اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 24 آبان 1396 :: نویسنده : اعظم همسفر
به نام قدرت مطلق اللّه

لژیون کمک راهنمای محترم همسفر آمنه، شعبۀ امین گلی، روزدوشنبه 96/08/22 با استادی همسفر آمنه و دبیری همسفر مریم با دستور جلسۀ: "سی دی لنگر کشتی را بکشید" رأس ساعت 16:۳۰ آغاز به کار نمود.


همه‌چیز در درون ماست و این بستگی به تصاویر ذهنی ما دارد. چیزی که ما را متحول می‌کند اندیشهٔ ماست. هر خواسته‌ای در قوه داشته باشیم قطعاً انجام می‌شود. درون ما یک انرژی بی‌پایان است پس...

درادامه مطلب بخوانید.....سخنان استاد محترم:

تصویر ذهنی نقش کاربردی دارد. انسان ویژگی‌های مثبت و منفی بسیار زیادی دارد. یکی از ویژگی‌های انسان این است که شدیداً تحت تأثیر حرف قرار می‌گیرد و بدون اینکه به عمق کلمات توجه داشته باشد به‌هم‌ریخته و منحرف می‌شود و این به دلیل ساده‌لوحی او است. 99 درصد انسان‌ها بر روی ریشه حرکت نمی‌کنند.

مدیریت گاهی بر سیستم پایدار و گاهی بر سیستم ناپایدار است. مدیریت و راهبری بر سیستم پایدار و متعادل بسیار راحت و آسان است اما مدیریت بر سیستم ناپایدار که به آن مدیریت بحران می‌گویند بسیار سخت است و یک هنر به شمار می‌رود. مدیریت و راهبردی در کنگره حکمرانی بر سیستم ناپایدار است چراکه افرادی که وارد کنگره می‌شوند همه به‌هم‌ریخته و نامتعادل هستند. فرمانروایی بر شخصیت خودمان و خانواده همگی جزء مدیریت بحران بشمار می‌رود. کلاً در بعد حیات مادی و جسمیت سیستم ناپایدار است ولی این مهم است که ما سعی کنیم این بحران را درست کنیم و از آن خارج شویم.

انسان در بعد جسمانی و روحانی در حال حرکت و سازندگی است ولی گاهی توقف می‌کند و به علت و معلول‌ها، شکست و پیروزی‌ها و... فکر می‌کند و می‌داند باید حرکت کند ولی شدت اوضاع که بر او حاکم است نمی‌گذارد. در اینجا باید به نیروهای درون خود فکر کند و از آن‌ها قدرت بگیرد و از بحران خلاص شود. اگر بگوید من در این مشکل پیروز می‌شوم و تمام قدرت خود را بکار گیرد و تلاش کند، آنگاه خداوند نیز به او کمک می‌کند.

همه‌چیز در درون ماست و این بستگی به تصاویر ذهنی ما دارد. چیزی که ما را متحول می‌کند اندیشهٔ ماست. هر خواسته‌ای در قوه داشته باشیم قطعاً انجام می‌شود. درون ما یک انرژی بی‌پایان است پس با یک نگاه مثبت می‌توانیم تغییر کنیم و قیافهٔ درهم و بر هم خود را تبدیل به قیافهٔ شاد کنیم. باید ازآنچه خداوند در درون ما خلق کرده مانند علیم بودن، توانا بودن، بصیر بودن، رحمان بودن و... سود بجوییم و از بحران خارج شویم. باید وسعت دید و فکر شایسته داشته باشیم و در گذشته نمانیم، باید تغییر کنیم و نوعی دیگر شویم، البته این تغییرات باید بنیادی و درونی باشد و آرام‌آرام اتفاق بیفتد.

باید در جهت ساختن حرکت کنیم و هنگامی‌که به مرحلهٔ آمادگی و پختگی رسیدیم خداوند مسیر و استاد را به ما نشان می‌دهد. وقتی در صراط مستقیم حرکت کنیم حمایت‌های الهی و امداد الهی به ما کمک می‌کند، البته مسئولیت را به خداوند نمی‌دهیم و خداوند به ما کمک می‌کند.

در گذرگاه زندگی سختی و ظلمت بسیار وجود دارد و زندگی مانند مثلث سیاه جلوی رشد ما را سد می‌کند ولی می‌شود این مثلث را از زوایای آن کشید و به خط تبدیل کرد و از آن عبور کرد. می‌توان از غیرممکن‌ها رها شد. هر اتفاقی بر ما وارد شود نقش کلیدی در آن داریم. از بسیاری مسائل و خواسته‌های مشروع خود می‌گذریم.

جنگ بدون خونریزی امکان ندارد، نمی‌شود از اعتیاد خارج شد ولی سختی نکشید. در زندگی مشکلات زیادی وجود دارد و سلب مسئولیت از خویش درست نیست. خداوند ما را خلق کرده تا به تفکر و اندیشه برسیم، به‌فرمان عقل برسیم و به‌عنوان یک موجود در هستی حرکت کنیم و به قدرت و پتانسیل بالایی برسیم و ما باید مسئولیت خویش را به پایان برسانیم.

در هر بعدی باید کار و تلاش کرد و هیچ کجا فقط بخوروبخواب نیست؛ اگر بود انسان خسته می‌شد. خداوند در مورد انسان بی‌نقص عمل کرده؛ پس ما که ذره‌ای از وجود خداوند هستیم باید به هر چه می‌گوییم بدون نقص عمل کنیم و این مهم است که انسان از خودش راضی باشد.


نگارش: همسفر اعظم


نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، همسفران،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات