اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

لژیون کمک راهنمای محترم هم سفر خانم آمنه شعبه امین گلی روز دوشنبه 97/01/27 با استادی هم سفر آمنه و دبیری هم سفر فاطمه با دستور جلسه "سی دی وادی 12ترک 3 وسی دی زرنگی "رأس ساعت17:30 آغاز به کار نمود.
اگر انسان در موقعیتی باشد که بتواند کاری انجام دهد و ندهد آن مهم است وگرنه اگر خلقت
انسان فقط خوبی بود، بدی نکردنش ارزشی نداشت...

در ادامه مطلب بخوانید .....


سخنان استاد محترم :

در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود؛ همه چیز به خیر وخوبی ختم می‌شود زمانی که انسان‌ها به آن آگاهی و اطلاعات لازم می‌رسند.

انسان با اختیار کامل آفریده شده تا خودش مسیرش را انتخاب کند. در هستی نیروها به دو بخش تاریکی و روشنایی تقسیم می‌شوند.

وجود این دونیرو لازمهٔ هستی می‌باشد. نیروهای تخریبی ارتقاء انسان را سبب می‌شوند و تکمیل‌کنندهٔ ما هستند. درست است که نیروهای بازدارنده و تخریبی نام دارند ولی باعث می‌شوند ما خوبی‌ها، زیبایی‌ها را ببینیم چراکه هر چیزی بر مبنای ضدش قابل‌تشخیص می‌باشد.

این دونیرو همیشه باهم در نبردند و همین رقابت، رشد و تکامل و پیشرفت بشر را سبب می‌شود و هرکدام در حال قوی‌تر کردن خودش می‌باشد و هنگامی‌که در کنار هم قرار می‌گیرند به دلیل وجود نیروی القاء، نیرویی که قوی‌تر است بر ضعیف تأثیر می‌گذارد. خداوند از آدم خواست به شجرهٔ خبیثه نزدیک نشوند؛ به دلیل وجود نیروی القاء فاسد بودن، منفی بودن آن‌ها در ما نیز اثر می‌گذارد.

القاء فقط مخصوص انسان نیست و در تمام هستی این نیرو وجود دارد. هر موجودین‌ دوست دارد هر چه می‌داند، هر خصلتی که دارد به همنام خودش القاء کند.

وقتی کار ضد ارزشی انجام می‌دهیم، خواه‌ناخواه جز نیروهای شیطانی و تخریبی هستیم و نیروهای تخریبی از ما برای تخریب هستی استفاده می‌کنند.

نیروهای منفی اول پاداش می‌دهند درنهایت تخریب و باعث می‌شوند ولی نیروهای مثبت اول امتحان و آزمایش می‌گیرند بعد پاداش می‌دهند و برای ورود به هر گروه چه مثبت چه منفی باید بهاء آن را پرداخت کرد.

نیروی دیگری که در هستی، در زمین و اسمان برای یاری‌رساندن ما وجود دارد نیروی احیاء می‌باشد.

مسئلهٔ زمان بسیار مهم است و زمان در بعد زمین و جهان مادی معنا دارد و حذف آن در این جهان برای تمام مسائل امکان‌ناپذیر است. اصلاح شدن، تهذیب افکار، توبه کردن هیچ‌کدام یک‌دفعه انجام نمی‌شود و هیچ راه میان بری، برایشان وجود ندارد و همهٔ این‌ها زمان‌بر است و باید ذره‌ذره انجام گیرد.

در هستی هیچ‌چیز ثابت نیست - منظور از هستی تمام جهان‌ها و موجودات می‌باشد –همه‌چیز در حال حرکت است و بدون حرکت هیچ تغییر و تبدیلی صورت نمی‌گیرد. حرکت می‌تواند مثبت، منفی و خنثی باشد پس پیدا کردن راه و جهت حرکت بسیار مهم است و اگر مسیر انتخابی راه درستی نباشد به مقصد نمی‌رسیم. اگر جهت حرکت ما به سمت تاریکی‌هاست کافی است توقفی کنیم و جهتمان را به سمت روشنایی‌ها برگردانیم در اینجا نیروهای الهی از زمین و آسمان به کمک ما می‌آیند تا تغییر و تبدیل به‌خوبی انجام شود، فقط کافی است در صراط مستقیم قدم بگذاریم. البته انسانی که در اعماق تاریکی‌هاست اگر یک‌دفعه بخواهد مسیرش را عوض کند نمی‌شود باید ذره‌ذره به سمت نور حرکت کرد.

اگر انسان در موقعیتی باشد که بتواند کاری ضد ارزشی انجام دهد و ندهد آن مهم است وگرنه اگر خلقت انسان فقط خوبی بود، بدی نکردنش ارزشی نداشت.

انسان با انجام کار اشتباه دچار عذاب وجدان می‌شود برای قانع کردن خود و رهایی از این عذاب وجدان، ظاهر کار را زیبا و منطقی جلوه می‌دهد به عبارتی بر کارش لباس تقوا می‌پوشاند.و آن را توجیه می کند.

انسان با میل و خواست خودش و اجازهٔ قدرت مطلق به زمین آمده است. این خواست ممکن است رسیدن به عشق، آموزش، انتقام، علم، لذت‌جویی ...باشد. پس هر کس برای رسیدن به خواسته‌ای به این دنیا آمده است. هستی جوری طراحی‌شده است که چهارچوب و قوانین خاصی دارد عبور از این قوانین و چهارچوب مجازات دارد و اگر این قوانین را رعایت کنیم و کاری به زندگی دیگران نداشته باشیم در آرامش‌خواهیم بود.

به طبیعت آسیب نرسانیم، هرسال یک درخت بکاریم و شاهد رشد آن باشیم ....

            

خلاصه سی دی زرنگی :

زمان فقط در بعد زمین معنادار است. ما از جهان‌های دیگر یا نیستی آمده‌ایم تا در بعد زمان در شرایطی خاص آموزش بگیریم.

زندگی انسان به سه مرحلهٔ زمانی تقسیم می‌شود:

ا-مرحلهٔ کودکی که نسب تا طولانی می‌باشد و این دوره صرف آموزش و یادگیری می‌شود.

2- مرحلهٔ نوجوانی و جوانی که در این مرحله باید زندگی آینده را برنامه‌ریزی کرد.

3-مرحلهٔ سوم میان‌سالی می‌باشد. دورهٔ مفید زندگی انسان بین دورهٔ جوانی و میان‌سالی می‌باشد که این دوران، دوران سازندگی زندگی می‌باشد.

در دوران میان‌سالی آموزش‌های لازم را دیده، امکانات هم در اختیار دارد حالا باید اندوخته‌هایش را جمع‌آوری کند برای بعد بعدیش، برای جایی که ازآنجا آمده است. در تمام این دوران انسان تنها مالک اندوخته‌های ذهنی‌اش می‌باشد. پس باید از فرصتی که داریم استفاده کنیم، فساد نکنیم، از موقعیت‌ها سوءاستفاده نکنیم و ضد ارزش‌ها را در هر حالتی زشت و زننده بدانیم.اگر دورهٔ میان‌سالی درست طی شود – در صراط مستقیم –می‌توانیم در زمانی که در حیات زمینی هستیم از ابعاد دیگرمان اطلاع و آگاهی داشته باشیم.

دین، افیون جامعهٔ ما نمی‌باشد بی‌دینی، کم‌فروشی، گران‌فروشی، دروغ‌گویی، سوءاستفاده ...این‌ها افیون جامعه هستند.

تشکیل گروه هم‌سفران بسیار مفید و مؤثر بود و در پیشرفت کنگره 60 نقش بسزایی داشت.

باید راه درست و مسیر درست را برویم. در صراط مستقیم رفتن ممکن است در کوتاه‌مدت به ضررمان باشد ولی در درازمدت بسیار منفعت دارد. راهی که درست والهی باشد خودش پیش می‌رود، خداوند آن‌قدر به آن کار و برکت می‌دهد که احتیاج به‌پیش بردن ما ندارد.

حس اولین قوهٔ به‌کاراندازی عقل، عشق و ایمان است و نیازمند به انرژی می‌باشد. اگر در صراط مستقیم قرار بگیریم انرژی ما پالایش و تصفیه می‌شود و از مرکز انرژی تحتانی به مراکز انرژی بالاتر عروج می‌کند و حس را در این راستا تقویت می‌کند.

 

 

 نگارش همسفر اعظم

 

نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic