اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق اللهپرسش و پاسخ با جواب‌های شیوای دیده‌بان محترم آقای حکیمی


در ادامه مطلب بخوانید ......

                                       

در خواب گاهی مطالبی می‌بینم که متوجه آن‌ها نمی‌شوم، لطفاً دراین‌باره توضیح دهید؟
مقوله خواب می‌تواند یک نشانه خیلی مهم برای هر انسانی باشد. انسان می‌تواند با موضوعاتی که در خواب می‌بیند، مقداری جایگاه خود را پیدا کند. اجازه دهید در اینجا به موضوعی اشاره‌کنم: صور پنهان انسان از روزی که حرکت خود را آغاز کرد و در غالب و هیبت انسانی قرار گرفت و اختیار یافت، ‌بر سر دوراهی قرار گرفت. دو ملک از درون به او فرمان‌هایی می‌دهند که یکی به‌طرف فسق و فجور و دیگری به‌طرف تقوا هدایت می‌کنند.

از روز الست که ما مسیر تکاملی خود را شروع کردیم در حال آموزش هستیم. مثلاً یک بچه خیلی نیاز به مراقبت دارد و بعد از مدتی که رشدش ادامه پیدا می‌کند به‌جایی می‌رسد که پدر و مادر را تشخیص می‌دهد. در ادامه این بچه را با کمک تکیه‌گاه می‌نشانند و کم‌کم آموزش نشستن می‌گیرد بعد سینه‌خیز حرکت می‌کند و ما هرچه بر سر راهش باشد برمی‌داریم تا دردهان نگذارد چراکه او به قدرت تشخیص نرسیده است. ما هم از زمان پیمان الست انگار همین اتفاق برای همه ما افتاده است. اختلاف انسان‌ها فقط به این بستگی دارد که چه میزان تزکیه و پالایش کردند و به‌طرف تکامل حرکت کردند و نشانه آن را در خواب می‌تواند پیدا کرد.

باید دید فرد عموماً چه خواب‌هایی می‌بیند. اگر کابوس می‌بینیم باید حواسمان باشد که پا در ضد ارزش‌ها بیشتر از ارزش‌ها گذاشته‌ایم. اگر قرار باشد ما خوابی را که می‌بینیم در خاطرمان بماند، آن می‌ماند اما قرار نیست همه خواب‌ها به یادمان بماند سعی کنید اگر خوابی می‌بینید به خیر آن توجه کنید. در کل توصیه می‌کنم خیلی درگیر این مسئله نشوید چراکه باعث می‌شود بیش‌ازحد روی آن متمرکز شوید. مثلاً نیروهای بازدارنده می‌توانند سناریو بنویسند و به ما نمایش دهند تا ما را از مسیر مستقیم خارج کنند. اگر متوجه شدید خواب چه بود از آن بهره ببرید؛ در غیر این صورت زیاد به آن توجه نکنید.

دختری ده‌ساله دارم در حدود دو ماه است، شب‌ها سر ساعتی مشخص بیدار می‌شود و می‌ترسد، چه می‌توانم انجام دهم؟ همچنین دختر دومم مشکل یبوست دارد، آیا D.SAP را برای او توصیه می‌کنید؟
برای دختر اولتان توصیه می‌کنم با آقای امین مشورت کنید، چون نیازمند پرسش‌هایی از وضعیت دخترتان است. برای دختر دومتان می‌توانید یک قاشق مرباخوری D.SAP را با شیره مخلوط‌ و در استکان حل کنید تا بخورد و تا نیم ساعت بعدازآن نباید چیزی بخورد و تا یک سال هرروز باید آن را ادامه دهد.

چرا همسفر مسافری که به کنگره نیامده تا شش ماه می‌تواند در کنگره بماند؟
اگر همسفر سرش به کار خودش باشد، ما و هیچ‌یک از اعضای کنگره راضی نمی‌شویم عذرش را بخواهیم؛ ولی اگر کسی مشکلاتی به وجود آورد پس از چند اخطار به او ممکن است ناگزیر شویم بعد از شش ماه عذر او را بخواهیم.

خیانت مسافر بعد از رهایی در سفر دوم به چه علت است؟ آیا مشکل از من همسفر بوده یا مشکل خودش است؟
این مسئله حساسی است و می‌تواند دو علت داشته باشد. یکی دلخوری یک‌طرف از طرف دیگر و این مختص جنسیت خاصی نیست و دیگر اینکه به نظر بنده خیلی مهم‌تر است مسئله نگاه فرد و جهان‌بینی اوست. انسانی که مرتکب این کار می‌شود صرف‌نظر از جنسیت او معمولاً خود را بی‌گناه می‌داند چراکه از طرفش دلخور است و در این زمان نیروهای منفی او را به‌طرف خود می‌کشد؛ اما مسئله مهم این است که اگر در زندگی‌تان ثمره دارید، هرگز اجازه ندهید متوجه شود و خودتان هم به روی همسرتان نیاورید اما قطعاً بدانید که کسی که این حرکت منفی را انجام می‌دهد یکجایی پرت می‌شود و با گذر زمان متوجه اشتباهش می‌شود.

آیا بعد از رهایی درد در قسمت پا و کمر مسافر طبیعی است یا خیر؟ اگر طبیعی است چه مدت‌زمان می‌برد تا بهتر شود؟
اول امکان دارد که فرد زیاد کار می‌کند، دوم ممکن است اضافه‌وزن دارد. این مسئله را با توجه به شرایط فرد، راهنماها بهتر می‌توانند تشخیص دهند. این موضوع علل زیادی می‌تواند داشته باشد ورزش نکردن، ضعیف بودن عضلات، کفش نامناسب و... فردی که وارد سفر دوم شده مثل این است که تازه از زیر آوار بیرون آمده و باید صبور باشید تا بازسازی صورت بگیرد. باید بدانید که شربت تریاک وقتی یک قسمت از بدن مثل کلیه مشکل دارد آن را برطرف نمی‌کند، بلکه مشکل فرمان مغز را حل می‌کند و فرمان به آن قسمت به‌صورت درست ارسال می‌شود. پس برای حل مشکلات صبر کنید و زمان بدهید، در کنگره سعی کنید گره از مشکلات دیگری بازکنید. من در این پانزده سال شاهد بودم تمام افرادی که خدمت کردند همگی رشد داشتند و پیشرفت و ترقی کردند.

مسافرم هشت ماه است به‌خوبی سفر می‌کند ولی ازلحاظ اخلاقی خیلی زود به هم می‌ریزد این مسئله مرا نگران می‌کند آیا با این مسئله بعد از رهایی به مشکل برنمی‌خوریم؟
مسافر شما برای کنترل خود، باید سی دی انواع تعادل را گوش بدهند. خیر بعد از رهایی مشکلی نخواهند داشت. هفته اول که پله عوض می‌کنند دوره سازگاری است در این هفته باید فشار کمتری به خودشان وارد کنند و شما هم همین‌طور. هفته دوم تثبیت و هفته سوم اشباع است. پس فشار را کمتر کنید.

چرا باید ۱۴ ثانیه سکوت کرد این میزان زمان از کجا آمده و چرا کمتر و بیشتر نیست؟
عدد ۱۴ یک عدد خاص در کنگره است و به انتخاب آقای مهندس بیان می‌شود و دلیلش را ایشان می‌دانند اما این سکوت برای این است که افرا حاضر در جلسه متمرکز شوند و بتوانند ازنظر تفکر و اندیشه و صور پنهان در همین مکان حضورداشته باشند.

مسافر من ۷ ماه است سفر می‌کند ولی مواد هم مصرف می‌کند و دارو هم می‌خورد چه‌کار باید انجام دهم؟
اگر با شما مطرح کرده که به ایشان بگویید حتماً باراهنمایشان موضوع را در میان بگذارد و اگر نگفته شما هیچ نگویید. هرچند بسیار سخت است اما خود را کنترل کنید. این سفر مبدأ و مقصد مشخصی دارد و هیچ سفر اولی نمی‌تواند چیزی را مخفی نگه دارد و این خاصیت کنگره است که هیچ ضد ارزشی در آن مخفی نمی‌ماند.

کسی که مدتی به کنگره آمده و چند بار رها کرده و الآن مدتی است که می‌آید ولی گریز میزند دلیلش چیست؟ دوم اینکه آیا زودتر به خود می‌آید؟
دلیل گریز زدن یا حماقت کردن جهان‌بینی فرد است و دوم اینکه بستگی به درون فرد دارد که چه می‌خواهد. سفر اولی باید تمام اولویتش طی کردن سفرش باشد. مثل این است که شما در بیمارستان بستری‌شده‌اید و نمی‌توانید برای مراسم ختم بروید یا مثلاً نمی‌روید خانه بخرید یا به مسافرت بروید، ما باید تا یک سال از این منظر به مسافرمان نگاه کنیم که روی تخت بیمارستان است و کارهایی را نمی‌تواند و نباید انجام دهد.

مسافر من می‌خواهد ترک کند اما نمی‌تواند، راه ترک او چه می‌تواند باشد؟
در صورت‌مسئله اعتیاد به سه قشر اشاره‌شده است؛ نامزدهای اعتیاد که حتماً اعتیاد پیدا می‌کنند، دیگری آن‌ها که خواهان رهایی هستند و قشر سوم آن‌ها که خواهان اعتیاد هستند و این فرد جزء کسانی است که خواهان اعتیاد است، ولی بهتر است اگر موادی مصرف می‌کند کنار بگذارد و تنها تریاک در اندازه‌ی مشخص مصرف کند. این بهترین کار برای او بهتر است.

با توجه به اینکه اعتیاد یک بیماری است که اگر فرد در این دنیا قادر به درمان آن نشود، در دنیای دیگر همراه او خواهد بود، آیا در مورد بیماری‌های دیگر نظیر سرطان نیز همین‌گونه است؟
همان‌طور که در کلام‌الله آمده هر مصیبتی به انسان وارد می‌شود، خودش با دستان خود آن را به زندگی‌اش آورده است. این بیماری‌ها هم جدا از این نیستند و به عقیده من تفکر و اندیشه انسان بیش از مواد غذایی مصرفی در پیدایش این بیماری‌ها مؤثر هستند.

انسانی که افسوس می‌خورد، حسود است، خشم و منیت دارند معمولاً دچار مشکلات معده می‌شود. انسانی که دچار خشم نسبت به سیاست، وضعیت جامعه و... است اکثراً دچار سرطان روده و کولیت روده می‌شو‌د. استاد امین در توصیف موج و ذره به بهترین شکل این موضوع را توضیح می‌دهند؛ یعنی انرژی فکر و اندیشه می‌تواند ساختار انسان را به‌طورکلی نابود کند. این بیماری‌ها به دلایل مختلف اتفاق می‌افتند و در همه‌جا با ما هستند چون صفات با نفس همراه است.

شاگرد که مهیا باشد، صدای پای استاد را می‌شنود، این استاد درونی است یا بیرونی؟
دقیقاً این‌گونه است و این استاد هم درونی و هم بیرونی است؛ یعنی هم الهاماتی از درون صورت می‌گیرد و هم از بیرون استادان مطالبی را آموزش می‌دهند تا شاگرد بهتر به راهش ادامه دهد.

مسافرم در سفر اول و دوم همیشه دیربه‌دیر به حمام می‌رود، چه‌کار باید انجام دهم؟
مسافر شما باید سی دی آداب و معاشرت و سی دی ازدواج را گوش کنند. همچنین امکان دارد طبعشان سرد و تر باشد که این افراد تمایل زیادی به آب ندارند.

اگر خواب‌ها به یادمان نماند چه صورتی دارد؟
صورتش این است که قرار نبوده به یادتان بماند. اتفاقاتی می‌افتد و به‌مرور تغییراتی ایجاد می‌شود.

اگر مسافر سفر دومی است که یک سال رهایی داشته اخیراً یکی دو بار گریز زده نیاز است که مجدداً سفر کند؟
قطعاً و یقیناً. چون هم‌اکنون ماهی یک‌بار و بعداً می‌شود هفته‌ای یک‌بار و بعد دوباره اعتیاد پیدا می‌کنند. ایشان ازلحاظ جهان‌بینی درمان‌نشده‌اند و نیاز به سفر مجدد دارند.

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 10 اسفند 1396 08:25 ق.ظ
خداقوت خدمت خانم اعظم عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic