اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
پنجشنبه 3 اسفند 1396 :: نویسنده : لیلا نصر

نام قدرت مطلق...

روز دوشنبه مورخ 96/11/30 جلسه سیزدهم از نهم کارگاه های

آموزشی خصوصی هم سفران شعبه امین گلی

با استادی کمک راهنما هم سفر آمنه، نگهبانی هم سفر فاطمه و

دبیری هم سفر مهری

با دستور جلسه " وظایف راهنما و رهجو " راس ساعت 15 شروع به کار نمود.

حکم راهنما حکم کسی است که در هوای سرد قرار گرفته و رهجو

 مانند آتش است . اگر راهنما زیاد به رهجو نزدیک شود مسلما می سوزد

 و اگر بخواهد دور شود و بی توجهی کند یخ می بندد...

در ادامه مطلب بخوانید... 


سخنان استاد گرامی:

خداوند را شاکرم به خاطر قرار گرفتن در این جایگاه و از خانم فاطمه عزیز سپاسگزارم که استادی این جلسه را به من سپردند . مراسم سوگواری را تسلیت عرض می کنم و امیدوارم حضرت زهرا را الگوی خود قرار دهیم.

سال های قبل هم ما این دستور جلسه را تحت عنوان وظایف رهجو داشتیم . با تفکری که آقای مهندس داشتند آن را کامل تر کردند و آن را وظایف راهنما و رهجو گذاشتند ؛ چون این دو یک رابطه متقابل با هم دارند .

 همان طور که راهنما یک سری وظایف دارد ، رهجو هم وظایفی دارد و هر دو باید وظایفشان را به درستی انجام دهند تا به هدفشان برسند . این دستور جلسه بعد از وادی ششم که وادی رسیدن به فرمان عقل هست ، آمده و رابطه اش با آن این است که هر رهجو یا راهنمایی که به فرمان عقل نزدیک تر شده باشد بهتر می تواند وظایف خود را انجام دهد .

 رابطه راهنما و رهجو رابطه استاد و شاگردی است و رابطه دو دوست صمیمی که بخواهند با هم شوخی کنند نیست آقای مهندس می فرمایند: اگر رهجویی برای راهنمای خود جوک فرستاد ، راهنما نباید جوابش را بدهد و نباید رابطه صمیمی ایجاد کنند . حکم راهنما حکم کسی است که در هوای سرد قرار گرفته و رهجو مانند آتش است . اگر راهنما زیاد به رهجو نزدیک شود مسلما می سوزد و اگر بخواهد دور شود و بی توجهی کند یخ می بندد .

 بنابراین باید آن فاصله متعادل راهنما و رهجو را بین خود حفظ کنند تا بتوانند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.  از وظایف رهجو این است که باید فرمانبردار باشد و چیز هایی که راهنما می گوید را نکته به نکته اجرا کند . وظایف رهجو مانند بازی پازل می ماند اگر در بازی پازل ، حتی یک تکه و یا چند تکه را نچسبانیم ، آن تصویر پیدا نمی شود .

از جمله فرمان هایی که راهنما به رهجو می دهد ، این است که رهجو باید تشنه آموزش باشد و مثل فرد تشنه ای که دنبال آب هست ، خودش به دنبال آموزش باشد. اگر مانند یک آدم تشنه دنبال آموزش بگردد آموزش ها را مسلماً بهتر دریافت می کند ، سفارش دوم که راهنما به رهجو می کند این است که هیچ خدمتی را نه نگوید و ردش نکند .

به نظر من این خدمت ها مانند یک کادویی است که راهنما به رهجویش می دهد و باید آن کادو را باز کند و انجام دهد. اگر کادو را باز نکند ، کسی دیگر آن را بر می دارد و حال خوش نصیب کسی دیگر می شود و راهنما نیاز رهجو را می داند که آن خدمت را برای او در نظر گرفته پس هیچ وقت به هر خدمتی نه نگویید .

مورد بعد از وظایف رهجو این است که از هر گونه حاشیه و معرکه گیری دوری کند . چون در کنگره نیرو های منفی وجود دارند و نیرو های منفی از طریق وارد کردن افراد به حاشیه ها می توانند انرژی فرد را تخلیه کنند . این افراد همیشه ، هدف و قبله خود را گم می کنند ، همیشه سر درگم هستند و نمی دانند برای چه به کنگره آمده و کم کم سر از ناکجا آباد در می آورند .

موردی که در مورد راهنما هست این است که راهنما باید بداند که حیطه تخصصی او ، فقط و فقط چگونگی درمان اعتیاد و چگونگی برخورد با یک مصرف کننده است و در موارد دیگر تخصص ندارد و رهجو هم نباید انتظار داشته باشد که راهنما تمام سؤالاتش را جوابگو باشد . راهنما باید هر چیزی که از رهجو می خواهد خودش به آن عمل کرده باشد این طور هم کلامش نافذ است و هم رهجو می تواند او را به عنوان الگو قرار دهد و از او پیروی کند .

رهجویی که سر موقع به کلاس نمی آید حال خوش ندارد و آموزش ها را درست دریافت نمی کند . شاید به رهایی برسد ولی در سفر دوم مدام می گوید من رها شده ام ولی حال خوشی ندارم . این جا ما می گوییم ، آیا تمام مطالبی که راهنما گفت را انجام دادی و به حال خوش نرسیدی ؟ آیا به موقع آمدی ؟ مشارکت کردی ؟ کسانی به حال خوش می رسند که وظایف خود را مو به مو اجرا کنند .

 

نویسنده : هم سفر زهرا

تصویرگر: هم سفر فاطمه

نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 3 آبان 1398 03:07 ب.ظ
سلام
همشهری رهجو یعنی ولایت پزیر ..
یعنی تارکسلاه نباشی..

سه شنبه 15 اسفند 1396 11:23 ب.ظ
خداقوت به خانم امنه عزیزم واقعا خوشحالم که لحظاتی هر چند کوتاه ولی در خدمت شما بود ..ممنون واقعا استفاده کردم واین ها همش خاطره می شود در ذهن من
سه شنبه 15 اسفند 1396 11:23 ب.ظ
خداقوت به خانم امنه عزیزم واقعا خوشحالم که لحظاتی هر چند کوتاه ولی در خدمت شما بود ..ممنون واقعا استفاده کردم واین ها همش خاطره می شود در ذهن من
سه شنبه 15 اسفند 1396 11:23 ب.ظ
خداقوت به خانم امنه عزیزم واقعا خوشحالم که لحظاتی هر چند کوتاه ولی در خدمت شما بود ..ممنون واقعا استفاده کردم واین ها همش خاطره می شود در ذهن من
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic