اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
به نام خالق هستی بخش...

مشارکت مکتوب هم سفران لژیون یکم

در باب دستور جلسه هفتگی : " وادی دهم و تأثیر آن روی من"


آن چه انسان را آزار می دهد مشکلات او نیست بلکه صفات زشت درون است که باعث رنج و سختی و حال خرابی در او می گردد .
انسان هایی را در اطراف خود می بینیم که با وجود مشکلات زیاد آرام و مطمئن هستند و از صفای درون خود انرژی می گیرند...

در ادامه مطلب بخوانید...

سلام دوستان  آمنه  هستم یک هم سفر : " راهنمای لژیون "

وادی دهم وادی نوید بخشی است آن جا که می گوید هیچ کس مجبور نیست تا ابد در جهنم بماند...اگر بخواهد اختیار کامل دارد و می تواند صفتهای زشت خود را تغییر بدهد تا رحمت خداوند شامل حال او گردد و به آرامی از جهنم خارج گردد.
قبل از ورود به کنگره به این مسئله آگاه نبودم و هر گاه با اعتراض دیگران بابت صفات بد درونم روبرو می شدم ٬ در جواب می گفتم : اخلاق من این گونه است.چه کار کنم. هر کس یک اخلاقی دارد...
با آموزشهای کنگره متوجه شدم که همه انسانها می توانند با خواست و تلاش خود صفات ناشایست درون خود را به تدریج تغییر دهند و به صلح و آرامش دست یابند.
آن چه انسان را آزار می دهد مشکلات او نیست بلکه صفات زشت درون است که باعث رنج و سختی و حال خرابی در او می گردد .
انسان هایی را در اطراف خود می بینیم که با وجود مشکلات زیاد آرام و مطمئن هستند و از صفای درون خود انرژی می گیرند.
تغییر صفات در انسان احتیاج به تفکر و عشق و عقل و حس و عمل و ایمان سالم دارد و گاهی گمان می کنیم که تمام این پارامترها را در وجود خود داریم ولی اغلب این گونه نیست چون ما تفکر را با افکار منفی و عشق را با خودشیدایی و عقل را با حساب گرانه بودن و حس سالم را با حس آلوده و عمل سالم را با عمل به ظاهر نیک و ایمان را با تعصب و خرافات اشتباه گرفته ایم و تشخیص آن ها بستگی به میزان دانایی انسان دارد. 
اگر به درستی نتوانیم این پارامترها را تشخیص دهیم با وجود خواسته قوی برای تغییرات باز قدم در راه و مسیر اشتباه می گذاریم و به نتیجه نمی رسیم.


 سلام دوستان  لیلا  ب هستم یک هم سفر:
صفت گذشته درانسان صادق نیست چون جاری است. 
یعنی دربقیه موجودات صادق است مثلا زغال همیشه سیاه بوده وتاابد هم سیاه می ماند.
خداوند به انسان اختیار داده که حرکت کند وسعی کند صفات بد گذشته اش راتبدیل به صفات خوب یاصفات خوبش را تبدیل به صفات بد کند.
وادی دهم مثل شمشیر دولبه است.
اگر انسان بخواهدصفات بدخود راتغییردهد باید خواسته قوی داشته باشد تابتواند صفات بد خود را تغییردهد.
این وادی برای کسانی هشدار می دهدکه برای خودشان کسی هستندکمک راهنما، مرزبان، نگهبان و استاد جلسه و... می خواهد بگوید فکر نکن همیشه به همین شکل خواهد بود شعری هست که می گوید: 
به مالت نناز به یک شبی بنداست          به حسنت ننازبه تبی بند است
  ممکن است یک لحظه غفلت کنی و همه را از دست بدهی و آن قسمت که امید به بازگشت می دهد این است که می گوید: هرچه هستی می توانی دوباره برگردی.
باز آی هر آنچه هستی باز آی
این وادی به انسان می گوید :که پایان هرنقطه سرآغاز خط دیگریست. 
یعنی یک نقطه بگذار آخر هر کاری که تا الان انجام دادی واز نو شروع کن.
ما در تاریخ آدم های گناه کارزیادی رادیده ایم که از گناهانشان دست کشیده اند و در صراط مستقیم قرار گرفته اند مثلا در واقعه ی کربلاحربن یزیدریاحی که بعد از یاران امام حسین شد.
پس لازم نیست صفات زشت وبدمان راتا ابد حفظ کنیم هیچ کس مجبور نیست تا ابد در جهنم بماند کسانی که از جهنم سیر شده اند می توانند از آن خارج شوند به شرطی که بخواهند.
مصرف مواد هم یکی از صفات بدی که مسافران ما داشتند و با آمدن به کنگره و حرکت کردن رحمت خداوند هم شامل حال آن ها شد وتوانستند از تاریکی ها بیرون بیایند و به طرف روشنایی ها که همان رهایی آن ها از دام اعتیاد هست را بدست آورند.

سلام دوستان مهری هستم یک هم سفر:

در این وادی  هم هشدار می دهد و هم امید. می گوید :انسان قابلیت های زیادی دارد . یکی از این قابلیت ها این است که می تواند با عملکرد خود پالیش حس های خود و صفات زشت و ناپسند خود را کم کم و در طول زمان به صفات خوب و پسندیده تغییر دهد و این هشدار را هم می دهدکه با دور شدن از صراط مستقیم و آلودگی حس ها صفات خوب را از دست داده و صفات زشتی را جایگزین آن کند و انسان مجبور نیست تا ابد در زشتی ها بماند و با حرکت خود حق انتخاب دارد .
ما معتقدیم که تمام هستی جاری است و انسان هم جزیی از این هستی است و بهشت و جهنم نیز جاری است و تماما زاییده ی افکار و اعمال اوست .
پس انسان قابل تغییر است و این تغییر پیش نیاز تبدیل شدن است و در نهایت ترخیس شدن. از حلقه ای از آفرینش به حلقه ای دیگر و بین این حلقه ها سه پارامتر نور، صوت و حس کلید ارتباط است و بدون آن ها هستی هیچ معنایی ندارد .
دل دادن به اصوات و کلام نیکو می تواند در تغییر صفات ناشایست و ناپسند ما را یاری کند .البته کلامی که پشتوانه حسی داشته باشد .
نور همیشه فرمان صادر می کند ،خداوند در کلام الله می فرماید:  الله نور السموات و الارض 
خداوند نور آسمان ها و زمین است و انسان با دوری از ضد ارزش ها و یا تزکیه و پالایش می تواند بار وجودی خود را به نور تبدیل کند. 
و اما حس از نظر من چیزی بسیار  فراتر از حس های ظاهری ما مثل بینایی، شنوایی، چشایی و  لامسه و... است و بدون آن ما هیچ درکی از هستی نداریم.
 صفات ما تغییر نمی کند مگر این که حس ما تغییر کند و ما چیزی را منتشر می کنیم که جذب و دریافت کرده ایم .
برای تغییر حس فقط با تزکیه و پالایش این کار انجام می گیرد و اولین قدم تزکیه تفکر است و تفکر سالم ،ایمان سالم و ایمان سالم ،عمل سالم  و عمل سالم ،حس سالم  و از حس سالم به عقل سالم می رسیم و از عقل سالم به عشق سالم می رسیم و عشق سالم احترام به قوانین هستی و دوست داشتن تمام موجودات است.

سلام دوستان فاطمه هستم یک هم سفر:

این وادی به می گویدشما می توانید صفت های خود را عوض کنید و ما در این وادی یاد می گیریم که با آموزش سالم و تجربه هایی که از عمل سالم به دست می آید صفت های بدخودمان را کنار بگذاریم و به تزکیه و پالایش خودمان بپردازیم.
 ما باید به خداوند ایمان راسخ داشته باشیم ما این را در کنگره یاد گرفتیم . اگر در این دنیا صفت بد یا هر ضد ارزشی که داشتیم به جهان های دیگرهم می بریم و این آموزش هایی که کنگره در اختیار ما می گذارد و ما باید خودمان هم بخواهیم صفت را تغییر دهیم و به طرف ارزش ها حرکت کنیم تا به ارامش درون خود برسیم و این نیازبه زمان دارد با گذر زمان می توانیم از ضد ارزش ها دوری کنیم و خود را تغییر و تبدیل و درآخر به ترخیص برسانیم.

سلام دوستان لیلانصر هستم یک هم سفر:

در این وادی به سه پارامتر اصلی که شامل نور، صوت و حس اشاره شده است که به نظر من حس بالاترین و مهمترین پارامتر است چون با حس خوب می توان هر نور یا صوت مخربی را از صافی عبور داده و آن را تبدیل به زیباترین صوت و قشنگ ترین صوت کرد.
مثال پر واضح آن مثل پیامبر اسلام که نمونه زیبا از یک انسان کامل هستند که با حس خوب و مثبت آن افردا با آن درک پایین و جهالت ها و ناآگاهی ها این چنین پرورش دادند که افرادی چون سلمان ، یاسر و حمزه در رکا بشان باشند و از خود نامی نیکو بگذارند. 
این چیز انجام نمی گیرد مگر با تزکیه و پالایش و این که ما اول از تفکرمان شروع کنیم و تفکر که درست شود ناخودآگاه به ایمان سالم هم می رسیم و در ادامه عمل مان هم سالم خواهد شد و در ادامه به حس سالم و عقل سالم و عشق سالم خواهیم رسید و آن زمان می توانیم بگویم که در مقام یک انسان و آن چه خداوند از انسان انتظار دارد هستیم.
در این وادی ها بقول آقای مهندس قرار نیست ما به درجات بالای عرفانی و انسانی برسیم .همین که بتوانیم آرام آرام از پس کارهای روزمره خود براییم و به تعادل برسیم کافی است .
چیزی که من از وادی آموختم این که اول اگر یک صفت نامناسبی دارم ناامید نشوم و برای تغییر این صفت تلاش کنم  و  من محکوم به این نیستم که تا آخر عمر در یک ضد ارزش باقی بمانم .
هر انسانی از صفت های خوب و بد زیادی تشکیل شده و چون ذات انسان کمال گرا است ناخوداگاه از صفات زشت خرسند نیست و تلاش می کند که آن صفت را تغییر دهد و برای تغییر نمی توان از چله نشینی و دعا و.... استفاده نمود بلکه باید اول دانایی خود رابا آموزش  و تفکر و تجربه بالا ببرم تا بتوانم افکارم رابهتر تزکیه و پالایش کنم و صفت های بدم تغییر کند.

سلام دوستان زهره هستم یک هم سفر:

صفت گذشته در انسان صادق نیست ، چون جاری است.
این وادی بیان می کند که صفت و ویژگی در انسان نمی تواند به طور دائم وجود داشته باشد، چون انسان موجودی جاری و در حال حرکت است.
این جاری بودن نه فقط در مورد انسان ها، بلکه در کل جهان هستی و کائنات مصداق دارد.
اگر خوب به جهان نگاه کنیم ، می بینیم که گردش شب و روز ، تغییر فصل ها، حرکت رودخانه ها و به ثمر نشستن درختان و رشد گیاهان ، همه و همه بیانگر نوعی جاری بودن و تغییر یافتن است.
هیچ کس نمی تواند بگوید راه نجات بر روی من بسته است، و من باید در این شرایط نا به سامان خود تا ابد بمانم، زیرا خداوند به انسان قدرت اختیار را داده است و حالا که صاحب اختیار است ، و آزادی عمل دارد می تواند جاری شود ، و صفت گذشته را از خود دور کند و دارای صفات تازه ونیک شود.
همچنین یک فرد خوب و راستگو هم می تواند به یک فرد بد و دروغگو تبدیل شود، یعنی دارندگان صفات نیک هم ممکن است  به راه انحطاط کشیده شوند.
به همین خاطر در وادی گفته شده : این وادی هم امید می دهد و هم هشدار، هم زندگی است و هم مرگ و فنا شدن.
پس ما نباید به خاطر خوبی ها و خصایص پسندیده ی خود مغرور شویم  و دچار کبر و منیت شویم وگرنه صفات نیک از ما گرفته می شود.
این لطف بزرگی است که به انسان داده شده است ، که بتواند تغییر کند.
حضرت علی فرمدند: 
اگر کوهها جا به جا شدند تعجب نکنید ولی اگر انسانی تغییر کرد تعجب کنید.نوع مطلب :
برچسب ها : مشارکت های مکتوب،
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات