود –همان طور که خداوند می‌خواهد – بعد از تغییر ، تبدیل  و بعد از آن مرحلهٔ ترخیص صورت می‌گیرد.

هر انسانی کتاب خود را می‌نویسد ، نویسنده و قهرمان این کتاب خود ما هستیم و این دست خود ماست که این کتاب را چطور بنویسیم می‌توانم صفحات را تمیز و مرتب بنویسم و یا به‌هم‌ریخته و نامرتب ...این کتاب ذره‌ذره توسط ما نوشته می‌شود هر چقدر در این راه تلاش بیشتری کنیم ، سختی بیشتری را متحمل شویم مانند قالی به‌اصطلاح پا خورده ، ارزشمند تر شده و بهتر سیر تکاملی را طی می‌کنیم .

سیستم های فیزیکی ،شبه افیونی و فکری ما از گردونه خارج  و فراموش‌شده باید آنها را دوباره به حیات برگردانیم اگر این اتفاق بیفتد  و سیستم شبه افیونی ما درست‌کار کند خطوط عقل و عشق وایمان نیز درست‌کار می‌کنند و به مرحله‌ای می‌رسیم که با شادی  و شعف بیشتر و احساس خستگی پایین تری ساعات بیشتری به‌کارهایمان می‌پردازیم .

یک توپ می‌تواند برای یک نیروگاه تولید نیرو کند ، اگر توپ اول را درست بزنیم بقیهٔ توپ‌ها هم به حرکت در می‌آید مثل کنگره ابتدا سیستم x  را بازسازی کرد در کنارش بیماری های دیگر مثل میگرن ، گوارش ، قلب ....هم درمان شد .

تمام مسافران و هم‌سفران از نظر مشکلات مانند دریای پرتلاطمی هستند و با کوهی از مشکلات وارد کنگره می‌شوند و اینکه من بگویم فقط من مشکل‌دارم ،مشکلات من از بقیه بیشتر است ، گره‌های کور زندگی من را بقیه ندارند ...کار حقه‌های نفس می‌باشد و همین افکار مانع از درمان می‌شود .تمامی آن‌هایی که به رهایی رسیده‌اند کوهی از مشکلات را پشت سر گذاشته‌اند .

در هنگام نوشتن کتاب باید موضوعات و عناوین بعدی را در نظر داشته باشیم که مجبور نشویم برگردیم و اصلاحات انجام دهیم .ما همیشه در حال نوشتن یک صفحه هستیم این صفحه  مقدمه‌ای برای صفحهٔ  بعدی می‌باشد و اگر صفحهٔ اول را بد نوشتیم  برای آینده مشکل درست می‌شود .برای همین است که در کنگره روی لژیون تازه واردین تاکید  بسیاری می‌شود چون صفحهٔ اول است و باید درست و منظم نوشته شود تا ، تا آخر به همین منوال پیش برود .باید قوانین ، حرمت‌ها در کنگره رعایت شود همهٔ این‌ها جزء صفحات اولیه هستند و اگر رعایت نشوند ایجاد مشکل در صفحات بعدی می‌شود .

عمل سالم و عمل به ظاهر نیک داریم که در کنگره برای اینکه زحمات  این چندین سال پیشکسوتان و به خصوص آقای مهندس از بین نرود و افراد بیشتری وارد کنگره شوند و به درمان برسند تاکید بر روی عمل سالم می‌شود  مثلاً طبق  حرمت‌ها پول دادن و پول گرفتن ممنوع است این عمل به ظاهر نیک می‌باشد و اگر این کار انجام شود اگر چه برای کمک است ولی عمل به ظاهر نیک محسوب می‌شود و مشکلات  بدی را ایجاد می‌کند ،پس با رعایت قوانین  و حرمت‌ها کاری کنیم که صفحات بعدی نیاز به اصلاح نداشته باشد .

ایمان تجلی نور خداوند در انسان می‌باشد. انسان وقتی به مرحلهٔ لازم رسید آن موقع خود ایمان یا خداوند درونش نور می‌دمد.

ریشه‌یابی مسائل بسیار سخت است اینکه من ریشه‌یابی کنم چرا همسر یک مصرف‌کننده شدم یا این اتفاقات چه چیزی را به من می‌خواهد آموزش بدهد یا اگر کسی با من رفتاری می‌کند یک سرش را درون خودم جستجو کنم ...همهٔ این‌ها به تفکر زیادی نیاز دارد و بسیار سخت است ولی نهایتا همه این اتفاقات می‌خواهد صفات گذشت،مهرورزی،سکوت ...را در من تقویت کند.


نگارش همسفر اعظم


نوع مطلب :
برچسب ها : عملکرد لژیون،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic