اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

جلسه ی دوازدهم از دور چهارم کارگاه های آموزشی خصوصی ویژه ی همسفران شعبه ی امین گلی، در روز دوشنبه 95/08/17با نگهبانی همسفر لیلا، استادی همسفر مهسا و دبیری همسفر لیلا و با دستور جلسه ی

"تجربه ی من از روش های ترک اعتیاد و روش درمان DST و بهترین راه" راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

ما روی روشDST تعصب نداریم و ازاین‌ جهت از این متد دفاع می‌کنیم که می‌خواهیم پیام رهایی مسافرانمان را به گوش تمام کسانی که می‌خواهند از بند اعتیاد خارج شوند برسانیم.

به امید روزی که تمام مصرف‌کنندگان جهان با استفاده از این روش به درمان قطعی برسند...


جایگاه استادی را به خواهر هم لژیونیمان خانم مهسا تبریک می گوییم.

استاد پس از سپاسگزاری از نگهبان جلسه به خاطر قرار گرفتن در این جایگاه این چنین فرمودند: 

دستور جلسه امروز شامل سه بخش می باشد که هر یک از این سه بخش را توضیح خواهم داد:

بخش اول تجربه من از روشهای ترک اعتیاد است.

بخش دوم روش درمانی دی اس تی و بخش سوم بهترین راه می باشد.

در مورد قسمت اول، من حدود دو سال از اعتیاد مسافرم را در کنار ایشان بودم و در این دو سال دو بار تجربه قطع مواد را داشتیم. در تجربه اول مسافر من به صورت قطع ناگهانی یا همان سقوط آزاد مواد را کنار گذاشت. در تجربه دوم به پزشکانی مراجعه کردند که شامل پزشک، روان پزشک و روان شناس بودند.

در هر دو روش، عوارض ترک مواد مخدر را داشتیم  که همان طور که می دانیم عوارض قطع مصرف شامل دو بخش می باشد: بخش اول، عوارض در صور آشکار که شامل درد عضلات، بیرون روی، دل درد و دل پیچه و... می باشد.

بخش دوم این عوارض در صور پنهان است که عبارتند از: ناامیدی، انزوا، پوچی، گوشه نشینی و میل به خود کشی که همه این موارد را من در مسافرم مشاهده کردم.

زمانی که من و مسافرم  به پزشک مراجعه کردیم، من به پزشک گفتم که آیا مسافر من واقعا درمان می‌شود که ایشان با صراحت به من گفتند که درمان اعتیاد با اراده میسر می‌شود و شما که تازه ازدواج کرده اید به عنوان دختر خودم از شما می خواهم که از ایشان جدا شوید و یک فرد بهتری را برای زندگی انتخاب نمایید! و اینجا بود که دنیا برای من تیره و تار شد و نمی دانستم که چه باید بکنم.

و این یعنی این که پزشکان هم اعتقاد دارند که اعتیاد درمان قطعی ندارد ومی گویند  این موضوع بستگی به اراده خود فرد دارد.

ما در کنگره 60 اعتقادمان بر این است که اعتیاد هم مثل سایر بیماری ها فقط یک بیماری است و درمان آن ربطی به اراده ندارد. مثل این است که ما بخواهیم با اراده تنها از روی طنابی که روی یک بلندی است عبور نماییم. اگر کسی توانست این کار را انجام دهد می توان گفت که درمان اعتیاد هم فقط به اراده بستگی دارد.

نکته دیگر این که تمام پزشکان و افرادی که برای ترک اعتیاد تلاش می کنند، همگی نزد ما مهم و محترم می باشند و آن ها فقط در قسمت درمان اعتیاد آگاهی لازم را ندارند.

در مورد قسمت دوم دستور جلسه که همان روش دی اس تی است:

از زمانی که بشر پدیده ای به نام اعتیاد را شناخت همگی در پی این بودند که روشی را ابداع کنند که بتوانند اعتیاد را درمان کنند.

روشهای مختلفی ابداع شد مانند شوک درمانی، سم زدایی، تعویض خون و یا استفاده از داروهای گیاهی و شیمیایی و تمام این روش ها باعث می‌شود که مصرف‌کننده چند صباحی در قطع مصرف مواد بماند ولی هر لحظه امکان برگشت وجود دارد، چون هر روز حال او بدتر می‌شود.

این نتایج باعث شده که برخی از متخصصان به این نتیجه برسند که اعتیاد درمان ندارد ومی گویند این بیماری را مانند بیماری فشار خون یا دیابت فقط می توان کنترل کرد، ولی درمان قطعی امکان پذیر نیست. آن ها می گویند که تنوع روش های اعتیاد باید باشد و هر شخصی باید با توجه به شرایط خود یکی از این راه ها را انتخاب کند.

ما در کنگره 60 اعتقاد داریم که برای ترک راه های زیادی وجود دارد ولی برای درمان، فقط و فقط یک راه است و آن هم روش دی اس تی می باشد. سال هاست که روش دی اس تی کشف شده است و با این روش هزاران هزار انسان مصرف‌کننده به درمان قطعی دست پیدا کرده اند.

متد دی اس تی اصل زمان را خیلی مهم می داند و اعتقاد دارد که طول درمان حداقل ده ماه است و نمی توان این زمان را کاهش داد. همان طور که نمی توان زمان کاشت، داشت و برداشت محصول گندم را کاهش داد؛ و در کنار اصل زمان از داروی شفا بخشی استفاده می کند که همان شربت اوتی می باشد.

شربت اوتی ترکیبی است از 80-85% تریاک و آب و مواد نگه دارنده و 15-20% آن الکل می باشد. این روزها از گیاهان دارویی تعریف زیادی می شنویم  و همه سعی می کنند که از داروهای گیاهی استفاده کنند.

اصولا داروی گیاهی به دارویی گفته می‌شود که در آن از گیاه، به طور کامل استفاده شود. وقتی ما از یک گیاه کامل استفاده کنیم، اگر یکی از ترکیبات آن گیاه مضر باشد، ترکیبات دیگر گیاه آن ضرر را خنثی می کند. در نتیجه این ترکیبات در کنار هم یک وضعیت متعادلی را به وجود می آورند.

تریاک هم از همین داروهای گیاهی است که خواص ضد افسردگی و آرامبخش و خواب آور را دارد و این دارو آنقدر معجزه بخش است که هم خواب آور می باشد و هم باعث می‌شود که فرد، صبح با نشاط از خواب بیدار شود.

ما در کنگره سه ضلع جسم و روان و جهان‌بینی را درمان می‌کنیم، چرا که فرد مصرف‌کننده در طول دوران مصرف، در هر سه قسمت دچار مشکل شده است. جسم و روان در طول حداقل ده ماه به تعادل می‌رسد، ولی به تعادل رسیدن جهان‌بینی زمان خاصی ندارد.

تفکرات شخص مصرف‌کننده هم مانند جسمش افیونی می‌شود و با آموزش‌های مختلف کنگره، این تفکرات تبدیل به تفکرات سالم می‌گردد.

کنگره 60 اعتقاد دارد که ورزش مکمل درمان است و یک سفر دومی  بایستی بداند که نود در صد درمانش انجام‌شده است و برای درمان ده درصد دیگر باید به ورزش مناسب و منظم بپردازد.

و در آخر به قسمت سوم دستور جلسه که بهترین راه است می‌رسیم. باید بگویم که تمام این مطالبی که بیان‌شده همگی علت بهترین راه بودن متد دی اس تی را نشان می‌دهند.

ما روی روش دی اس تی تعصب نداریم و ازاین‌جهت از این متد دفاع می‌کنیم که می‌خواهیم پیام رهایی مسافرانمان را به گوش تمام کسانی که می‌خواهند از بند اعتیاد خارج شوند برسانیم.

به امید روزی که تمام مصرف‌کنندگان جهان با استفاده از این روش به درمان قطعی برسند.

نویسنده: همسفر آمنه

تصویرگر: همسفر لیلا نصر

نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها : کنگره ۶۰، درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic