اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 15 آذر 1396 :: نویسنده : اعظم همسفر

                                                                                                             

به نام قدرت مطلق اللّه

لژیون کمک راهنمای محترم همسفر آمنه، شعبۀ امین گلی، روزدوشنبه 96/09/13 با استادی همسفر آمنه و دبیری همسفر زهرا با دستور جلسۀ: "سی دی مروارید" رأس ساعت 16:۳۰ آغاز به کار نمود.

خداوند شیطان را به‌عنوان یک نیروی مکمل آفریده، نه به دلیل اینکه در اندیشهٔ ما شیطان را بزرگ کند و ما در مقابل آن ناتوان باشیم بلکه آن را آفریده تا باوجود او ما به توانایی برسیم وبتوانیم در مقابلش ایستادگی کنیم.......

درادامه مطلب بخوانید......


سخنان استاد محترم:

در ابتدا آقای مهندس در مورد داستان لک‌لک و روباه برای ما صحبت کردند، مانند این داستان در زندگی‌های ما نیز اتفاق افتاده است. دقیقاً ما نیز خیلی وقت‌ها کارها را طوری برنامه‌ریزی می‌کنیم که بتوانیم ضربهٔ خودمان را بزنیم ولی بدانید که این ضربه‌ها به هیچ‌کس وارد نمی‌شود و دقیقاً به شخص خودمان برمی‌گردد.

دعا یعنی درخواست از خداوند. خداوند می‌فرماید مرا صدا کنید تا اجابت کنم شمارا. درخواست از خداوند آداب خاصی ندارد، می‌توانیم خیلی راحت با خداوند صحبت کنیم و درخواستمان را بگوییم فقط باید مواردی را در این خصوص رعایت کنیم:

1-در جهت رسیدن به خواستهٔ مان تلاش داشته باشیم.

2-خواسته باید منطقی و عقلانی باشد.

3-به‌ظاهر منفعت و در باطن ضرر نباشد.

4-در جهت خیر باشد.

5-همیشه سعی کنید منشأ خیر باشید تا دیگران برای شما دعا کنند.

چرا بعضی مواقع دعاهای ما مستجاب نمی‌شوند:؛ ممکن است آن خواسته به ضرر ما باشد، در جهت رسیدن به خواسته تلاش و کوششی نکرده باشیم، بعضی مواقع نیز ممکن است خداوند برای آزمودن یا تنبیه ما دعایمان را اجابت نکند.

همهٔ ما به دلیل یکسری ندانم‌کاری‌ها و حرکات بی‌حساب‌وکتاب و یا برحسب تقدیر و یا خواست خودمان گره‌هایی در زندگی‌مان به وجود آورده‌ایم. باید در جهت باز شدن این گره‌ها تلاش کنیم تا بتوانیم عمل سالم را راحت‌تر انجام دهیم یکی از این گره‌ها اعتیاد است که در جهت درمان آن باید تلاش کنیم تا بتوانیم اعمال سالم بیشتری را انجام دهیم.

گاهی اوقات انسان‌ها به تصور لؤلؤ و مروارید وارد دریا می‌شوند ولی با حیوانات وحشتناک و خوفناک روبرو می‌شوند. این اتفاق در زندگی بسیاری از ما رخ‌داده است؛ شخصی با ظاهر فریبنده، کلام زیبا وارد زندگی‌مان می‌شود به‌قصد کمک ویاری رساندن ولی بجای کمک باعث کلی ضرروزیان برای ما می‌شود و می‌رود. داستان خیک پنیر نیز به همین صورت است، یعنی ظاهر یک‌چیز را می‌بینیم ولی درواقع باطن چیز دیگری است. موضوعاتی که با آن‌ها برخورد می‌کنیم و روابطی که با دیگران داریم هم دارای صور آشکار است هم صور پنهان. مانند مثلثی است که یک ضلع آن موضوع، یک ضلع دوست و ضلع دیگر خود شخص می‌باشد.

          صور آشکار:کمک کردن                                             صور آشکار:منفعت بردن

ضلع دوست :                                                            ضلع شخص:

          صورپنهان :منفعت بردن                                            صور پنهان: ضرر کردن

                                                                      ضلع موضوع:

                                              صور آشکار:خیرخواهی

                                             صور پنهان :کلک وخیانت

بعضی انسان‌ها ظاهرشان مسلمان ولی باطنشان چیز دیگری است و پنهان می‌کنند این‌ها کافر هستند. خود ما داشته‌هایمان را نمی‌بینیم بچه‌داریم، همسر داریم، سلامتی داریم، نمی‌بینیم و یکسره از داشته‌هایمان گله و شکایت می‌کنیم این کار کفر شمرده می‌شود. ما مسلمان هستیم، اسلام آوردیم ولی ایمان نیاوردیم. با گفتن شهادتین اسلام آوردیم ولی ایمان نه، ایمان یعنی انجام عمل سالم، پس این هم دو موضوع است ظاهرش اسلام ولی باطن ممکن است چیز دیگری باشد.

افرادی که وارد کنگره می‌شوند ابتدا ظاهری نامرتب، خراب...دارند با ورود به کنگره اگر خودشان را اصلاح کردند در کنگره می‌مانند وگرنه مانند گرد بادی که وقتی به گردش درمی‌آید پارچه، کهنه، لته ها را به بیرون پرتاب می‌کند به بیرون پرتاب می‌شوند پس یکسری همان ابتدا حذف می‌شوند عده‌ای قوانین را اجرا می‌کنند، درست سفر می‌کنند این‌ها می‌مانند و به وسط می‌آیند حالا برنامه را عوض می‌کنند شروع می‌کنند به کج‌رفتاری، اینجاست که خرد می‌شوند و به بیرون انداخته می‌شوند. هستی نیز همین‌طور است اگر درست حرکت کنید به مرکز گردباد هدایت و ازآنجا عروج می‌کنید گرنه خرد و نابود می‌شوید.

چه بسیارند انسان‌هایی که وارد کنگره می‌شوند و به اعضای کنگره اضافه می‌شوند و ما را برای خروج انسان‌ها از تاریکی‌ها کمک می‌کنند این‌ها روزی که وارد کنگره شدند تصور نمی‌کردند که با چنین مکان وافرادی روبرو می‌شوند و حالا با دیدن چنین واقعیتی می‌گویند بدون بال نیز پرواز امکان‌پذیر می‌باشد.

خداوند هر کس را به‌اندازهٔ توانایی‌هایش مسئولیت می‌دهد. وقتی مسئولیتی را به کسی می‌دهند اگر خیلی خوب از عهده‌اش برآید مسئولیت بیشتری به او محول می‌شود و اگر از عهده مسئولیت به نحو مطلوب برنیاید از او صلب مسئولیت می‌شود.

هستی درگرو نیروهای مثبت و منفی به وجود آمده است اگر این دونیرو نبود هیچ‌چیز در هستی ساخته نمی‌شد. آفرینش انسان باقدرت اختیار نیز وجود هر دونیرو را ملزم می‌کند تا مشخص شود کدام انسان‌ها پاک و نیک‌سیرت‌ترند و به‌طرف نیروهای الهی سوق بیشتری دارند. خداوند شیطان را به‌عنوان یک نیروی مکمل آفریده، نه به دلیل اینکه در اندیشهٔ ما شیطان را بزرگ کند و ما در مقابل آن ناتوان باشیم بلکه آن را آفریده تا باوجود او ما به توانایی برسیم وبتوانیم در مقابلش ایستادگی کنیم. ما باید به درجه‌ای از تفکر و اندیشه برسیم که بتوانیم از شیطان از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم، بدانیم کدام کار درست و کدام کار غلط است.

خداوند قدرت و مسئولیت را به دست هرکسی نمی‌دهد چراکه خداوند می‌داند آنچه ما نمی‌دانیم. اگر هم می‌بینیم درجایی قدرت در دست کسانی است که لیاقتش را ندارند یا این قدرت را به‌زور تصاحب کرده‌اند که خیلی زود از دست می‌دهند یا خداوند برای عذاب یا آزمایش این قدرت را به آن‌ها داده است. عمل سالم عملی است که همیشه نتیجه‌اش خیر است و هیچ‌وقت به نتیجه بد منتهی نمی‌شود.


نگارش همسفر اعظم


نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic