اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
به نام قدرت مطلق...

مشارکت مکتوب هم سفران لژیون یکم، کمک راهنما

هم سفر آمنه

در باب دستور جلسه هفتگی: وادی ششم

عقل٬ مختص انسان نیست و تمام موجودات اعم از جاندار و بی جان صاحب عقل هستند،

 زیرا عقل کل مثل خورشیدی است که بر تمام موجودات می تابد و این خود ما هستیم

 که تا چه حد دروازه خود را برای ورود عقل بیشتر باز کنیم. چگونه؟

 با تزکیه و حرکت ما به سمت ارزش‌ها و روشنایی‌ها...

در ادامه مطلب بخوانید...


سلام دوستان آمنه هستم یک هم سفر:

وادی پنجم که وادی عملکرد و اجراست را پشت سر گذاشتیم. حال وارد وادی ششم می شویم که از ما می خواهد برای تشخیص عمل خوب و بد به عقل خود مراجعه کنیم و از آن کمک بگیریم؛ چرا که عقل همانند حاکمی است برای شهر وجودی ما که این شهر شامل صور آشکار و صور پنهان ما می شود.

این حاکم مانند دیگر حاکمان برای صدور فرمان٬ احتیاج به یک سری اطلاعات و مدارک دارد و این حس های ماست که این اطلاعات را جمع آوری نموده و در اختیار عقل قرار می دهد. اگر حس های ما سالم نباشد و آلوده به نفرت و کینه و حسادت باشد ٬ اطلاعاتی را که به عقل ارسال می کند اشتباه و وارونه می باشد و عقل نیز با استناد به این اطلاعات ٬ فرمان غلط صادر می کند.

عقل٬ مختص انسان نیست و تمام موجودات اعم از جاندار و بی جان صاحب عقل هستند، زیرا عقل کل مثل خورشیدی است که بر تمام موجودات می تابد و این خود ما هستیم که تا چه حد دروازه خود را برای ورود عقل بیشتر باز کنیم. چگونه؟ با تزکیه و حرکت ما به سمت ارزش‌ها و روشنایی‌ها!

 رسیدن به فرمان عقل٬ این نیست که ما دست به کارهای بزرگ و خارق العاده بزنیم بلکه هر انسانی که بتواند آن چه  عقلش فرمان داد را اجرا کند عملا به فرمان عقل رسیده است.

سلام دوستان لیلا هستم یک هم سفر:

در این 14 مسیر عشق در راه ششم گفته می شود: حکم عقل را در قالب فرمانده کاملا اجرا نمایید. در آغاز مسیر به ما فرمان داده شد که برای انجام هر کاری در طول زندگیمان خوب تفکر کنیم و در تفکراتمان هم مواظب نیروهای منفی و تخریبی باشیم و دچار ناامیدی و یأس نشویم و مشکلاتمان را بپذیریم.

در راه ششم باید همه افکار از تفکر به مرحلهٔ عمل برسد و اجرایی شود و با توکل بر خداوند بزرگ و قرار گرفتن در مسیر راست مطمئن باشیم که به هدف خود خواهیم رسید و برای رسیدن به هدف باید صبور و بردبار باشیم.

سلام دوستان مهری هستم یک هم سفر:

مهمترین اصل در تکامل و رسیدن  طی آن عقل است و عقل چون خورشید عالم تاب بر همگان تابیده می شود و انسان و همه موجودات هم چون خانه‌هایی هستیم که از یک روزنه و یا پنجره نور وارد می شود و می تابد، هر چه  این روزنه و یا پنجره بزرگتر باشد نور بیشتری  تابیده می شود و این بزرگتر بودن روزنه (حرکت) در مسیر ارزش‌ها و قرار گرفتن در صراط مستقیم است و هر چه این روزنه کوچک تر باشد در مسیر ضد ارزش‌ها باشیم؛ نور یا عقل کمتری دریافت می کنیم.

عقل، به عنوان راهنمای درون ما در نظر گرفته شده است. همه ما ندای عقل را می شنویم. محال است کسی صدای عقل را که او را دعوت به کارهای خوب می کند نشنود؛ اما عمل کردن به آن مهم است. اگر حکم عقل را در قالب یک فرمانده بزرگ اجرا کنیم، 95 درصد مشکلات ما حل می شود.

سلام دوستان اعظم هستم یک هم سفر:

انسان خواسته‌های زیادی دارد که برحسب میزان پالایش و تزکیه‌ای که شده است این خواسته‌ها می‌تواند درست یا غلط باشد. به نظر من انسان در هر مرحله‌ای از نفس که باشد می‌تواند تشخیص دهد که خواسته‌اش ارزش است یا ضد ارزش و عقل در حکم فرمانروا می‌تواند فرمان درست صادر کند.

 ولی متأسفانه انسان‌ها به دلیل این که هنوز درست پالایش نشده‌اند و در مرحلهٔ نفس اماره قرار دادند، نمی‌خواهند قبول کنند که آن خواسته ضد ارزش می‌باشد و به حرف نفس گوش می‌دهند و آن لذت زودگذر را ترجیح می‌دهند.

سلام دوستان مرضیه هستم یک هم سفر:

عقل راهنمای درون است و کاربردش مثل ماشین است. وقتی حس‌های ما یکسری اطلاعات بیاورد، عقل شروع به کار می‌کند. هر چه حس تزکیه شده باشد عقل بهتر می‌تواند عمل کند. نیازی نیست فقط کارهای بزرگ را با عقل انجام دهیم همان کارهای کوچک را هم که با عقل انجام دهیم خوب است.

اگر کار های کوچک را باعقل شروع کنیم ذره‌ذره تمام کارهایمان درست می‌شود. باید فرمان‌های کوچک را اجرا کنیم تا به‌جاهای بزرگ‌تر برسیم، تزکیه و پالایش انجام دهیم، با کمک راهنمای خودمان مشورت کنیم تا پله‌پله به بالاترین درجات برسیم.

سلام دوستان فاطمه هستم یک هم سفر:

اگر این وادی را خوب فهمیده باشیم یکی از منابع شناخت و معرفت آدم ها عقل است که اگر درست از آن استفاده کنیم به طرف ارزش‌ها می رویم و اگر غلط استفاده کنیم به طرف ضد ارزش‌ها رهسپار می شویم. حالا که وارد کنگره شدیم و آموزش می بینیم باعث می شود نور بیشتری دریافت کنیم و تفکر سالم، عقل سالم، حس سالم داشته باشیم تا در زندگی بتوانیم تصمیم‌های درست بگیریم.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 25 بهمن 1396 04:54 ب.ظ
سلام و خدا قوت به بچه های لژون یکم و همین طور خانم آمنه عزیزم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic