اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

جلسه ی دوم از دور پنجم کارگاه های آموزشی خصوصی ویژه ی همسفران شعبه ی امین گلی، در روز دوشنبه 95/09/22 با نگهبانی همسفر بتول، استادی همسفر مریم و دبیری همسفر مهسا و با دستور جلسه ی

"وادی چهارم و تاثیر آن روی من" راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

قبل از اینکه ما به  کنگره بیایم هرکاری که انجام می دادیم چه خوب وچه بد، اگر خوب می شد، هیچ گاه از خداوند تشکر نمی کردیم.
ما معتقد بودیم که خودمان آن را حل کرده ایم و اگر نمی توانستیم حل کنیم شروع می کردیم به بهانه گیری و توقع داشتن از دیگران...

جایگاه استادی را به هم لژیونی عزیزمان خانم مریم تبریک میگوییم.

سخنان استاد:
خیلی خوشحالم که امروز توانستم در این جایگاه باشم و توانستم روی این وادی تفکر بیشتری داشته باشم؛واز خانم بتول سپاسگزارم که این استادی را به من واگذار کردند.
وادی چهارم می گوید: در مسائل حیاتی مسئولیت دادن به خداوند یعنی سلب مسئولیت از خویشتن
این وادی مشخص می کند که ما برای چه چیز به این دنیا آمده ایم؟ هدفمان چه چیز است؟
قبل از اینکه ما به  کنگره بیایم هرکاری که انجام می دادیم چه خوب وچه بد، اگر خوب می شد، هیچ گاه از خداوند تشکر نمی کردیم.
ما معتقد بودیم که خودمان آن را حل کرده ایم وتوانسته ایم به خوبی پشت سر بگذاریم.
و اگر نمی توانستیم حل کنیم شروع می کردیم به بهانه گیری و توقع داشتن از دیگران؛ بخاطر اینکه یا دیگران را مقصر می دانستم یا این می گفتیم که خداوند به ما کمک نکرده است.
اگر هدفت این است که از خدا یاری بخواهی خودت اول تلاش وکوششت را بکن وبقول معروف از تو حرکت از خدا برکت و اگر تو هیچ تلاشی نداشته باشی هیچ گاه نمی توانی به آن خواسته ات برسی و فکر نکن که خداوند تو را به آن خواسته ات می رساند.
درمورد مسئولیت های حیاتی منظور همان مسئولیت هایی است که ما در این جهان خاکی داریم.
ما قبل از این که به کنگره بیایم تنها کسی که مقصر می پنداشتیم فقط وفقط مسافرمان بود وخودمان را واقعا بی گناه جلوه می دادیم .

ما در کنگره آموختیم که اعتیاد یک بیماری است. ما قبلا فکر می کردیم که مسافر از روی لجبازی با ما یا اینکه می خواهد با دوستانش باشد مواد مصرف می کند. اما با آموزش هایی که در کنگره آموختیم متوجه شدیم که او یک بیمار است وباید یک بیمار را درک کرد.
یک بیمار برای درمان بیماری خود احتیاج به زمان دارد و باید زمان طی شود تا به درمان برسد.
ما قبلا با گریه و گاه با راز ونیار از او می خواستیم که مواد خود را ترک کند. اما این اتفاق نمی افتاد چرا که آن زمانی که سپری شده بود و این مواد در بدن آنها جایگزین شده بود باید به مرور زمان هم این مواد از بدنش خارج می شد.
ما در کنگره نیز آموختیم که هر کس در هر جایگاهی که قرار می گیرد عین عدالت است.
و یاد گرفتن این جمله به من آرامش خیلی خاصی داد. بعضی از ما از خود می پرسیم که چرا من در این جایگاه هستم، چرا من دچار مصرف کننده شدم، من که پدر و مادرم وبرادرم اهل مواد نبودند؟
جواب سوالاتم را در کنگره به کمک آموزش ها گرفتم که حتما خود من مسبب چنین چیزی بوده ام که مسافرم به چنین راهی کشیده شده است.
ما با کمک این وادی ها و گوش دادن به این سی دی ها متوجه شدیم که بار مسئولیتی هم بر دوش ماست واگر بتوانیم کاری کنیم که این مسئولیتی که بر دوشمان است بخوبی بپذیریم و مسافرمان را در راهی که پا نهاده است یاری دهیم تا به رهایی اش که خواسته ی هر دو نفر ماست برسد چقدر شیرین است.
به جای اینکه در خانه بنشینیم و بگوییم او خود مقصر است و باید خودش هم بفکر درمان باشد ومن مقصر نیستم ومن معتاد نیستم.
من بر این اعتقادم که همسفرانی که به کنگره می آیند بهتر می توانند درک کنند، نسبت به کسانی که مسافر هستند.
چرا که مسافران سفر اولی که به کنگره می آیند بیشتر بخاطر مصرف ot است، ولی در سفر دوم بهتر وبیشتر سی دی ها را درک می کنند.
همسفران وقتی در لژیون، استاد سخنی می فرماید باید همان جمله را درک کنیم ودر زندگی خود اجرا کنیم.
وقتی فردی مصرف کننده می شود بتدریج اختیارش را از دست می دهد و زمانی که اختیارش را از دست داد توانایی هایش راهم از دست خواهد داد و درنتیجه توقع دارد که دیگران به او کمک کنند و موقعی که کسی به او کمک نکند از خداوند طلبکار می شود  که خداوند این بلا را به سر من آورد واین مشکل را برای من به وجود آورد.
به همین دلیل است که اطرافیان یک مصرف کننده باید بیشتر به او بها بدهند.
در این وادی می گوید دست های آسمانی کار القاء افکار را می کند و بقیه کار بر دوش خود ماست. پس راه را بر ما نمایان می کنند تا ما آن راه را طی کنیم وبدانیم راه درست و نادرست چیست و در آن مسیر حرکت کنیم و به خواسته وهدفمان برسیم.
داستان زیبایی خواندم که : دو مرد جوانی نزد پیر طریقتی می روند و می گویند: برای ما سوالی مطرح شده که می خواهیم بدانیم فاصله بین مشکلی که  برای ما پیش می آید با فاصله ای که ما می خواهیم به خواسته مان و حلش  برسیم چقدر است؟
آن پیر طریقت بعد از کمی فکر می گوید: بفاصله زانوی تو با زمین'.
آن ها وانمود می کنند که متوجه شدند؛ از آن محل دور می شوند و در راه با هم درمورد جواب مرد دنیا دیده بحث می کنند که معنی سخن این استاد چه بود؟
اولی می گوید شاید منظورشان این بود که از زمین بلند شو تلاش وکوشش کن تا بتوانی به خواسته ات برسی.
دومی می گوید: پشت جواب  سوال این استاد معنا و مفهوم زیادی وجود داشت وچیزی مهم تر از این حرفها بود.
آنها به نزد آن پیر دانا باز می گردند ومی گویند: معنی صحبت شما چه بود؟
آن شخص دانا می گوید: موقعی که مشکلی برایتان پیش می آید باید خودتان را به درجه صفر برسانید، منظور از این سخن این است که یعنی در مقابل کائنات وخالق هستی باید زانو برنی واز او بخواهی که حمایتت کند. واین معنای به درجه صفر رسیدن است.
وقتی که به درجه صفر رسیدی آن موقع هست که با توکل کردن به خداوند واعتماد بنفس که اگر هر دوی آنها نباشد ما هیچ کاری انجام نخواهیم داد و با این دو نیرو مطمئن باشید که از زمین بلند خواهید شد.
تلاش وکوشش می کنیم و به خواستمان می رسیم.
من الان متوجه شدم که کنگره تنها جایی ست که هر شخص می تواند به درمان برسد. البته اگر خود خواسته داشته باشد.
هر چقدر هم که راهنما و کمک راهنما خوب باشد اما مسافر نخواهد وهمسفر یاری نکند به رهایی نمی رسند، چرا که این دو مانند دو بال برای پرواز هستند و اگر یک بال ضعیف تر از آن بال عمل کند، نمی تواند هیچگاه صعود کند وممکن است سقوط کند.
پس باید خواسته باشد که با کمک آن به هدفتان برسید. کسانی که در سفر اول هستند واقعا باید ایمان واعتقاد به کنگره داشته باشند  تا به هدفشان برسند، به حرف راهنما گوش بدهند، زیاد به مسافران گیر ندهند واینجاست که به خواسته شان که واقعا شیرین است می رسند وآن هدف واقعا هدف والایی است.

نویسنده و تصویرگر: همسفر لیلا نصر
ویرایش: همسفر لیلا
نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 23 آذر 1395 06:21 ب.ظ
خدا قوت خدمت هر سه عزیز.
امیدوارم شال مقدس کمک راهنمایی را بر دوش هر سه شما ببینم که واقعا لیاقت آن را دارید.
شاد و پیروز باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic