اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 3 مرداد 1397 :: نویسنده : همسفر مهری
به نام خالق زیباییها.....نفس برای سفری که شروع می کند به چیز هایی برخورد می کند که شاید به ظاهر انسان باشد ولی دارای نیروی شیطانی و پلیداند ،بعضی انسانها با افکار و خصوصیات بسیار پلید وجود دارند که از خود شیطان پلید ترند.

در ادامه مطلب بخوانید....


به نام خالق هستی بخش


نفس واحده سفری آغاز می نماید که پایانی ندارد .نفس به جهت پالایش و تجربه در بند تن می آید ،تا در برابر الله آنچه فرمان است برساند و آنچه تقدیر است آغاز است و لا غیرالنهایه.
یکی از چیزهایی که هستی  همه را به هم ربط می دهد عشق و محبت هست ولی اینجا چیز دیگری عنوان می گردد و آن اضداد است که در کنار عشق و محبت هستی را به هم ربط می دهد و آن موتوری که ما را حرکت می دهد اضداد و نیروهای تخریبی هستند ،و اگر نیروهای تخریبی و منفی نبود هیچ اختیاری نبود .
نفس برای کسب تجربه و پالایش به بند تن می آید و دوباره می رود و نفس ادامه مسیر می دهد؛تا در برابر الله به فرمان الهی در آید برای اداره هستی . چون زمین مهد است .
زندگی بر سه پارامتر است ،یک خواست انسان ،دو تقدیر ،سه فرمان الهی .
تقدیر : آغاز یک ماجرا تقدیر است یک برخوردی پیش می آید و آغاز آن تقدیر است و بقیه خواست ما .

نفس برای سفری که شروع می کند با چیز هایی برخورد می کند که شاید به ظاهر انسان باشد ولی دارای نیروی شیطانی و پلیداند ،بعضی انسانها با افکار و خصوصیات بسیار پلید وجود دارند که از خود شیطان پلید ترند.
فرازی از وادی چهاردهم ؛می گویند: برای آنانی که حال خوشی ندارند دو راه بیشتر وجود ندارد، یا به نیروهای راستین که خواستار حق وحقیقت هستند محلق شوند ،دوم یا صبر کنند که نیرو های مخرب و باز دارنده آنها را با گرد باد عظیم به عمق ظلمات هدایت کنند .
اضداد یک پارامتر بسیار اساسی در هستی هستند ؛ که به آنها  نیروهای مکمل می گوییم . چهار عنصر (باد ،آب ، خاک ،آتش)که به آنها عناصر اربه می گوییم که همین عناصر هستی را به وجود می آورند و تمام هستی را به هم ربط می دهند .اضداد مانند یک تکانه هستند ،مثل یک شک ،مثل شیری که با حمله به گله بوفالوها شکی وارد می کند و برای انسانها نقطه ی بیداری هستند .اضداد مامورند که از ابتدا تا انتها تخریب ایجاد کنند و خلقت را به فساد و خون ریزی نزدیک کنند .اما هر چه انسان به عقل و آگاهی نزدیک می شود به صلح و آرامش بیشتری می رسد و از نیروی تخریبی و باز دارنده کاسته شده و به صفر نزدیک می شود که راهی سخت اما شدنی است .
پس انسان هر قدر به عقل و آگاهی نزدیک شود به صلح و آرامش نزدیکتر  می شود و از نیروی تخریبی این گونه کاسته می شود ،نه با شمشیر و اسلحه ؛باید مسلح به عقل و آگاهی شد .
و در آخر جمله ی زیبایی که از فیلم سه تفنگ دار فرمودند همه برای یک نفر ،یک نفر برای همه .

نویسنده : همسفر مهری
 ویرایش و تنظیم: همسفر لیلا

نوع مطلب : سی دی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 6 مرداد 1397 05:15 ب.ظ
خداقوت به خانم مهری عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic