اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

لژیون کمک راهنمای محترم هم سفر خانم آمنه شعبه امین گلی در روز دوشنبه97/03/07 با استادی  هم سفرخانم زهرا و دبیری هم سفر فاطمه با دستور جلسه " سی دی ساختن قالب "  رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.


وقتی شما در زندگی کسی تجسس می‌کنید، خداوند اذن (اجازه) می‌دهد که دیگران هم در زندگی شما تجسس کنند. پس نباید غر بزنیم و بدانیم هر مشکلی که برایمان پیش می‌آید خودمان جایی، کاری انجام داده‌ایم یعنی قانون عمل و عکس‌العمل...

در ادامه مطلب بخوانید ...


سخنان استاد محترم :

محبت خیلی مهم است، حتی روی جامدات، گیاهان، حیوانات  نیز اثر دارد. آزمایشی که روی کریستال‌های آب توسط دانشمندی انجام شد مشخص کرد، وقتی کلمات محبت‌آمیز روی آب نوشته می‌شود، شکل کریستال‌های آب خیلی زیبا می‌شود؛ اما محبت کردن هم حد و اندازه‌ای دارد و مثل باران  می‌ماند، اگر زیاد ببارد باعث سیل و خرابی است و اگر کم ببارد باعث خشکسالی می‌شود.

دستور جلسه ساختن قالب مربوط به تاریخ 31/01/76 است که آقای مهندس هنوز مصرف‌کننده است و کنگره 60 وجود نداشته  و چنین تصوری در ذهن آقای مهندس نمی‌گنجید کنگره به چنین جایی برسد؛ و اینجاست که می‌گوییم اگر خداوند بخواهد کسی مؤمن شود باید اذن آن را بدهد. حتی اگر کسی بخواهد مرتکب گناه هم بشود باید اذن آن داده شود. به‌عنوان‌مثال کسی به ما تهمتی می‌زند، باید بدانیم که حتماً جایی این کار را کرده‌ایم و به کسی تهمت‌زده‌ایم، چه در این بعد، چه در بعدهای دیگر.  وقتی شما در زندگی کسی تجسس می‌کنید، خداوند اذن (اجازه) می‌دهد که دیگران هم در زندگی شما تجسس کنند. پس نباید غر بزنیم و بدانیم هر مشکلی که برایمان پیش می‌آید خودمان جایی، کاری انجام داده‌ایم یعنی قانون عمل و عکس‌العمل.


نیت آقای مهندس از راه‌اندازی کنگره، معتاد ترک دادن نبود. بلکه انسان تربیت کردن بود؛ که وقتی انسان تربیت شود ترک کردن اعتیاد به‌راحتی مگس پراندن می‌شود. اعتیاد به‌صورت ذره‌ذره و با روش DST  کنار می‌رود؛ مانند رشد یک درخت که خودش کم‌کم رشد می‌کند. باید پارامتر زمان را هم در نظر داشته باشیم و بدانیم باید زمان آن برسد تا مصرف‌کننده‌ای بخواهد درمان شود و زمان آن دست خداست و باید صبر نمود. هیچ‌چیز در کنگره مانند نظم و انضباط برای رهجو خوب و لازم نیست. سروقت به کلاس بیاید. CD  بنویسد و به حرف‌های راهنما گوش دهد. اگر حرف‌هایی که راهنما می‌زند را اجرا کنیم خیلی از مشکلات ما حل می‌شود. ما به این دلیل به کنگره می‌آییم تا راه درست زندگی کردن را بیاموزیم و خودمان را بشناسیم. صور آشکار و صور پنهان خود را بشناسیم. به‌عنوان‌مثال حس را بشناسیم. این‌که چطور کار می‌کند و چطور خراب می‌شود و خراب شدنش چه نتیجه‌ای دارد. به کنگره می‌آییم تا بتوانیم یک زندگی ساده و آرام و بی‌دغدغه داشته باشیم. اگر ده سال به کنگره بیاییم ولی دانسته‌هایمان را اجرایی نکنیم، این به‌هم‌ریختگی‌ها همیشه با ما خواهد بود. پس مهم اجرایی کردن دانسته‌ها و آموخته‌هایمان است. یکی از کارهای مهم کنگره 60 قالب‌سازی است؛ که اولین قالب خود آقای مهندس هستند که روی همان قالب، قالب‌های دیگر تکثیر می‌شود. راهنماها و کمک راهنماها قالب هستند که اگر مشکلی داشته باشند و روی اصول نباشند رهجوها هم مانند خودشان می‌شوند و کم‌کم خودشان از دور خارج می‌شوند.

یک مسافر به‌خصوص در سفر اول باید عزم راسخ داشته باشد و با تمام وجود حرکت کند و در جلسه‌ها حضور یابد. تمام حرکت‌ها باید تازه و ثمربخش باشد. اندیشه‌ها و فکرها باید نو شود؛ و چیزهایی که قبلاً یاد گرفته‌ایم را باید دور بریزیم. اندیشه‌ها و حرکت‌های ما تا بی‌کران جاری می‌شود و به بعدهای دیگر هم می‌رسد... سفر اولی‌ها در آینده قالب خواهند شد، باید سعی کنیم قالب معیوب نباشد  و این‌هایی که لوس و ننر هستند و از همه طلب کارند قالب به‌دردبخوری نمی‌شوند. کسی شروع به بازسازی پیکره خود می‌کند که عزم راسخ داشته باشد. هم اذنش باید صادر شود و هم خودش از روی خواست عقلانی و نه از روی هوس به درمان بپردازد. کسانی هستند که می‌خواهند از ضد ارزش‌ها پاک‌سازی و پالایش بشوند اما نمی‌دانند از کجا شروع کنند چون راه را پیدا نکردند و این‌ها تشبیه می‌شوند به ماشینی که در یخ‌بندان عبور می‌کند؛ و ما در کنگره راه خود را پیدا کردیم. با سخنان استاد سردار که به آقای مهندس گفتند تو باید قالبی شوی برای دیگران، مهندس به روشی که برای درمان پیش‌گرفته بودند امیدوار شدند.

یک انسان آلوده به مواد مخدر، اثرات نامطلوبی روی نیروها می‌گذارد و چرخش نیروها را به نفع نیروهای اهریمنی یا شیطانی عملی می‌کند چون ناگزیر است به هر ضد ارزشی حتی قسم دروغ دست بزند تا اعتیاد خود را بپوشاند. یک انسان معتاد از تکامل دور می‌ماند و چندین دوره باید بیاید تا اثرات اعتیاد از بین برود. شخصی که هنرمند مشهور و یا ورزشکار معروفی می‌شود هزاران سال طول کشیده تا به بار نشسته؛ و اگر معتاد شود تمام زحمت‌هایی که در این سال‌ها کشیده بر باد می‌رود. ضربه‌ای که اعتیاد به انسان می‌زند، صد مرتبه بدتر از بیماری وباست زیرا اعتیاد هم صور آشکار و هم صور پنهان را نابود می‌کند؛ و حتی خانواده‌اش با سرافکندگی او را دفن می‌کنند.

تمام صفات خداوند در اندازه‌های کوچک در انسان هست. یکی از این صفات این است که خداوند سلطان کل هستی می‌باشد ؛ و در اندازه کوچک، ما انسان‌ها فرمانده جسم خود هستیم. به‌عنوان‌مثال بافرمان ما چشم‌بسته می‌شود و یا پا حرکت می‌کند؛ و اعتیاد این فرماندهی را از ما می‌گیرد؛ یعنی فرمانروایی جسم و جان ما در اختیار مواد مخدر قرار می‌گیرد. مواد مخدر هم مانند شراب جزء خمر محسوب می‌شود و بر روی عقل و شخصیت و فکر و اندیشه ما پرده و حجاب می‌پوشاند. یک انسان معتاد اکثر لذت‌های دنیا را نمی‌چشد. عشق به فرزند و همسر را درک نمی‌کند و تنها دل‌خوشی‌اش همان دو ساعت نشئگی‌اش می‌باشد.

نکته مهم در روش DST، این است که حداقل فشار بر مصرف‌کننده وارد می‌شود و آن‌هم زمان پله کم کردن است. پس درمان اعتیاد باید به‌آرامی انجام گیرد تا سیستم‌هایی که از چرخه طبیعی خارج‌شده‌اند آرام‌آرام به چرخه حیات برگردند. پس پدال گاز را فشار ندهید و با سرعت نروید. تکامل انسان در انجام فرامین‌ کوچک است ونباید این‌طور باشیم که کارهای کوچک را انجام ندهیم و در پی انجام کارهای بزرگ باشیم. کسی که نمی‌تواند 50 سانتی‌متر بپرد چطور می‌تواند 5 متر بپرد.

و نکته آخر اینکه سعی کنیم قالب درست و خوبی بشویم تا رهجوهایی خوب تحویل بدهیم.  


نگارش همسفر زهرا خیابانی

ویرایش همسفر اعظم


نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 11 خرداد 1397 07:58 ب.ظ
خدا قوت به خانم آمته عزیز بابت کامت زیباشون ممنون از تمام کسانی که در سایت شعبه امین گلی خدمت می کنند تشکر میکنم
پنجشنبه 10 خرداد 1397 05:53 ق.ظ
خانم زهرا عزیزم ممنون بابت نگارش زیبای مطالب.واقعا لذت بردم.
از خانم مهری عزیزم هم بابت نگارش برداشت از سی دی ها تشکر می کنم.
به خانم لیلا ب عزیزم بابت خدمت جدید عکاس شعبه و خانم زهره عزیزم بابت مصاحبه کننده در شعبه تبریک میگم.
به خانمها لیلا نصر و اعظم عزیزم نیز خدا قوت جانانه عرض می کنم.
سپاس بسیار از همه شما عزیزان...


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic