اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
به نام خالق هیتی بخش
عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه، شعبه امین گلی روز دوشنبه 97/05/22  با استادی همسفر مریم و دبیری همسفرلیلا با دستور جلسه ی "سی دی خواست، تقدیر،تفکرات" رأس ساعت 17:30 دقیقه آغاز به کار نمود.
انسان باایمان؛مثل زمینی است که آب را در درون خودش نگه می‌دارد تا حاصلخیز باشد و از آن چشمه و قنات به وجود آید و هر چیزی را حتی اگر خوشایندش هم نباشد ناسپاسی نمی‌کند و سختی‌ها و مشکلات را می‌پذیرد و خوبی‌ها را نعمت و رحمت خداوند می‌داند و سپاسگزاری می‌کند...


در ادامه مطلب بخوانید.....سخنان استاد محترم

ادامه سی دی خواست تقدیر تفکر

در کائنات وقتی ما کاری را انجام می‌دهیم به خود ما برمی‌گردد قانون عمل و عکس‌العمل.مانند انعکاس صدا هنگام برخورد با کوه. تمام اتفاقاتی که برای ما می‌افتد از دو قانون پیروی می‌کند: یا آموزش است و یا مجازات و تنبیه.

تقدیر چیزی است که اتفاق می‌افتد و بر حسب پیشینه،خواست و فرمان برای هر شخصی نوشته شده است و ما با تفکرات و کارهای حال، آیندهٔ خود را می‌نویسیم.

مثلاً زندگی در کنار یک مصرف‌کننده، انتخاب خودمان بوده است البته باکارهایی که انجام داده‌ایم،یا حکم آموزش دارد یا مجازات که مربوط به گذشته است اما گذشت زمان باعث شده ما این خواسته را فراموش کنیم شاکی باشیم و عز و جز کنیم ...

نباید شاکی بود به خاطر تقدیری که برایتان اتفاق افتاده است بلکه باید آن را پذیرفت و باتدبیر و تفکر صحیح،سعی در حل مشکلات و مسائل زندگی کنید؛به قول آقای امین تقدیر موجی است که رهاشده می‌توان بر روی آن سوار شد و با لذت موج‌سواری کرد. انسان‌هایی که در زندگی موفق هستند اگر از آنها بپرسید می‌گویند: از سعی و تلاش خودم به اینجا رسیده‌ام و آنهایی که ناموفق‌اند می‌گویند تقدیرم این بوده است، خواست خدا بوده ...

انسان باایمان؛مثل زمینی است که آب را در درون خودش نگه می‌دارد تا حاصلخیز باشد و از آن چشمه و قنات به وجود آید و هر چیزی را حتی اگر خوشایندش هم نباشد ناسپاسی نمی‌کند و سختی‌ها و مشکلات را می‌پذیرد و خوبی‌ها را نعمت و رحمت خداوند می‌داند و سپاسگزاری می‌کند.

زمان در بحث تقدیر بسیار مهم است تقدیری که به من می‌رسد اگر باگذشت زمان همراه باشد و در این فاصله من تغییر مثبت کرده باشم به دلیل بالا رفتن دانایی و آگاهی می‌توانم بپذیرم و برخورد مناسب تری با آن داشته باشم و یکی از عذاب‌های خداوند این است که ما در تاریکی و جهل خودمان باشیم و آن تقدیر به ما برسد،این عذابی است که از لایه‌های زیرین جهنم است و مفهوم عذاب واقعی همین است. جهنم تعداد و زیادی مشکلات نیست؛ جهنم واقعی وقتی است که من در نادانی و جهل خودم هستم و با آن نادانی مشکل خودم را بدتر و بدتر می‌کنم. مثل دوران اعتیاد مسافران مان که به دلیل ناآگاهی باعث می‌شدیم سختی های زیادی را تحمل‌کنیم.

تقدیر که به ما می‌رسد مانند مشتی است که یک مربی به شاگردش می‌زند و یا یک پلیس به دزد؛ یکی برای آموزش است و دیگری برای تنبیه و این دو با یکدیگر فرق دارد اما هر دو به خواست خودشان بوده است؛ و این موضوع که این تقدیر که به ما رسیده جنبه تن به دارد یا آموزش سخت است ما فقط باید در صراط مستقیم و با تفکر ادامه دهیم ...

مهم این است که شما بقول معروف مغزش را در بیاورید؛ یعنی چه؟

یعنی اینکه انقدر این سختی را در موردش فکر کنید و در ذهنتان به آن بپردازید که متوجه شوید این سختی چه چیزی می‌خواهد به شما آموزش بدهد و این دردی که می‌گویند شکافنده پوسته فهم است برای من چه ارمغانی دارد؛ و یا شاید باید بگذارید آن سختی از ما بگذرد تا متوجه موضوع شویم مثل وجود مسافر در کنار ما که زمانش گذشت و ما متوجه شدیم به چه دلیلی بوده است.

 سختی‌ها می‌خواهد فهم ما را بالا ببرد و یک آموزشی به ما بدهد.

                                     

ما در مثلث دانایی سه ضلع آموزش، تجربه، تفکر را داریم و در مقابل آن مثلث جهالت که شامل: منیت، ترس و ناامیدی است. در مقابل آموزش منیت قرار دارد زیرا فردی که دچار منیت است دارای تنفر هم است زیرا خود را در جایگاه بالاتر از آن چیزی که هست می‌داند و انتظار احترام در آن جایگاه را دارد و چون به‌اندازه آن جایگاه احترام نمی‌بیند از دیگران تنفر پیدا می‌کند؛ مثل معلمی که خود را در جایگاه استادی می‌داند و انتظار احترام در حد یک استاد را دارد و چون این احترام را از شاگردانش نمی‌بیند از آنها تنفر پیدا می‌کند و دچار افکار منفی می‌شود و این امر باعث جدایی او از افراد می‌شود.

ما همه در کنار یکدیگر از هم آموزش می‌گیریم ولی کسی که منیت دارد خودش را از بقیه کنار می‌کشد و خود را بالاتر می‌داند و حاضر نیست  از دیگران آموزش بگیرد  خیلی از افرادی که از کنگره ترد می‌شوند به دلیل همین منیت است که فکر می‌کنند  همهٔ  این مسائل را می‌دانند  و به اینجا احتیاجی ندارند.

بقول آقای امین در تاریکی‌ها چیزهای خیلی زیادی آموزش می‌گیریم و ما در جهانی زندگی می‌کنیم که هر چیزی را با ضدش می‌شناسیم و باتجربهٔ  تاریکی‌ها بهتر می‌توانیم به آموزش و علم و آگاهی برسیم؛ ما الآن بیشتر از بقیه  قدر آرامش زندگی‌مان را می‌دانیم.

هستی برای اینکه ما به سؤالات خودمان برسیم مسیری را برای ما باز می‌کند و در آن مسیر به خیلی از آموزش‌ها و تجربه‌ها می‌رسیم؛ و به اینکه این مسیر در تاریکی است یا روشنایی کاری ندارد و خواستهٔ ما را پاسخ می‌دهد.

افرادی که در این تقدیر قرار می‌گیرند چند دسته هستند: بعضی می‌دانند بعضی برداشت می‌کنند و بعضی در مقابل خدا می‌ایستند.

وقتی که انسان یک سری تغییراتی کرد و چیزی که باید دریافت کند دریافت کرد و تغییرات در صور پنهان او انجام شد آن گاه  که خداوند تشخیص داد، اذن می‌رسد که از آن تاریکی خارج شود.

 از دلایلی که سفر دوم  مشکل‌تر  است؛ پرده اعتیاد کنار رفته  حس‌های بسته باز می‌شوند  حس های که قبلاً به خاطر مصرف مواد همگی یخ زده بودند و همه  چه خوب و چه بد پنهان بود یکی‌یکی خودنمایی می‌کند و باید با تک‌تک آنها رو به رو شد و اینها او را اذیت می‌کند. در نتیجه باید کم‌کم و آرام‌آرام این حس‌ها را بشناسند و با آن روبه رو شوند و بتواند آنها  را تحت کنترل خود دربیاورند.

 

 

سی دی هفته آینده: سی دی بازی پازل از کتاب 60 درجه

نویسنده: لیلا نصر

 

 

 

 

نویسنده: لیلا نصر

 

 

 

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها : گزارش عملکرد لژیون،
لینک های مرتبط :
جمعه 26 مرداد 1397 11:31 ق.ظ
سلام خیلی ممنون ازخانم امنه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic