اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
لژیون کمک راهنمای محترم هم سفر آمنه شعبه امین گلی، روز دوشنبه 96/11/2 با استادی هم سفر زهرا و دبیری هم سفر زهرا  با دستور جلسه " وادی یازدهم" ترک 3 رآس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.
چشمه ای تبدیل به رود خوروشان خواهد شد که جوشش بیشتری داشته باشد. این صفت در انسانها نیز وجود دارد؛  کسی که حرکت بیشتری داشته باشد پر قدرت تر خواهد بود و به هدف اصلیش می رسد.
در ادامه مطلب بخوانید.


سخنان استاد محترم

هر انسانی از هرکجا هر چیزی برداشت می کند باید باز پرداخت داشته باشد و این می شود زکات آن چیز.

زکات یعنی اضافه، و ما باید اضافه ی چیزی که برداشت می کنیم از هر چیزی چه مادی باشد چه معنوی  زکات آن را بپردازیم.؛ و همانطوری که در این وادی آمده اگر انسان این کار را انجام ندهد، به مردابی گندیده تبدیل خواهد شد.

مثل استخر که هم ورودی دارد و هم خروجی و اگر این چنین نباشد آب درون آن خواهد گندید، چون آب داخل آن راکد است، اما اگراز راکد بودن در بیاید همه از آن استفاده خواهند کرد.

آقای مهندس در این وادی می فرمایند:

وجود نیروهای منفی در این جهان برای ایجاد پتانسیل در درون ماست. وباید اختلاف ارتفاع باشد تا ایجاد نیروی پتاسیل  کند و در جهان هستی وجود مشگلات در زندگی یعنی همان اختلاف پتانسیل.

این صحبت ایشان مصداق این است که

 به فرض مثال شما از فردا زندگی  بدون نیروهای منفی داشته باشید و هیچ بدی نباشد زندگی چقدر کسل کننده و تکراری خواهد بود اما وقتی یک مشگل را حل می کنی به عنوان مثال خانه ندارید  و برای خانه دار شدنتان تلاش می کنید چقدر از آن خانه لذت می برید و چقدر متفاوت است با خانه ای که پدرتان به شما می دهد.

 هرچیزی که انسان با تلاش خودش به دست بیاورد ، باعث رشد و تکاملش می شود وانرژی می گیرد.

مثل پس انداز کردن یا قناعت در زندگی که بسیار ارزشمند است.

اگر انسان فکر کند که زمانی فرا خواهد رسید که هیچ کاری ندارد انجام بدهد ، چنین چیزی نیست.

 هر انسانی با توجه به تلاش و کوششی که در زندگیش می کند ، به جایگاهی دست پیدا می کند که عین عدالت است هر چند دیگران این را عدالت نمی دانند ولی عین عدالت است .

این نکته نیز بسیار مهم است که می فرمایند: در جهان هستی هر چیزی ختم به خیر می شود .مثلا اعتیاد مسافرانمان درمان می شود و ختم به خیر می شود و یا هر مشگل دیگری و بعد ما غصه ی این را می خوریم که چرا انقدر خودمان را در این راه اذیت و آزار دادیم. پس آموزش می گیریم که مراقب خودمان باشیم و آن مشگل دیر یا زود حل خواهد شد.این موضوع باز بر می گردد به اختیار خودمان که چگونه تفکر کنیم و چگونه عمل کنیم.

هر شخصی اختیار کامل دارد بر انتخاب مسیر زندگیش و این نیست که بیایند و بگوین اجی مجی و فلان شخص بشود پیامبر چرا که آن شخص باید پتانسیل لازم را داشته باشد و این پتانسیل از روز الست  در آسمان ها بوده است که بعداٌ شده عیسی و گرنه عیسی بودن معنایی ندارد. و آن بر می گردد به اختیار و تلاش و کوشش هر فردی.

مثال عینی که برای باز شدن این موضوع می توان زد بقول آقای مهندس، این است که، نمی توانیم یک شخص تازه وارد با حال خراب و بدون هیچ آموزشی  ، او را راهنما کرد یا مرزبان؛ چون آن شخص به آن درجه یا پتانسیل و ظرفیت نرسیده که بتواند کارش را به خوبی انجام می دهد.


         

استاد در ادامه فرمودند:

این جمله که هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی بسیار زیباست چرا که مطمئن باشید هر چه بکارید همان را برداشت خواهید کرد، اگر باد بکارید طوفان درو خواهید کرد.

ما در حقیقت باید از طبیعت الگو بگیریم حتی از حیوانات

ما به درخت کود می دهیم و او میوه های خوش مزه و یا یک گاو را که به او مقداری علف می دهیم اما اوبه ما شیر و ماست وووو میدهد و گاهی بعضی از انسانها بدون مصرف هستند ؛ براستی چرا باید چنین باشد؟

بعضی انسانها فقط از استفاده کردن لذت می برند و از باز پرداخت دوری می کنند. ولی گاهی انسانها به درجه ای می رسند که از باز پرداخت خود لذت می برند؛ بطور مثال از کمک کردن به دیگران لذت می برند و  شاید با دادن یک غذای ساده  به انرژی بالایی دست پیدا می کنند .

هر فردی در زمان باز پرداخت باید حواسش به حسش باشد که هدفش تأئید طلبی اطرافیان نباشد . باید به کسی که خدمت می کنی از رضای دل باشد و همراه عشق و علاقه باشد.

اگر شخصی باز پرداخت نداشته باشد حالش خراب است. من قبل از ورود به کنگره فکر می کردم زرنگی به این است که مهمانی بروی ولی مهمانی ندهی؛ در صورتی که این چنین نباید باشد .

در اینجا لازم می دانم بگوییم که ما نیز با خدمت کردن در کنگره باید باز پرداخت خودمان را بدهیم . این را بدانید که هیچ کار کنگره بر زمین نخواهد ماند اما اینکه چه کسی این خدمت نصیبش می شود می توان گفت به همان اندازه اوهم انرژی دریافت می کند و هم باز پرداخت می کند.

چشمه ای تبدیل به رود خروشان خواهد شد که جوشش بیشتری داشته باشد. این صفت در انسانها نیز وجود دارد؛  کسی که حرکت بیشتری داشته باشد پر قدرت تر خواهد بود و به هدف اصلیش می رسد.

 در کل منظور این است که آن چیزی که برداشت می کنید و یاد می گیرید باید در زندگیتان عملی کنید تا انرژیتان بالا برود و چرا که نیرو های منفی همیشه دنبال انسانهایی هستند که انرژی پایینی دارند چون کار نیروهای منفی راحتر است.و به راحتی می توانند او را فریب دهند.

این موضوع بسیار مهم و اساسی است که سطح انرژیتان بالا باشد و این امر صورت نمی گیرد ، جز تلاش و کوشش شما.

 هر فردی چه داخل کنگره و چه بیرون از کنگره باید اطلاعات کسب کند زیرا همه ی این ها انسان را، داناتر می کند و انرژی ما را بیشتر می کند و هیچ گاه نباید به جایی برسیم که دیگر آموزشی نداشته باشیم.

یک انسان باید بداند که همانطوری که یک رود سر راهش سنگ وجود دارد سر راه او هم مشگلات وجود دارد؛ چه بخواهد و چه نخواهد و چه زیباست که سعی کند به بهترین شکل از این موانع عبور کند.

به نظر من وقتی یک مشگلی برایتان پیش می آید، با مشکلتان با خوشرویی رو در رو شوید و بقول معروف با او صحبت کنید و باخود بگویید قرار است من از این مشگل چه درسی و چه آموزشی بگیرم و مطمئن باشید اگر آن مشگل را حل نکنید و سعی کنید صورت مسئله را پاک کنید یک مشگل عظیم تر به سراغ شما خواهد آمد.

به عنوان مثال اگر مسافر من اعتیاد دارد شاید قرار است صبرمن زیاد بشود یا سکوت من و اگر من این چیزها را یاد نگیرم و مسافر من رها شود ، این مشگل به یک شکل دیگر وارد زندگی من می شود.

این را نیز بدانید که مشگلات برای آموزش دادن به من می آید تا یک صفاتی را درمن نهادینه کند؛ مثل صفت محبت، رها کردن،صبر٬ بخشش، وتا زمانی که من آن صفت را دریافت نکرده باشم آن مشگل من را رها نخواهد کرد.

در پایان باید گفت سعی کنید اثر گذار باشید یعنی تأثیر گذاشتن مثبت روی بقیه افراد مانند راهنمایان کنگره چون مطلبی را به رهجوی خود آموزش می دهد و رهجو آن را اجرا می کند و به آرامش می رسد؛ پس این راهنما بوده که اثر گزار بوده است و به این دلیل همیشه سر شار از انرژی هستند.

     چه زیبا مولایمان امام علی فرمودند : هرکس دو روزش مثل هم باشد ضرر کرده است.

نویسنده : هم سفر لیلا نصر

عکاس : هم سفر لیلا نصر

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic