اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 29 آذر 1396 :: نویسنده : اعظم همسفر

به نام خالق زیبایی...

در باب دستور جلسه ی هفتگی: جشن همسفر

به قلم: همسفر بتول

همسفر بال پرواز مسافر است و مسافر باید خودش تصمیم به سفر داشته باشد مبدا؛ مقصد و هدف را بشناسد و سختی های آن را با طرح و نقشه و کمک راهنمایش طراحی کند. آن گاه در این سفر؛ هم سفر پشتیبان و حامی او خواهد شد.

در ادامه مطلب بخوانید...


در کنگره چه کسی هم سفر بهتری است و می تواند بهترین باشد و این که چه اندازه وادی 14 را درک کرده باشد. هم سفر پشتیبان و حمایت کنندهٔ مسافر است. حضور و همراهی هم سفر برای مسافر نوعی اعتماد به نفس و قوت ایجاد می کند.

 یک هم سفر وقتی می تواند این نقش را برای مسافرش به خوبی ایفا کند که آموزش های کنگره را به خوبی اجرایی کرده باشد و بیماری اعتیاد و چگونگی درمان آن را بشناسد؛ در غیر این صورت هیچ کمکی نمی تواند بکند. حتی ممکن است از روی جهل و نادانی در راه رسیدن مسافر به درمان و رهایی مانع نیز ایجاد کند و با حس های منفی مانع از شکل گیری رابطهٔ صحیح یک مسافر و هم سفر شود.

بنابراین واژهٔ هم سفر بودن زمانی مفهوم و معنا پیدا می کند که من هم سفر همراه مسافرم در مسیر آموزش و شناخت بیماری اعتیاد قرار بگیرم و بیاموزم که چگونه می توانم به مسافر خود در این سفر کمک کنم.

 همسفر بال پرواز مسافر است و مسافر باید خودش تصمیم به سفر داشته باشد مبدا؛ مقصد و هدف را بشناسد و سختی های آن را با طرح و نقشه و کمک راهنمایش طراحی کند. آن گاه در این سفر؛ هم سفر پشتیبان و حامی او خواهد شد.

یک هم سفر خوب می تواند مانند یک صافی عمل کند. ناخالصی‌های این سفر را بزداید و سختی های راه را مرهم بداند که البته این مسئولیت بزرگ در سایهٔ آموزش و کسب آگاهی امکان پذیر می شود. یک هم سفر با آموزش عبور از تاریکی‌ها کم کم حس های منفی را از خود دور می کند و کمتر در گذشته غرق می شود و نمی گذارد نیروهای بازدارنده او را از مسیر خارج کنند.

 هم سفر با شجاعت گام‌های بلند خود را بر می دارد و با قدم بر داشتن در مسیر دانایی به تدریج از نادانی و جهل دور و دورتر می شود. هم سفر می تواند کوک ساز مسافر باشد او می تواند با عشق و محبت ساز را در شرایطی قرار دهد که زیباترین صداها از آن شنیده شود و یا می تواند با نفرت و خود خواهی صدای ساز را به صدای ناهنجار تبدیل کند. او با کنار گذاشتن ضد ارزش‌ها از یکه تازی دست بر می دارد و با گذشت و بخشش جایگاه واقعی خود را پیدا می کند و این زمینه سازی می شود که هم سفر نقاط قوت و ضعف مسافر خود را درک کند و ببیند.

پس هم سفر باید اعتماد کند به مسافری که سال ها از او سلب اطمینان کرده و قرار است عشق را سر لوحهٔ کار خود قرار دهد. پس نباید ناکامی های گذشته او را از ادامه مسیر نا امید کند. چه بسا هر چه جلوتر می رود آگاهی بیشتری به دست می آورد. عدالت را می پذیرد و از آینده نمی ترسد و نگرش خود را نسبت به مسافر خود تغییر می دهد تا کم کم تکه‌های یخ ذوب شود و در آب حقیقت غرق شود؛ آن گاه حرکت آسان می شود و زخم ها التیام پیدا می کند و دست های مسافر و هم سفر به ریسمان روشنایی قوی تر از قبل گره می خورد و با سپری شدن زمان و دیدن روشنایی درمان به سر انجام می رسد.

 هم سفر و مسافر آموزش های خود را به عرصهٔ حضور می کشانند و از انتظارات بی مورد دست می کشند و هر دو در کنار یک دیگر اعتماد به نفس خود را باز می یابند و در نتیجه به خواست خودشان و لطف خداوند عدالت معرفت و عمل سالم را به جایگاه بلاتر می رسانند.

این انگشت اشاره ای می شود برای هم سفرانی که در ابتدای راه و سفر هستند و می خواهند به سمت نور حرکت کنند؛ چون به دنیایی تازه قدم نهاده اند. اگر هم سفر و مسافر در تعادل باشند قطعا هم سفر و مسافر خانواده‌ای شاد و آرام خواهند داشت. این خانواده از کلیدی ترین خواسته‌هایشان حال خوشی است که بستر را برای تربیت فرزندانی صالح و شاد فراهم خواهد کرد.

 کنگره 60 یک روز از سال را به پاس قدر دانی از تلاش های هم سفران به نام روز هم سفر نام گذاری کرده است. در تمام نمایندگی‌های کنگره 60 جشن هم سفر برگزار می شود. در این روز مسافران به پاس قدر دانی هدایایی به هم سفران تقدیم می کنند.

 در کنگره می آموزیم که ابتدا تشکر و قدر دانی از انسان های دیگر که مخلوق خداوند هستند را می آموزیم، زیرا اگر تشکر از مخلوقین خدا را ندانیم تشکر از خداند را نخواهیم آموخت.

 

با تشکر: هم سفر بتول

ویرایش و تنظیم: هم سفر لیلا رحیمینوع مطلب : دل نوشته، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic