اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
به نام قدرت مطلق الله

لژیون کمک راهنمای محترم هم سفر آمنه شعبه امین گلی، روز دوشنبه 96/11/09 با استادی هم سفر معصومهو دبیری هم سفر فاطمه با دستور جلسه " سی دی ازدواج"  رآس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.
چیزی که در ازدواج همه‌چیز را می‌سازد و جذب می‌کند، حس است. حس جاذبه را به وجود می‌آورد، وقتی حس درست بود امواج جاذبه را ساطع می‌کند و فرد یا افرادی این امواج را می‌گیرند...

در ادامه مطلب بخوانید ....


سخنان استاد محترم:

دستور جلسهٔ امروز ازدواج می‌باشد انسان‌ها در مقابل ازدواج به سه گروه تقسیم می‌شوند؛ آقای مهندس همه‌چیز را در قالب مثلث می‌گنجانند. یک گروه آن‌هایی که ازدواج‌کرده‌اند، یک گروه آن‌هایی که ازدواج کردند ولی جدا شدند حالا یا همسر فوت کرده یا متارکه کردند یا...  یک گروه هم ازدواج نکردند و در شرف ازدواج هستند. زندگی کردن، درس خواندن، سفر dst همه هنرند، از همهٔ این‌ها مهم‌تر حفظ و نگه‌داشتن زندگی می‌باشد انسان باید هنرمند باشد تا بتواند زندگی خود را حفظ کند و همیشه نکات ریز و پیش‌پاافتاده در زندگی است که باعث نابودی آن زندگی می‌شود و مشکلات بزرگ مثل بیماری ...اکثرا نه‌تنها باعث ازهم‌پاشیدگی زندگی نمی‌شود بلکه بیشتر مواقع مرد و زن را به هم نزدیک تر می کند چون هدفشان که حل آن معضل است یکی می شود.مشکلات کوچک مانند ترک کوچکی است که سدی به آن عظمت را از بین می‌برد.

هیچ موجودی مثل موجود دیگر نیست و این از معجزات هستی است. حتی یک درخت گیلاس مثل و مانند ندارد. هیچ انسانی را نمی‌توانید پیدا کنید که شبیه انسان دیگری باشد اثرانگشت هیچ انسانی مثل انسان دیگر نیست، بنابراین در مسئله ازدواج چه آن‌هایی که ازدواج‌کرده‌اند و چه آن‌هایی که می‌خواهند ازدواج کنند، فکر نکنند کسی را پیدا می‌کنند که مشابه خودشان باشد. البته در یک سطح بودن مسئلهٔ مهمی است یعنی یکی دکتر نباشد و یکی بی‌سواد ...

یکی از نکات مهم در ازدواج احترام گذاشتن، مؤدب بودن است؛ زمانی که همسرتان عصبانی است بهترین کار سکوت کردن می‌باشد. مسئله بعدی رعایت بهداشت است که از حساس‌ترین مسائلی است که بین یک زوج باید برقرار باشد. رعایت نکردن بهداشت می‌تواند باعث دوری دو نفر از هم شود. بهداشت با ظاهرسازی فرق می‌کند، عمل‌های زیبایی فقط باعث آسیب رساندن به خود می‌شود.

زیبایی یک انسان به کلام وبیانش است. بقاء زندگی به کلام زیبای زن بستگی دارد چه‌بسا زن‌های زیبایی که به دلیل نداشتن کلام زیبا هیچ‌وقت نتوانستند جاذبه‌ای در همسرشان نسبت به خودشان به وجود بیاورند.

اگر در خانواده هر کس وظیفهٔ خود را انجام دهد و مرد و زن درجای خود قرار داشته باشند، کارها روی روال طبیعی خود پیش رود مشکلات به‌مراتب کمتر خواهد شد. مشارکت نیز یکی از نکات مهم در ازدواج بشمار می‌آید. یکسری کارها را مرد انجام می‌دهد و یک سری کارها را زن و این دوتا مکمل یکدیگرند. از قدیم کار سنگین و بیرون از منزل وظیفه مرد و کار سبک داخل منزل، مدیریت... وظیفه زن بوده و اگر غیرازاین مسیر انجام شود قابل جبران نیست.

روی نقاط مشترک کار کردن از نکات مهم دیگر می‌باشد. بیشتر بحث‌وجدل‌ها در خانواده منوط به این است که زن و مرد روی نقاط غیرمشترک همدیگر تمرکز می‌کنند. اگر خواسته‌ای هم داریم باید در مکان مناسب، زمان و کلام مناسب بازگو کنیم تا نتیجهٔ مثبت داشته باشد در غیر این صورت باعث مجادله و دلخوری طرفین می‌شود. پریود فقط مختص خانم‌ها نیست آقایان نیز یک دوره دارند که طی این دوره میزان ترشح هورمون‌ها تغییر می‌کند و می‌تواند روی رفتار آقایان تأثیر بگذارد این مسئله را خانم‌ها باید رعایت کنند و در این زمان کمی صبورتر باشند.

در تمام دنیا حتی در کنگره هم اگر دو گروه به‌جای اینکه روی نقاط اختلاف هم کار کنند، بیایند و روی نقاط مشترک هم کار کنند می‌توانند آن مکان و جایگاه را به آبادانی برسانند. زن و مرد باید برای هم یکسری ارزش‌ها قائل باشند. ببینند طرف مقابلشان چه چیزهایی دوست دارد برایش انجام دهند ...

مسئله بعدی این‌که چون مرد کار می‌کند پول فقط برای مرد می‌باشد، نه! اگر پول دارد می‌تواند برای همسرش هدیه بخرد اگر ملکی دارد در شرایط نرمال منظور از شرایط نرمال شرایطی است که طرفین حسن نیت خود را ثابت کرده باشند می‌تواند به نام همسرش بزند...

 وقتی به یکی سیلی می‌زنید، او هم بی‌جواب نمی‌گذارد. تخریب همدیگر کار ناجوری است مخصوصاً جلوی بچه‌ها و دیگران!  برخی در ظاهر تخریب می‌کنند و برخی در باطن، همین‌ها می‌شود شکاف و مشکلات. هیچ زمان در زندگی نباید کلمه طلاق را بر زبان بیاورید کلمهٔ طلاق بار منفی زیادی دارد. طلاق آخرین راه است، وقتی هیچ راهی نبود و امکان ادامه نبود. اگر به زبان آورده شود آخرش اتفاق می‌افتد.

مسئله بعدی زورگویی و فحاشی است؛ اگر مرد ازنظر فیزیکی قدرتش بیشتر است نباید کتک بزند، فحاشی و زورگویی کند... هر سیلی که بزنی یک سیلی خواهی خورد، اگر یک‌دندان بشکنی، طبیعت چنان سیلی می‌زند که ده دندان از تو می‌شکند، دست بالای دست بسیار زیاد است. می‌گویند؛ به حسنت نناز که به تبی بند است؛ به مالت نناز به یک‌شبی بند است. به زیبایی و جمال نگاه نکن که با یک بیماری از بین می‌رود. مال هم همین‌طور است، بزرگ‌ترین سرمایه‌ها رادارید شاید فردا نباشد. مثلاً همین زلزله‌زدگان به یک‌شب تمام مال و ثروت خود را از دست دادند پس فخرفروشی بابت مال نکنیم که به یک‌شب بند است.

 این سیستم طوری طراحی‌شده که هر عملی انجام بدهید عکس‌العملش را سریع می‌بینید. به یکی گفتند؛ گوشت را می‌گیرم و دور زمین می‌چرخانمت، گفت: خودت هم باید با من بیایی؛ یعنی زمانی که به کسی بدی می‌کنید یا آسیبی می‌رسانید اول باید سیستم x خودت را خراب کنی تا بتوانی تلافی کنی. بهشت و جهنم درون ماست همهٔ این‌ها بستگی به کارکرد سیستم x ما دارد. وقتی ناسزا می‌گویی، داری سم وارد بدنت می‌کنی، اگر بخواهی کسی را به هم بریزی، اول باید خودت را به هم بریزی.

 قدیم ازدواج‌ها ساده بود ولی الآن توقعات بسیار بالا ازدواج را سخت کرده است وقتی فردی می‌خواهد ازدواج کند باید به یکسری نکات توجه کنده‌.ی‌

 مسائل دیگری که در زندگی روزمره مطرح است؛ تربیت بچه‌های لوس و پرتوقع که همیشه طلبکار پدر و مادر هستند. نحوهٔ زایمان مادران، شیر دادن، همهٔ این‌ها باید روال طبیعی خود را طی کند، مثلاً شیر دادن به بچه‌ها که خیلی از مادران از فرزندانشان دریغ می‌کنند هم برای سلامت سینهٔ مادر و هم سلامت فرزند مفید است ...

پیاده‌روی، ورزش، تحرک تغذیهٔ سالم برای خانم‌ها آقایان ضروری است برای جلوگیری از بسیاری از سرطان‌ها تومورها ...

مسئلهٔ ازدواج مسئلهٔ مهمی است، سعی کنید در ازدواج و کارهای دیگران دخالت نکنید. بی‌خبری بهترین خبر است. در کار دیگران تجسس نکنید که پشت سر تجسس غیبت و بعدازآن هم قضاوت پیش می‌آید.

از کسی نپرسید چرا ازدواج نمی‌کنی و ازدواج کن و... اگر می‌شد خودش این کار را می‌کرد... برای به وجود آمدن عشق سه چیز لازم است؛ حس، سایه و جاذبه.

شاید حس ازدواج در شخص به وجود نیامده باشد. حس که نباشد جاذبه به وجود نمی‌آید نه می‌تواند کسی را جذب کند و نه خودش جذب کسی می‌شود.

اگر حس باشد، جاذبه راه می‌افتد؛ یعنی همه برمی‌گردد به حس. جاذبه بر مبنای حس فعال می‌شود، نه بر مبنای سایه. سایه را حس می‌سازد وگرنه یک عروسک خیلی زیبا نمی‌تواند هیچ حسی به وجود بیاورد.

 پس چیزی که در ازدواج همه‌چیز را می‌سازد و جذب می‌کند، حس است. حس جاذبه را به وجود می‌آورد، وقتی حس درست بود امواج جاذبه را ساطع می‌کند و فرد یا افرادی این امواج را می‌گیرند، جلو می‌آیند و یکی را انتخاب می‌کنند...

 

نگارش همسفر اعظم

نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic