اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

جلسه ی اول از دور پنجم کارگاه های آموزشی خصوصی ویژه ی همسفران شعبه ی امین گلی، در روز دوشنبه 95/09/15 با نگهبانی همسفر بتول، استادی همسفر لیلا و دبیری همسفر مهسا و با دستور جلسه ی

"چگونه شکرگزاری می کنم؟ OT" راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

ما در هر شرایطی باشیم، باید فکر کنیم که می توانست بدتر از این هم باشد، اما نیست و هرگز هم نمی شود؛ چون قرار نیست بدتر شود و هدف تنها آموزش ماست. و حالا از شما می خواهم که در هر جایگاهی که هستید یک نفس عمیق بکشید و خدا را به خاطر تمام نعمتهای داده و نداده اش شکر کنید.

جایگاه نگهبانی و دبیری را به هم لژیونی های عزیزمان خانم ها بتول و مهسا تبریک میگوییم.

استاد پس از سپاس گزاری از خالق بزرگ بخاطر قرار گرفتن در جایگاه استادی این چنین فرمودند:

ابتدا به نگهبان و دبیر عزیز تبریک می گویم وامیدوارم در ادامه مسیر موفق باشند.

دستور جلسه امروز چگونه شکر گزاری می کنم ؟ot)) است.

این دستور جلسه به صورت سوالی است و دستور جلساتی که سوالی هستند ذهن شنونده را به خود مشغول می کنند. تمام ما اعضای کنگره باید این سوال را از خود بپرسیم که من به عنوان یک همسفر یا یک مسافر و یا یک انسان در زندگی خود چگونه شکر گزاری می کنم؟

در زمان های گذشته عارفی بود که مریدانی داشت. مخالفان این عارف، او و مریدانش را از شهر بیرون کردند و آن ها مجبور شدند به جنگل پناه ببرند؛ در جنگل  چیزی برای خوردن  نیافتند و حیوانات درنده آنها را محاصره کرده بودند و قصد خوردن آنها را نمودند . در این لحظه عارف دست خود را بالا برد و از خدای خود سپاس گزاری نمود؛ مریدان دلیل این کار را در این وضعیت دشوار از او پرسیدند. عارف گفت: من خدا را شکر می کنم، زیرا او به تک تک نیازهای من آگاه است و اوست که می داند که من به چه چیزی نیاز دارم؛  و الان تشخیص داده که من نیاز دارم گرسنه باشم، در سرما باشم و حیوانات درنده مرا محاصره کنند.

ما قبل از ورود به کنگره در تاریکی زندگی می کردیم و هر کسی که از درب کنگره وارد می شود، از تاریکی می آید و در اینجا سفر خود را بسوی روشنایی ها آغاز می کند. انسان وقتی وارد تاریکی می شود هیچ گاه در تاریکی ها دست خود رابالا نمی برد و از خدای خود به خاطر این که او را در این شرایط دشوار قرار داده است شکر گزاری نمی کند.

در حالی که در شکر گزاری یک قدرت بسیار عظیم وجود دارد که همه ی ما برای ادامه مسیر بدان نیاز داریم، پس باید این را بیاموزیم.

اگر به کسی که تازه وارد کنگره شده، به او بگوییم که باید با وجود تمام سختی ها خداوند را شاکر باشی، او چنین چیزی را نمی پذیرد و فکر می کند داریم او را مسخره می کنیم! چون با خود فکر می کند برای چه باید از خدا تشکر کنم، در حالی که این همه سختی ومشکلات دارد. به همین دلیل است که در کنگره شکر گزاری را آرام آرام یاد می گیریم . دقیقا مثل داروی اوتی که آرام آرام جسم مسافر را احیا می کند، شکرگزاری هم آرام آرام به ما آموخته می شود.

در کنگره می گوید در قدم اول لازم نیست که بیایی و از خداوند سپاس گزاری کنی، چون شخصی که در ابتدا وارد کنگره می شود احساس می کند چیزی برای شکرگزاری وجود ندارد؛ و کنگره اول شکر گزاری از مخلوق را به او یاد می دهد.

ما در وادی چهارده داریم که شکر گزاری از مخلوق، عین شکر گزاری از خالق است . حالا ما چگونه می توانیم شکر گزاری از مخلوق را یاد بگیریم؟

ما در کنگره دستور جلساتی داریم که در آن ها باید از افرادی که برای ما خدمت می کنند شکر گزاری کنیم؛ مانند راهنمایان، دیده بانان ، مرزبانان، ایجنت، اسیستنت و ... ما می توانیم با دادن یک پاکت از آنان تشکر کنیم، مهم نیست که چه مقدار داخل پاکت می گذاریم، حتی ممکن است با یک دل نوشته از آنان تشکر کنیم؛ اما آن چه مهم است، این است که شکر گزاری را یاد بگیریم.

در جشن همسفر، مسافران با دادن هدیه ای به همسفر خود از او سپاس گزاری می کنند و وظیفه ما این است که آن هدیه را با عشق و با تمام وجود بپذیریم، حتی اگر مقدار آن کم باشد، یا آن چیزی که دلخواه ماست نباشد، اما نباید برای او تعیین تکلیف کنیم، زیرا او تازه دارد شکر گزاری را یاد می گیرد، شاید تا قبل از این، هیچ گاه از شما به خاطر این که همراهش بوده اید تشکر نکرده باشد، اما الان و در کنگره دارد این را می آموزد، پس مراقب باشیم توی ذوق او نزنیم و او را از کنگره دلسرد نکنیم.

اگر همسفری مسافر ندارد یا مسافرش در آن روز به او هدیه ای نداد، باید خودش یک هدیه ی خوب برای خود تهیه کند و با تمام عشق به خود هدیه دهد و از خود تشکر کند که همسفر بوده و هست. افراد زیادی هستند که به جای نشستن روی صندلی کنگره، روی صندلی دادگاه نشسته اند وآرزو دارند که از آن شرایط سخت نجات پیدا کنند، پس شمایی که به عنوان همسفر در اینجا قرار گرفته اید باید قدر خودتان را بدانید و از خودتان تشکر و قدردانی کنید.

ما بعد از کنگره باید کم کم این سپاسگزاری را در زندگی خود نیز اجرا کنیم و از پدر و مادر و فرزند و دیگران هم سپاسگزاری کنیم .

بعد از سپاسگزاری از مخلوق  نوبت به سپاسگزاری از خالق می رسد. ولی آیا خداوند به شکر و سپاس ما احتیاج دارد؟

خداوند  به شکر و سپاس ما احتیاج ندارد، ولی سپاسگزاری باعث می شود که نیروی عظیمی که در آن وجود دارد شامل حال ما شود، زیرا شکرگزاری نیرویی است که ما به سمت کائنات می فرستیم و بعد دوباره چند برابرش به خود ما بازگردانده می شود .

همسفری که همیشه در حال شکرگذاری است، به خاطر این که مسافرش به کنگره می آید، پله کم می کند، و حتی وقتی مسافرش به کنگره نمی آید باز هم شکرگذاری می کند که حداقل خودش می تواند به کنگره بیاید، سفر موفق تری خواهد داشت تا همسفری که مرتب در حال گله و شکایت است.  و ما در کنگره یاد می گیریم که همیشه چیزی برای شکر کردن خدا وجود دارد.

اما نیروهای بازدارنده به دنبال این هستند که مانع شکل گرفتن نیروی شکرگزاری در وجود ما شوند. چگونه؟

با یک مثلث ساده که اولین ضلع آن طمع است. اگر انسانی دچار طمع شود حس شکرگزاری در او از بین می رود، چون هیچ وقت از داشته های خود راضی نیست و همیشه چیزهای بیشتری می خواهد .

ضلع دوم  قیاس است. کسی که همیشه در حال قیاس کردن خود با دیگران است، خود را پایین تر از بقیه می بیند و در نتیحه نمی تواند شکرگزار باشد.

ضلع سوم کفر است؛ کفر یعنی ندیدن و پنهان کردن نعمت ها. یعنی اینکه وسعت نگاه ما آن قدر کم باشد که نعمت های زندگیمان را نبینیم.

شکر نعمت نعمتت افزون کند                کفر نعمت از کفت بیرون کند

ما در هر شرایطی باشیم، باید فکر کنیم که می توانست بدتر از این هم باشد، اما نیست و هرگز هم نمی شود؛ چون قرار نیست بدتر شود و هدف تنها آموزش ماست. و حالا از شما می خواهم که در هر جایگاهی که هستید یک نفس عمیق بکشید و خدا را به خاطر تمام نعمتهای داده و نداده اش شکر کنید.

و اما بخش دوم دستور جلسه که داروی اوتی می باشد.

یکی از نعمتهایی که خدا به ما داده و ما آن را نمی دیدیم گیاهی زیبا و وحشی به نام خشخاش است که از آن ماده ای به نام تریاک به دست می آید. تریاک هم درد است و هم درمان.

اگر در دست یک انسان ناآگاه باشد، درد است؛ چون تریاک را مصرف می کند و سیستم تولید شبه افیونی خود را از کار می اندازد؛  اما همین ماده اگر در دست یک طبیب حاذق باشد می تواند بسیاری از بیماران را از مرگ نجات دهد. همان طور که در دست طبیب حاذقی چون آقای مهندس، تبدیل به یک داروی شفا بخش شد و هزاران هزار زندگی را نجات داد.

آقای مهندس چون دیدند  تهیه و مصرف تریاک برای مسافران بسیار مشکل است داروی اوتی را کشف کردند.

چون مسافر باید برای تهیه مواد خود به نزد فروشنده ی مواد مخدر می رفت که این خودش یک عمل ضد ارزشی محسوب می شد، و تریاکی که این گونه تهیه می شد ناخالصی هایی با خود داشت، اندازه گیری آن سخت بود و حمل آن هم جرم محسوب می شد، اما در حال حاضر با وجود  داروی ot مسافران ما خیلی راحت  به کلینیک ها مراجعه کرده و داروی خود را تهیه و مصرف می نمایند. شربت اوتی ناخالصی ندارد و اندازه گیری آن هم بسیار راحت است.

ما در کنگره به خاطر نعمت داروی اوتی و نعمت وجود آقای مهندس که چنین دارویی را کشف کردند باید سپاسگزار خداوند باشیم. 

همچنین امروز نوزدهمین سال رهایی آقای مهندس است، این روز عزیز را به ایشان و تمام اعضاء کنگره  60 تبریک می گویم و خداوند را هزاران بار شکر می کنم.

==================================

تحویل خدمت نگهبانی و دبیری توسط همسفر لیلا (نگهبان) و همسفر لیلا(دبیر) به نگهبان و دبیر جدید همسفر بتول و همسفر مهسا

به نگهبان و دبیر دوره ی قبل خدا قوت می گوییم و برای نگهبان و دبیر جدید آرزوی موفقیت داریم.

نویسنده: همسفر آمنه

تصویرگر: همسفر لیلا نصر

نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 23 آذر 1395 06:25 ب.ظ
خدا قوت و تبریک خدمت خانم لیلا بابت اتمام جایگاه نگهبانی و استادی بسیار عالی.
تبریک فراوان خدمت خانم بتول عزیزم بابت جایگاه نگهبانی و همینطور خانم مهسا عزیزم بابت خدمت دبیری.
موفق و موید باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic