اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
به نام آن که تن را نور جان داد خرد را سوی دانایی عنان دادنگاهی گذرا به مشکلات سفر دوم به قلم کمک راهنما
خانم آمنه      

ادامه مطلب ...

                                                                                                                                                                                                                                                         

همسفر آمنه :دغدغه‌های ذهنی مسافران وهمسفران در سفر اول رهایی از بند مواد مخدر است و در راستای این هدف ضمن اینکه مسافران سرگرم مصرف شربت OT هستند،هردو در حال آموزش گرفتن و ورود به یک دنیای تازه می‌باشند و با این آموزش‌ها بسیاری از موضوعات برای آن‌ها روشن و واضح می‌شود و اگر به خوبی به این مسائل بپردازند لذتی عایدشان می‌شود که در هیچ یک از مراحل سفر و جایگاه‌های موجود در کنگره چنین لذتی را نمی‌برند. اما در سفر دوم،درمان صورت گرفته و از آموزش‌ها نیز تا حدی آگاهی پیدا کرده‌اند یعنی مشغولیت ذهنی چندانی ندارند. از طرفی حس‌های آن‌ها نیز باز شده و بسیاری از مسائل را که در گذشته نمی‌دیدند درک می‌کنند وبه اطرافیان خود با دید بازتری می‌نگرند.مثلا به یاد می‌آورند که از اطرافیان خود در دوران اعتیاد چه ضرباتی خورده‌اند و چه ویرانی‌هایی از زلزله اعتیاد نصیبشان شده ولی آن‌ها متوجه نبودند و در بسیاری اوقات به جای حل کردن این مسائل فقط حس‌های خود را نسبت به اطرافیان آلوده می‌کنند،اینجاست که شیطان با ابزارهای خود از قبیل حسادت،کینه،تنفر،منیت،غرور و نامیدی و...وارد می‌شود واین بار سعی می‌کند فرد را توسط این حس‌های منفی به اعماق جهنم ببرد و اگر انسان آگاه وبیدار نباشد و از آموزش و خدمت در کنگره دور بماند به راحتی طعمهٔ این حس‌های منفی شده ومجبور به چشیدن دوباره طعم تاریکی‌ها می‌گردد.

مسئلهٔ دوم باز پرداخت بدهی‌هاست در دوران اعتیاد بدهی‌های زیادی را به جا گذاشتیم، دل‌های زیادی را شکستیم،زخم‌های زیادی را بدون مرهم رها کردیم،بی توجهی کردیم، پایه‌های مال خود را متزلزل کردیم و در اعماق تاریکی‌ها نخواستیم ونتوانستیم که این بدهی‌ها را صاف کنیم.اکنون در سفر دوم بسترها مهیا می‌شود، که کم کم سعی در صاف کردن این بدهی‌ها کنیم. روی همین اصل مشکلاتی سر راه ما قرار می‌گیرند که با دانایی و استفاده از آموزش‌ها و یاری خداوند بتوانیم انبوه مسائلی که سالیان سال روی هم جمع شده را آرام آرام حل نماییم.

مسئله سوم سطح انرژی است،فردی که وارد کنگره می‌شود معمولا از ضدارزش ها لذت وانرژی کسب نمی‌کند وبرعکس با انجام کارهای ضد ارزشی دچار یک خود آزاری و عذاب وجدان می‌شود. بنابراین راه کسب انرژی از مسیر ضد ارزش‌ها تا حدود زیادی روی فرد بسته می‌شود، از طرفی راه ورود به مسیر ارزش‌ها را هم به طور کامل فرا نگرفته است که با انجام ارزش‌ها بتواند کسب انرژی نماید.بنابراین بالا نگه داشتن سطح انرژی در سفر دوم کمی مشکل به نظر می‌رسد که با آموزش وخدمت خالصانه و داوطلبانه در کنگره و انجام کارهای ارزشی می‌توان به این مهم دست یافت.به نظر من اوایل سفر دوم را می‌توان به عالم برزخ تشبیه کرد که شخص تا مدتی در بلا تکلیفی به سر می‌برد تا کم کم بر اساس خواست و میزان دانایی خود مسیر خود را مشخص نماید.

                                                                        

 همسفر زهره:سفر دوم هم سخت است وهم سهل

سهل یعنی اینکه پایه‌ها را محکم کرده و آموزش‌های لازم را دیده است. سخت یعنی اینکه شخص به دانایی نرسیده و روی جهان بینی کار نکرده است.با اتمام سفر اول تازه سختی سفر شروع می‌شود.چون بیوشیمی درست کار نمی‌کند رفتار، تفکر، جهانبینی شخص درست نیست و هر روز برایش هزار روز می‌گذرد.به همه چیز ایراد می‌گیرد، همه را مقصر می‌داند جز خودش.برای اینکه بگوید من آدم بی تقصیری هستم می‌گوید این سیستم مشکل دارد که من هنوز این مشکلات رادارم.در سفر دوم اگر زاویهٔ دوربینش را عوض نکند، به مراتب این سفربرایش سخت و سنگین است. ولی اگر زاویه هی دوربین وتفکر ش را عوض کرد و به دانایی لازم رسید سفر دوم به مراتب برایش سهل وآسان می‌شود.

نویسنده :هم سفر زهره

عکس: هم سفر لیلا نصر

ویرایش و ارسال:همسفر اعظم


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 25 بهمن 1396 04:52 ب.ظ
خداقوت به تمام خواهر لژیونی های خودم انشالا..که سر بلند و پیروز باشید و در راه رسیدن به جایگاه های بالاتر تلاش کنید
یکشنبه 1 بهمن 1396 11:01 ب.ظ
تشکرازخانم امنه خانم زهره خانم لیلا وخانم اعظم بسیارلذت بردم ممنون وسپاسگزارم ازمطلب زیباتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic