اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
 به نام خالق هستی بخش...

روز دوشنبه مورخ97/02/03  جلسه پنجم از دور دهم کارگاه 

های آموزشی خصوصی هم سفران شعبه امین گلی با استادی هم

 سفر مرضیه نگهبانی هم سفر فاطمه و دبیری هم سفر فاطمه با

 دستور جلسه "جهان بینی 1 و 2 " راس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

 

 چیزی که هنگام بروز سختی ها و مشکلات به ما توانمندی و یا توانایی می دهد همین جهان بینی است. تفاوت انسان ها به میزان رنجی که به آن ها وارد شده، نیست بلکه در تفسیر رنج است که از آن مشکل دارند ...

در ادامه مطلب بخوانید...

 خلاصه سخنان استاد محترم : 

 خدا را شکر می کنم که یک بار دیگر توانستم این جایگاه را حس کنم و توانستم در خدمت شما عزیزان باشم.

همان طور که می دانید دستور جلسه این هفته جهان بینی می باشد و در واقع این مبحث وجه تمایزی است که در کنگره و سایر انجیو ها و گروه های دیگر وجود دارد که قصد خدمت کردن به معتادین را دارند.

در ابتدا که آقای مهندس دژاکام کنگره 60را تاسیس نمودند مثلثی را عنوان کردند تحت عنوان مثلث درمان ؛که شامل سه ضلع جسم ، روان و جهان بینی می باشد و می بینیم جهان بینی چه ارزشی دارد که در کنار جسمی که تخریب شده، آمده است.

جهان بینی اصلی کنگره 60 می شود همان وادی ها که در کنارش یک مقداری الفبا نیاز وجود دارد و مربوط می شود به صور پنهان ؛

 که باید هم ساده باشد و هم کاربرد داشته باشد در واقع ویژگی جهان بینی همین است ، هم ساده است و هم کاربردی

 

آقای امین می فرمایند: تمام هستی ، در هستی ماست و انسان جهان اصغر است و هر چیزی که در جهان بیرون وجود دارد در درون ما نیز وجود دارد و همه ی اینها در آموزش های کنگره است . درون هر انسانی مانند یک کشور است .

یک کشور فرمانده ، پادشاه ، حکومت ، مجلس و ... دارد. آن فرمانروا و پاداش که در بیرون است در درون هم هست و به عنوان عقل از آن یاد می شود و مردم یک کشور نیز همان نفس هستند؛ بخاطر چه می گوییم نفس ؛ چون مردم هر سر زمینی با سر زمین دیگر متفاوت هستند .

 همان طور که ساختار های منفی در بیرون وجود دارند در درون انسان هم هستند و این ساختار های منفی اگر بخواهند تغییر بکنند باید خواسته های نفس را تغییر بدهند و این با پالایش انجام می شود و این تغییرات به دانش و علمی نیاز دارد که همان علم درست زندگی کردن است .

جهان بینی یک دید وسیعی در اختیار انسان قرار می دهد که بهتر بتوانیم در زندگی تصمیم بگیریم و انسانی که جهان بینی ناسالمی داشته باشد همیشه در رنج و عذاب است و همیشه از همه طلبکار است و دیگران را مقصر تمام مشکلات خودش می داند و به خاطر همین همه چیز را به شکل دیگری می بیند.

 پس هر چقدر که آموزش بگیریم و دانایی ما بالا برود به همان میزان هم باور ها و تفکرات ما به قانون هستی نزدیک تر می شود .

چیزی که به یک مسافر امید می دهد تا بتواند سفرش را به سلامتی انجام بدهد همین جهان بینی است و آن چیزی که به ما هم سفران این قدرت و توان را می دهد که در کنار مسافرمان بیاییم و سفر کنیم و بال پرواز برایشان باشیم همین جهان بینی می باشد .

 چیزی که هنگام بروز سختی ها و مشکلات به ما توانمندی و یا توانایی می دهد همین جهان بینی است. تفاوت انسان ها به میزان رنجی که به آن ها وارد شده، نیست بلکه در تفسیر رنج است که از آن مشکل دارند . یک مشکل برای یک شخصی پیش می آید و امکان دارد که در آن مشکل غرق بشود و سقوط کند ،امکان دارد همان مشکل برای فرد دیگری پیش بیاید و باعث پیشرفت و ترقی آن فرد بشود .

پس این ها همه نشان دهنده ی این است که هر کس با جهان بینی و دید خودش زندگی می کند و تصمیم می گیرد ، پس اگر بخواهیم بدانیم که آیا جهان بینی ما تغییر کرده است یا نه؟ باید ببینیم که آیا انتخاب هایمان عوض شده ؟ آیا از زندگی خود راضی هستیم ؟ آیا رابطه مان با خود ،خانواده ،همسر ، مسافر و با اطرافیانمان بهتر شده یا نه؟بعد ببینیم که اگر ارتباط ما با مسافرمان و اطرافیانمان آرامتر شده ، یعنی که از جهان بینی سالمی بر خوردار هستیم.

در آخر این که اگر بخواهیم مسافران به درمان برسد و ما همسفران هم به آرامش برسیم باید جهان بینی خودمان را بالا ببریم و جهان بینی خودمان را تغییر بدهیم.

 نویسنده : هم سفر مهری

تصویرگر : هم سفر لیلا

ویرایش و تنظیم : هم سفر لیلا رحیمی
نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic