اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
سه شنبه 16 مرداد 1397 :: نویسنده : اعظم همسفر

به نام قدرت مطلق الله...

روز دوشنبه مورخ 97/05/15 جلسه سوم از دور یازدهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی هم سفران شعبه امین گلی با استادی

هم سفر اعظم، نگهبانی هم سفر مهری و

دبیری هم سفر فاطمه با دستور جلسه

" کار، تحصیل، قدرت " رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

کار و تحصیل برای انسان لذت بخش و منجر به کسب در آمد و پول و در ادامه قدرت و انرژی را باعث می شود ولی باید مراقب بود  که این قدرت به گره قدرت تبدیل نشود و  از این قدرت برای آزار و اذیت و تحقیر دیگران استفاده نشود ؛ بلکه  با تکیه بر این قدرت و اعتماد به نفس ناشی از همین کار و تحصیل به خودمان ودیگران کمک و خدمت کنیم...

در ادامه مطلب بخوانید... 
 

 سخنان استاد گرامی:

 اول خدا را شکر می‌کنم که در این جمع پر مهر و محبت قرار دارم.

در مورد دستور جلسه کار، تحصیل و قدرت باید بگویم که این سه، یک مثلث هستند که کار و تحصیل دو ضلع آن و با هم قاعده که قدرت هست را می‌سازند.

در اینجا از کلمهٔ کار استفاده شده ، نگفتند شغل چرا؟ کار به معنای انجام دادن یک فعل ، حال این فعل می‌تواند هر چیزی باشد. تحصیل هم یعنی کسب کردن، بدست آوردن آگاهی، تحصیلی که موجب خدمت و پیشرفت شود و ما را به هدفمان نزدیک کند.

این تحصیل، تحصیل علم است؛ البته در کنگره آقای مهندس به مدرک دانشگاهی خیلی اهمیت می‌دهند. به خصوص در رشته‌های مددکاری و روانشناسی و الان در کنگره 60 تحصیل یک ارزش محسوب می‌شود. در کل باید تحصیل، آگاهی و توانایی شخصی را افزایش داد.

ترتیب این مثلث خیلی مهم است، اگر دقت کنیم گفته شده کار، تحصیل و قدرت؛ یعنی اول کار، این که انسان باید اول خودش، استعدادها و توانایی‌هایش را بشناسد و بعد بر مبنای آن‌ استعداد، توانایی و خواسته‌ها یک کاری را شروع می‌کند و بعد برای بهتر شدن آن کار به تحصیل در رابطه به آن بپردازد، آن موقع است که به قدرت می‌رسد.

قدرت در اینجا منظور تحکم و زورگویی نیست! قدرت یعنی توانایی بهتر انجام دادن کار و پیدا کردن. قدرت هم می‌تواند مالی و هم جسمی و هم اجتماعی باشد. البته  همهٔ این‌ها همان طور که آقای مهندس در روز چهار شنبه گفتند: زمان بر و نیاز به صبر و پشتکار دارد و به قول آقای مهندس هر کاری خاک خوری ومشکلات خودش را دارد.

در کنگره هم به ما می گویند ابتدا  باید خودمان را پیدا کنیم  ،این همان فعل است بعد به تحصیل می پردازیم که در کنگره تحصیل همان آموزش‌ها و خدمت کردن ها ،کمک راهنما شدن ها ...است.با انجام این دو به ضلع قدرت می‌رسیم. قدرت در اینجا پیدا کردن خود، اصلاح خود، تزکیه و به تعادل رساندن خود ،به دست آوردن انرژی می باشد  ،قدرتی کسب می‌کنید که می‌توانید برای زندگی خود برنامه ریزی درست داشته باشید.

خیلی‌ها فکر می‌کردند که باید ابتدا درس بخوانند تا بتوانند صاحب یک شغل خوبی شوند و فکر می‌کنند که این طوری موفق تر هستند؛ در صورتی که به نظر من این اشتباه است.

شاید بعضی مواقع افراد موفق بشوند ولی در ،درصد کمی این اتفاق می‌افتد و بهتر است اول افراد استعدادها و توانایی‌هایی خود را باکار کردن  بشناسند و بعد با تحصیل کردن در رابطه با آن کار کیفیت کار خود را بالا ببرند.

چرا که وقتی شخصی به کاری علاقه داشته باشد هر چقدر هم بازار آن کارضعیف و خراب باشد چون آن کار را دوست دارد ، تلاش می‌کند و بهتر به نتیجه می‌رسد، تا کسی که از روی اسم و رسم وارد دانشگاه می‌شود، مدرک می‌گیرد و بعد به اجبار و بدون علاقه ب  کار می‌کند.

در کنگره هم ،در سفر اول باید کارهایمان را  اولویت بندی کنیم. اولویت اول درمان است؛ چرا که شخصی که به تعادل نرسیده باشد نه در کار و نه در تحصیل نمی‌تواند موفق باشد.شخص مصرف کننده یا کسی  که از نظر روحی وروانی در تعادل نباشد  در محیط کار ازش سوء استفاده می شود ، نمی تواند اعتماد اطرافیان را جلب کند و در حقش اجحاف می شود و ...

کار و تحصیل برای انسان لذت بخش و منجر به کسب در آمد و پول و در ادامه قدرت و انرژی را باعث می شود ولی باید مراقب بود که این قدرت به گره قدرت تبدیل نشود و از این قدرت برای آزار و اذیت و تحقیر دیگران استفاده نشود ؛ بلکه  با تکیه بر این قدرت و اعتماد به نفس ناشی از همین کار و تحصیل به خودمان ودیگران کمک و خدمت کنیم...

در آخر اگر کار و تحصیل انسان را نرم و افتاده کرد؛ ارزشمند است ولی اگر تبدیل به انسانی سخت و عاری از محبت کرد هیچ ارزشی ندارد.

 

نویسنده همسفر مهری
ویرایش همسفر لیلا
نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها : استادی،
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic