اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
پس این حرکت است که تفکرات را از تصاویر ذهنی به تصاویر واقعی در این جهان تبدیل می کند. گا هی اوقات انسان ها برای به دست آوردن آرامش کوله بار شان را جمع می کنند و از این دیار به آن دیار می روند اما به آرامش واقعی نمی رسند و نمی دانند که آرامش باید در درون خودشان اتفاق بیافتد ...


در ادامه مطلب بخوانید...

در ابتدا از وادی اول تا وادی چهارم آموختیم که تمام مسولیت زندگی بر عهده ی خودمان است و نباید این بار را بر عهده ی دیگران و خداوند گذاشت .ما اگر بار مسولیت  خودمان را بپذیریم و حرکت کنیم ، آن گاه خداوند هم به ما کمک خواهد کرد .

 در این وادی خواهیم دید که فرمان حرکت صادر خواهد شد که؛ ای انسان تو اگر تفکر  خودت را از قوه به فعل در نیاوری هیچ گاه به هدف نخو اهی رسید و مشکلات تو حل نخواهد شد . پس این حرکت است که تفکرات را از تصاویر ذهنی به تصاویر واقعی در این جهان تبدیل می کند. گا هی اوقات انسان ها برای به دست آوردن آرامش کوله بار شان را جمع می کنند و از این دیار به آن دیار می روند اما به آرامش واقعی نمی رسند و نمی دانند که آرامش باید در درون خودشان اتفاق بیافتد .

 پس این وادی یک قانون است و در تمام سطوح زندگی چه ما بخواهیم و چه نخواهیم حکم فرمان است و شاید هم به نوعی مهارت های زندگی و قوانین بازی کردن را به ما می آموزد . پس انسان باید بداند که با تفکر کردن به تنهایی نمی تواند کاری را انجام بدهد و باید حرکت کرد تا بتوانیم مشکلات را حل  کنیم ، تا جاده صاف و هموار گردد .

اگر دقت کرده باشیم در این وادی هفت آیتم  بسیار مهم است که همواره باید این آیتم ها را در نظر بگیریم و بر مبنای آن ها به حرکت خودمان ادامه دهیم .

1 : دوری از ضد  ارزش ها ! اولین مسئله خروج از تا ریکی ها و رفتن به طرف روشنایی ها است و این امکان ندارد مگر این که فرمان خداوند را اجرا کنیم ، پس هر چه با آرامش پیش برویم بهتر به نتیجه خواهیم رسید .

2 :  خود داری!  منظور این نیست که ما از انجام دادن هر کاری خوداری کنیم ؛ معنا و مفهوم این کلمه این است که ای انسان اول جستجو و حرکت کن ، تحقیقات خودت را کامل کن ، از دیگران کمک بگیر اما خودت باید تصمیم بگیری و در نهایت اگر به نتیجه ای  نرسیدی آن موقع از انجام دادن موضوع مورد نظر صرف نظر کن .

3 : قناعت ! که به قول آقای مهندس بهترین الگوی طبیعت است و می توان با قناعت کردن بسیاری از مشکلات پنهان را در زمان خودش با کمترین امکانات بر طرف کرد و هم می توانیم پایه های مالی زندگی خود را مستحکم کنیم.                               

4 : صبر ! در این جا صحبت از تحمل کردن نیست بلکه تلاش و کوششی است که یک فرد می تواند برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظرش داشته باشد و این یکی از مولفه های مهم زندگی به شمار می آید و انسان با صبر کردن می تواند سختی ها را پشت سر گذاشته تا به نور و روشنایی برسد .        

5 :  تجسس ؛ قضاوت و غیبت ! اصو لا بعضی از انسان ها فقط به دنبال این  هستند  که در زندگی دیگران تجسس کنند و کاری به جز این بلد نیستند در ادامه نسبت به دیگران قضاوت می کنند و در نهایت برای آن ها حکم صادر می کنند که اجرای این حکم فقط توسط غیبت صورت خواهد گرفت ؛ پس انسان باید سعی کند که در زندگی فقط توجهش به خودش باشد تا بتواند مسیرش را در زندگی پیدا کند .        

6 :  پس انداز ! برای بر طرف کردن مشکلات مالی موضوعی بسیا ر پر اهمیت است که باز آقای مهندس در مورد پس انداز می فرماید : پس انداز از معجزه هایی است که باید به اهمیت آن پی برد ؛ آن را حس کنیم و به فرزند انمان آموزش بدهیم و به قول شاعر ( قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.)          

7 : توکل ؛ رضا و تسلیم ! در زندگی از هیچ تلاش و کوششی فرو گذاری نکنیم و به حرکتمان در صراط مستقیم ادامه دهیم و همواره قدرت مطلق را وکیل خودمان قرار دهیم و بعد از این دو مرحله که عبور کردیم وارد مر حله ی تسلیم می شویم؛  یعنی هر آن چه خداوند برای ما مقدر نموده چه مخالف باشیم و چه موافق فقط تسلیم او باشیم  که این مرحله بسیار دشوار که برای کسانی سخت و برای کسانی دیگر سهل است.

 نتیجه این که ما باید ساختار فکری خود را به ساختار اجرایی تبدیل کنیم .

با تشکر : هم سفر بتول از لژیون یکم

ویرایش و تنظیم : هم سفر لیلا رحیمی                    نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic