اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

لژیون کمک راهنمای محترم هم سفر خانم آمنه شعبه امین گلی در روز دوشنبه97/03/28 با استادی  هم سفرخانم آمنهو دبیری هم سفر لیلابا دستور جلسه " سی دی وادی سیزدهم ترک 3و4 "  رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود


حس خیلی مهم است . کسی که حس خوب دارد ، می تواند از زندگی لذت ببرد
و دانایی در درجه دوم است . این که حس ما پاک ...

در ادامه مطلب بخوانید...

سخنان استاد محترم :

در آیات قران داریم که مؤمنان به بهشت می روند که نهرها در آن جاری است . این نهرها را آقای مهندس به 4 نهر عقل , عشق ، ایمان و خمر تعبیر کرده اند . نهر عقل در قرآن به رودخانه ای پر از آب زلال ، نهر عشق به رودخانه ای پر از  عسل و ایمان به رودخانه ای پر از شیر و خمر به رودخانه ای پر از شراب تشبیه شده است . که بهشتی ها از این رودخانه ها می نوشند و لذت می برند . ما گفتیم بهشت فقط در دنیای آخرت نیست . در این دنیا هم هست . انسانی که خمرش خوب کار کند ، هر چهار نهر را دارا می باشد . خمر یعنی همه چیز انسان ، یعنی مواد شبه افیونی که در بدن تولید می شود . این مواد شبه افیونی در تریاک و مواد مخدر هم هست و مسافرهای ما به دلیل این که خمرشان درست کار نمی کرده خمر را از بیرون وارد بدن خود کردند تا به حال خوب برسند . اما دچار مشکلات فراوانی شدند . حال اگر مسافر مواد را در طول 10 ماه آرام آرام کنار بگذارد ، دوباره چشمه های خمرش به کار می افتد . و ما هم با آموزش ها و بالابردن دانایی و دوری از از ضد ارزش ها می توانیم سیستم خمر خود را بازسازی کنیم . انسان های داناتر آرام تر هستند چون خمر آن ها خوب کار می کند . 

نکاتی در مورد خمر:

 1- بهشت و جهنم انسانهای زمینی وابسته به خمر است . کسی که خمرش درست کار کند ، همیشه با نشاط و سرحال است . زیبایی ها را می بیند ، از سعی و کوشش خود راضی هست ، راضیه مرضیه ؛ این که من از خودم راضی باشم و دیگران هم از من راضی باشند و این یک مقام است . سخن بیهوده ای شنیده نمی شود؛. الا قیلاً سلاما سلاما . مانند محیط کنگره که هیچ سخن بیهوده ای شنیده نمی شود . یا مانند خانواده ای که با وجود مشکلات و بی پولی ها ، همه به هم احترام می گذارند و هیچ سخن بیهوده ای به هم نمی گویند . تخت های بلند ، قدح های زرین ، درختان سر به فلک کشیده و ... این ها تصویر بهشتی هایی است که سیستم خمرشان درست کار می کند  و به همین دلیل می گویند بهشت درونی است . من در یک لحظه با افکار مثبت یا افکار منفی می توانم درون خود را بهشت یا جهنم کنم . اگر بخواهم نافرمانی کنم در جهنم هستم که تمثیل آن در قران آمده است ،  نه آبی ، نه آشامیدنی ، ویرانه ای از اجساد گذشته .  و شهر به آشوب و گندزاری مبدل گردیده  است . چهره های ساکنین ترسناک و غذایی که می خورند نه چاقشان می کند و نه سیرشان . چیزی که نه سیرشان می کند نه چاق ، همان مواد مخدر است . در سوره غاشیه تصویر افراد بهشتی و جهنمی آمده است .

مشکلات ما را در جهنم نمی برد ، ما چون نمی خواهیم خودمان را درست کنیم ، درون آشفته خود را گردن مشکلات می اندازیم . در صورتی که مشکلات ما را عروج می دهند . خیلی ها با وجود مشکلات ، درون آرام و شادابی دارند . درست کار کردن خمر بها دارد ، و باید از خیلی خواسته های نفس صرف نظر کنم .

                                

2- اگر سیستم خمر درست کار نکند ، ضامن تمام بیماریهای جسمی و روانی است . و آقای مهندس می خواهند در آکادمی با راه اندازی سیستم خمر انسانها ، سرطان و MS  را درمان کنند . در قدیم خمر انسانها خیلی خوب کار می کرد ، اما امروزه به دلیل تشریفات و چشم و هم چشمی ها ، خمر درست کار نمی کند . چون حس های ما را خراب می کند . به قول آقای امین ، حس خیلی مهم است . کسی که حس خوب دارد ، می تواند از زندگی لذت ببرد و دانایی در درجه دوم است . این که حس ما پاک باشد و نسبت به دیگران حس بدی نداشته باشیم . آقای مهندس می فرمایند حتی سرد مزاجی و گرم مزاجی ما و خلق و خوی ما ناشی از خمر است . یا هم جنس گراها مشکل انحرافی ندارند و خمرشان مشکل دارد . هورمون ها هم تحت تأثیر خمر هستند . در واقع تمام مشکلات ما انسانها به سیستم خمر بر          می گردد.

3- مورد بعدی در مورد خمر ، مسأله سریع الحساب بودن خداوند است . چه طور خداوند مرا سریع مجازات می کند یا پاداش می دهد . وقتی من کار ضدارزشی انجام می دهم سریع روی خمر اثر می گذارد . و این بدترین مجازات است . البته این یک طرف قضیه می باشد . اگر به عنوان مثال کسی را قضاوت کردم . سیستم خمر من تخریب می شود و حالم بد می شود . این یک مجازات است . و مجازات دیگر هم به موقع و طبق فرمان ، حال یا در همین بعد یا در بعد دیگر صورت می گیرد و من هم مورد قضاوت قرار خواهم گرفت .

4- حیوانات سیستم خمر بسیار قوی دارند . گربه ای که در سرمای زمستان تصادف می کند و بدون نیاز به دارو و آنتی بیوتیک و غذا پایش ترمیم می شود گویای این مطلب است . و این نشان دهنده این است که اگر خمر انسانها هم به درستی کار کند و بالا باشد تمام مشکلات جسمی ، خود به خود ترمیم می شود . حیوانات به دلیل سیستم خمر قویشان ، اگر معتاد شوند و بعد به  آنها مواد نرسد ، تحمل خماری ندارند و می میرند .

5- کسی که چهار نهر عقل ، عشق و ایمان و خمرش خوب کار کند گویا در بهشت است . این چهار نهر مکمل هم هستند و با هم در ارتباط هستند  . در جامعه ما کسانی که احتکار می کنند را عاقل می پنداریم در صورتی که آنها فقط حسابگرانه عمل می کنند و این درست نیست . یا بعضی ها فکر می کنند ، عاشق هستند در صورتی که عاشقی که عاقل نباشد ، عاشق نیست ، بلکه خودشیدایی است . یا مؤمنی که عاقل و عاشق نباشد مؤمن نیست . بلکه این تعصب است و مثال بارز آن ابن ملجم مرادی است که نماز می خواند و روزه می گرفت ولی کدام مؤمن عاشق و عاقل با شخصی مانند حضرت علی چنین کاری می کند ؟ و بعضی هم می خواهند سیستم خمرشان به کار بیفتد و مواد مخدر مصرف می کنند و این هم اشتباه است . پس این چهار چشمه تک تک کار نمی کنند و باید با هم باشند تا یک نفر بتواند بگوید من عاشق هستم ، یا عاقل یا مؤمن .

6- نهر خمر در جسم ما می باشد . ولی نهر عقل ، عشق و ایمان در صور پنهان ما هستند . 

7- سیستم خمر را به صورت بیسیم یا باسیم می توان تخریب یا بارسازی کرد . افکار منفی ، انجام دادن کارهای ضدارزشی ، یأس و ناامیدی ، منیت ، توقع ، مصرف قرص ها و مواد مخدر سیستم خمر را تخریب می کنند و دوری از آنها ، سیستم خمر را بازسازی می کند . آقای مهندس انسانها را به سه دسته تقسیم می کنند انسانهای یک بعدی ، دو بعدی و سه بعدی .

انسانی که نمی تواند مسافر یا اطرافیان خود را رها کند و ذهنش مدام درگیر حرف ها و اعمال آنهاست و از دیگران متوقع هست ، انسان یک بعدی است . مانند میمونی که دانایی بسیار پایینی دارد و نمی داند برای این که دستش را از سوراخ درآورد باید موز را رها کند .

انسان دو بعدی چهار نهرش با هم کار می کند .

اما انسان سه بعدی : توضیح این که ما هر کدام 5 حس بیرونی داریم . حس بینایی ، شنوایی ، چشایی ، بویایی ، و لامسه  و 5 حس درونی با همین نام ها . در خواب ما با حس های درونی سر و کار داریم . که به صورت غیر ارادی می بینیم ، می شنویم ، می بوییم ، لمس می کنیم و می چشیم . انسان سه بعدی پنج حس درونی خود را طبق اراده و فرمان الهی می تواند به کار اندازد . در لحظه اراده می کند و به بعد دیگری می رود و می شنود و می بیند .

از ویژگیهای انسان سه بعدی این است . که عقل و عشق و ایمان و خمر او به مرحله لازم رسیده ، هستی و تمام موجودات را دوست دارد . و هیچ گاه ادعای سه بعدی بودن را ندارد یا نمی گوید من از دیگران بیشتر می فهمم و ....  .

 و ما با آموزش های کنگره سعی می کنیم تا از انسان یک بعدی به سطح یک انسانی دو بعدی که به هر چهار نهر عقل و عشق و ایمان و خمر توجه می کند تبدیل شویم و به آرامش درونی و صلح برسیم .


نویسنده : همسفر زهرا خیابانی


نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها : سی دی ها،
لینک های مرتبط :
شنبه 2 تیر 1397 09:00 ب.ظ
خیلی ممنون و سپاس گزارم از دوستان عزیزم بابت ثبت این گزارش
پنجشنبه 31 خرداد 1397 08:34 ق.ظ
سلام وخدا قوت به خانم امنه عزیزم بابت توضیحات وادی سیزدهم


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic