اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله
لژیون کمک راهنمای محترم هم سفر خانم آمنه شعبه امین گلی در روز دوشنبه 1397/04/25با استادی هم سفرخانم مهری و دبیری هم سفر لیلا با دستور جلسه "سی دی مثلث شخصیت ترک دوم" رأس ساعت17:30 دقیقه آغاز به کار نمود. در زندگی چون قوانین را بلد نبودیم زندگی را که می‌توانست شیرین باشد
تبدیل به یک زندگی سخت و عذاب‌آور کرده بودیم.....

در ادامه مطلب بخوانید .....

سخنان استاد محترم :

برای یادگیری یک بازی باید ابتدا قوانین بازی را یاد گرفت و چون نیاز به تمرکز دارد کسل‌کننده و حوصله بر می‌باشد.در کل مرحلهٔ آموزش جذابیت ندارد.

بازی زندگی فرقش با بازی های دیگر این است که قوانین زندگی بسیار پیچیده و زیاد می‌باشد و یادگیری این‌همه قوانین بسیار سخت است پس نباید انتظار داشته باشیم سریع یاد بگیریم. کسی که شوهرداری بلد نباشد زندگی زناشویی سختی دارد حتی اگر شوهر خوبی داشته باشد.ولی زمانی که حوصله کردیم و قوانین بازی را یاد گرفتیم، بازی برایمان شیرین و لذت‌بخش می‌شود و بدون درگیری به آرامش می‌رسیم.آن‌هایی که حاضر به یادگیری قوانین بازی نشوند نه تنها لذتی نمی‌برند بلکه اذیت هم می‌شوند.اذیت شدن ما هم در زندگی به خاطر بلد نبودن قوانین زندگی بود و کاری به مسافران مان نداشت.پس بازی که می‌تواند منشأ شادی و انرژی برای ما باشد را اگر حوصله نکنیم و حاضر به یادگیری قوانینش نشویم به یک مسئله خسته‌کننده و آزاردهنده تبدیل می‌شود و مطمئناً باکسانی که در آن بازی هستند درگیری خواهند داشت.ما هم در زندگی چون قوانین را بلد نبودیم زندگی را که می‌توانست شیرین باشد تبدیل به یک زندگی سخت و عذاب‌آور کرده بودیم و دائم به پدر و مادرمان که چرا تحقیق نکردند، به خدا که این چه سرنوشتی بود ...گیر می‌دادیم.

در زندگی وقتی انسان تلاش می‌کند و به نتیجهٔ دلخواه نمی‌رسد دل آزرده و دل شکسته می‌شود حالا اگر این اتفاق چندین مرتبه تکرار شود، این دل شکستگی عمیق می‌شود و شخص ناامید می‌شود و نفرت نسبت به هستی و موجودات وجودش را پر می‌کند.رفتن در نامیدی لذت آنی دارد ولی باید مواظب باشیم چون باید آخر از این نامیدی بیرون بیاییم و بیرون آمدن از نامیدی بسیار سخت است.

کاری که در جهان‌بینی در کنگره انجام می‌شود مسائل زندگی را به زبان بسیار ساده بیان می‌کند.

انسان وقتی وارد تاریکی می‌شود حسش آلوده می‌شود و قادر به حرکت و توانایی انجام هیچ کاری را ندارد.تاریکی می‌تواند مواد، نامیدی،ترس ...باشد. حس در هر موجودی عامل حرکت است و معادل نیرو می‌باشد.باید ابتدا حس تنفر، شادی یا هر حسی به انسان دست بدهد تا بتواند در موردش تفکر کند مثلاً حس تنفر، فکر انتقام را به وجودمی آورد که این یک حرکت است.

برای فهمیدن یک مطلب تعاریف به تنهایی کافی نیست باید ابتدا تعریف کرد بعد تصویرسازی کرد و تا به چیزی احساس نداشته باشیم نمی‌توانیم از آن تصویری در ذهن بسازیم.مثلاً من در مورد دختر همسایه‌ام صحبت می‌کنم چون شما تا الآن ندیدید و نمی‌شناسیدش، احساسی بهش ندارید پس نمی‌توانید تصویری از او در ذهنتان بسازید و اگر تصویر خوبی از چیزی داشته باشیم احساس خوبی هم خواهید داشت و بلعکس.

آقای امین برای اینکه ما بهتر متوجه بشویم نفس را به شهری بزرگ تشبیه کردند. همان طور که آدم‌ها ذرات تشکیل‌دهندهٔ یک شهر می‌باشند خواسته‌ها نیز ذرات تشکیل‌دهندهٔ نفس می‌باشند.نفسی که درونش خواسته‌های نامعقول باشد مانند شهر بغداد می‌باشد، برای اصلاح این شهر آدم های شهر باید تغییر کنند پس برای پالایش نفس نیز باید جنس خواسته‌ها یمان را تغییر دهیم.

تصویرسازی برای درک مفاهیم بسیار مهم است گفتیم کسی که در تاریکی ست و مواد مصرف می‌کند حسش آلوده است. برای تفهیم بهتر این مسئله می‌توان از مثال چرخ‌وفلک استفاده کرد. کسی که مواد مصرف می‌کند مانند کسی است که سوار چرخ‌وفلک می‌باشد آن چیزی که در آن حالت می‌بیند با آن چیزی که شخص خارج از چرخ‌وفلک می‌بیند فرق دارد.چیزی که شخص خارج از چرخ‌وفلک می‌گوید درست است چون اطلاعاتش صحیح است و گفته‌هایش برای همه قابل پذیرش است.آن شخصی هم که درون چرخ‌وفلک است قطعاً چیزی را که می‌بیند بیان می‌کند ولی گفته‌هایش فقط برای آن‌هایی که مثل خودش در چرخ‌وفلک هستند قابل پذیرش و درست است.این درست مثل زمانی است که حس آلوده می‌باشد و با اطلاعات غلط عقل را به اشتباه می‌اندازد.

سوارشدن به چرخ‌وفلک لذت‌بخش است ولی کسی که دائما سوار چرخ‌وفلک است حالش بد و سرگیجه و تهوع دارد و اگر ناگهان چرخ‌وفلک متوقف شود کارش به بیمارستان کشیده می‌شود.این درست مثل مواد است که اولش لذت‌بخش است ولی در ادامه جز بدبختی چیزی ندارد. هنگام درمان هم اگر یک دفعه کنار بگذارند نه تنها نمی‌توانند، بلکه دچار هزاران بیماری دیگر می‌شوند و باید به روش DST پله‌پله این کار را انجام داد.

شخصی که سوار چرخ‌وفلک است وقتی چرخ‌وفلک آرام‌آرام سرعتش را کم می‌کند آن چیزهایی که می‌بیند به حقیقت نزدیک‌تر می‌شود. کسی هم که در سفر درمان مواد است در پله‌های آخر یواش‌یواش حس‌هایش سالم تر و به‌اصطلاح باز می‌شود.

پس مصرف‌کننده‌ها نیز عقل دارند ولی به دلیل آلوده بودن حس هایشان اطلاعات اشتباه به عقل می‌دهند برای همین است که در زمان سفر می‌گویند مسافر باید با سر راهنما حرکت کند، کارهای مهم انجام ندهد چون راهنما سوار چرخ‌وفلک نیست و اطلاعاتش کاملاً صحیح و درست می‌باشد.

با شبیه‌سازی چرخ‌وفلک کاملاً متوجه شدیم که حس آلوده یعنی چه؟

همهٔ انسان‌ها عقل دارند و این بسته به حس دارد که اطلاعات را چگونه ارسال کند.تفاوت عقل انسان‌ها در قدرت تشخیص یا حل مسئله می‌باشد.عقلی که از لحاظ تکاملی در حد بالاست قدرت حل مسائل بزرگ را دارد مانند چرخ‌گوشت صنعتی که قادر است 2 تن گوشت را در مدت‌زمان کوتاهی چرخ کند و عقلی که از نظر تکاملی در حد پایین تری می‌باشد مانند چرخ‌گوشت خانگی فقط قدرت حل مسائل کوچک تر را دارد.

پس نباید در زندگی اصرار به حل مسائلی که از قدرت عقل مان بالاتر است داشته باشیم ولی هرگاه عقل و حس سالم شد به قدرت تشخیص و حل مسائل می‌رسیم. یک سفر دومی هم در سفر دوم کم‌کم به خاطر سالم شدن حس‌هایش، قادر به حل مسائل زندگی و روزمره‌اش می‌باشد.

عقل را نیز با قلعهٔ عقل که نگهبانان ازش محافظت می‌کنند می‌توانیم تصویرسازی کنیم ... 


نگارش همسفر اعظم 

نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها : سی دی ها،
لینک های مرتبط :
جمعه 29 تیر 1397 07:40 ب.ظ
ممنونم از شما خانم اعظم خداقوت بسیار عالی بود
پنجشنبه 28 تیر 1397 09:53 ق.ظ
خدا قوت به خانم امنه عزیز و خواهران لژیونیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات