اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
شنبه 20 آبان 1396 :: نویسنده : زهرا خیابانی

این مسأله خیلی مهم است که ما در کنگره برخورد میکنیم مطالعه می کنیم آموزش می گیریم و آموزش می دهیم و آن جهانبینی است. تا حدودی در مورد چاکرا ها در جزوه جهان بینی دوم اما خیلی بسته و کوتاه صحبت شده است . این خیلی مهم است که با این بعد از جسم که قابل مشاهده نیست آشنایی پیدا کنیم . آقای مهندس در سی دی های اخیر خیلی تأکید می کنند که اگر جسم سالمی داشته باشید متعاقباً    می توانید تفکر سالمی داشته باشید و همین طور بر عکس . اگر تفکر سالمی داشته باشید باعث می شود حس سالمی داشته باشید. پس این خیلی مهم است که در مورد این قسمت از جسممان که نمی بینیم ولی وجود دارد آشنایی پیدا کنیم. در جهانبینی خواندیم که اطراف هر جسم یک هاله تابان مانند تخم مرغ وجود دارد که هاله ای از انرژی است.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

هر انسانی برای اینکه بتواند تعادل درونی خود را برقرار کند یک نیروی بالقوه در خود دارد که به آن چاکرا می گوییم. هفت چاکرای اصلی داریم که این چاکرا ها انرژی حیاتی را از محیط اطراف ، از کاینات و از کیهان دریافت می کنند و به امواج مورد نیاز نقاط مختلف بدن تبدیل          می کنند. یعنی تبدیل به امواجی می کنند که مورد نیاز جسم است. و در عین حال انرژی را به بیرون پخش می کنند. یعنی من با تفکراتم چه مثبت یا منفی در حال پخش انرژی هستم. که توسط این سیستم انرژی انسان دایماً با کیهان ، با محیط اطراف و انسان های دیگر در ارتباط هست. و این انرژی بین انسان ها تبادل پیدا می کند . 

قدیمی ها می گفتند 88000 نقطه چاکرا در انسان وجود دارد ( این موضوع از گذشته شناخته شده هر چند امروزه خیلی استفاده           نمی شود) یعنی نقطه ای در بدن انسان نیست که حساس نباشد و انرژی را دریافت و انتقال می دهد و هم تبدیل می کنند.

40 چاکرای فرعی در بدن انسان وجود دارد که اصلی ترینش کف دست ، کف پا و پشت گردن می باشد. وقتی در کنگره می گوییم با دست زدن انرژی می گیریم به این دلیل است که با دست زدن چاکرای فرعی کف دست فعال می شود .

اما هفت چاکرای اصلی داریم که دایماً در حال چرخش هست.

چاکراها مخروطی شکل هستند و مدام مانند پنکه در حال چرخش     می باشند. انرژی می دهند و انرژی دریافت می کنند . در مردها در جهت راست یعنی جهت چرخش عقربه های ساعت و در خانم ها به سمت چپ در حال گردش هستند.

چاکرای اول ، چاکرای تحتانی بین مقعد و اندام تناسلی قرار دارد ، مخروطی شکل هست و دهانه اش به سمت زمین باز می شود . و مدام در حال چرخش هست.

انرژی را از جهان فیزیکی(خاکی) به جسم منتقل می کند و تعادل درونی را طوری برقرار می کند که حتما با بقیه چاکرا ها هماهنگ باید باشد . رنگش قرمز است. کسانی که موفق شوند این چاکرا را باز کنند و گرهی در آن نباشد ،جهان فیزیکی را کاملاً قبول دارند. اگر این چاکرا درست عمل نکند و عملکردش ناهماهنگ باشد دارای ویژگی هایی به این شرح است:  هر کاری دلش می خواهد انجام می دهد بدون آنکه به نتیجه  اش فکر کند .دنبال افراط هست . فقط به فکر خودش هست و از منابع طبیعی و جهان اطرافش سوء استفاده می کند . تردید و دودلی دارد و یک ویژگی دیگر این که زود خشمگین می شود . از لحاظ جسمی چاق و ممکن است یبوست داشته باشد.

گفتیم رنگ این چاکرا قرمز است . در هنگام طلوع و غروب خورشید که رنگ قرمز آتشین دارد این چاکرا فعال می شود . نشستن  روی خاک و نفس کشیدن بوی خاک هم باعث فعال شدن این چاکرا می شود. استفاده از رنگ قرمز با یک هاله از رنگ آبی ، نگاه کردن و پوشیدن آن باعث می شود هم علاقه به این دنیا (همانطور که در کنگره گفته شده حب دنیا بد نیست) همراه با انرژی های روحانی تلفیق می شود.

استفاده از صدای طبیعت چه طبیعی و چه ضبط شده این چاکرا را فعال می کند . افرادی که این چاکرا در آنها فعال است و از آن استفاده می کنند ، معمولا روی شکم می خوابند و 10 تا 12 ساعت در شبانه روز خواب هستند.

چاکرای دوم چاکرای جنسی می باشد. بالای اندام تناسلی قرار دارد و مرکز احساسات و خلاقیت است.

بد کارکردن این چاکرا معمولا در دوران سن بلوغ اتفاق می افتد . که خصوصاً اگر بچه ها آموزش کافی نبینند در این مورد ممکن است به صورت عوارضی خود را نشان دهد . چون انرژی های جنسی در حال بیدارشدن است و اگر آموزش کافی نباشد باعث بی ثباتی این چاکرا   می شود.

کاری که ما می توانیم انجام دهیم تا این اتفاق نیفتد محبت کردن و نوازش کردن در دوران کودکی است تا در سن نوجوانی این چاکرا به درستی فعال شود. که اگر به درستی بیدارشدن نیروهای جنسی شکل نگیرد ، به شکل اعتیاد خود را نشان میدهد. چون بچه ها نمی دانند نیروی جنسی خود را چگونه هدایت کنند به سمت اعتیاد می روند. نگاه کردن به مهتاب خصوصاً مهتاب شب چهارده ماه که باعث می شود روح انسان برای دریافت الهامات آماده شود و همزمان با آن لمس آب،خوردن آب از چشمه ، به صدای آب گوش دادن ، موسیقی گوش کردن ، پوشیدن رنگ نارنجی استفاده از این رنگ در اتاق بچه ها باعث عزت نفس و نشاط در بچه ها و فعال شدن این چاکرا می شود.

اگر این چاکرا باز باشد ، فرد  به صورت عادی با جنس مخالف برخورد می کند و حتی انگیزه برای خود و دیگران ایجاد می کند.

چاکرای سوم چاکرای خورشیدی که تقریباً دو انگشت بالای ناف قرار دارد. از نشانه های فعال بودن این چاکرا این است که خودمان را قبول داریم. خود را باور داریم نه از روی منیت . این که انسان هستم و به احساسات دیگران و ویژگی های شخصیتی دیگران کاملاً احترام میگذارم از دیگر نشانه های آن این است که فرد به پشت می خوابد و حدود 7 تا 8 ساعت می خوابد. احساس مادری نشانه باز بودن این چاکرا است و تمایل به راه رفتن و پیاده روی نشانه فعال بودن این چاکرا هست. (ااین دانسته ها باعث نشود که در مورد دیگرا ن قضاوت کنیم بلکه در خودمان جستجو و قضاوت کنیم و به نتایجی برسیم تا به دیگران کمک کنیم.)

اما نشانه های ناهماهنگ بودن این چاکرا این است که همه چیز باید طبق خواسته من باشد . دوست دارم همه چیز را کنترل کنم و از درون احساس نارضایتی و ناآرامی دارم مثلث جهالت ترس ، ناامیدی و منیت بر اثر ناهماهنگی های این چاکراه اتفاق می افتد. از بیماریهایی که در اثر بسته بودن این چاکرا می باشد دیابت می باشد.

اما روش فعال کردن این چاکرا چیست؟ نگاه کردن به رنگ طلایی خورشید ، نگاه کردن به مزرعه طلایی گندم . رنگ طلایی باعث          می شود این چاکرا فعال شود. نگاه کردن به گل آفتاب گردان و پوشیدن رنگ زرد . استفاده از این رنگ در منزل و نگاه کردن به آن باعث فعال شدن این چاکرا میشود و باعث می شود افکار و اعصابمان نیرو پیدا کنند و خستگی درونمان برطرف شود و باعث فعال شدن و تحرک نیز می شود . میوه های زرد مانند موز و آناناس ، دم کرده بومادران و خوردن تخم مرغ و روغن کنجد این چاکرا را فعال می کند .

چاکرای چهارم چاکرای قلب است که بین قفسه سینه و هم سطح قلب می باشد . و جایگاه عشق است . نشانه درست کار نکردن این چاکرا این است که من همیشه احساس قربانی بودن دارم این که به دیگران خدمت می کنم اما آنها از من سپاسگذاری نمی کنند . زیاد خدمت می کنم اما بدون عشق خدمت می کنم و رضایت ندارم و انتظار سپاسگذاری دارم . از محبت دیگران شرمنده می شوم و فکر می کنم به محبت دیگران     بی نیازم . انسانی سرد و سنگدل هستم. یکی از نشانه های درست کار کردن این چاکرا این است که فرد به سمت چپ می خوابد و 5 تا 6 ساعت می خوابد . راه فعال کردنش دیدن و پوشیدن رنگ سبز ، پیاده روی در فضای سبز ، دیدن رنگ سبز جنگل و دیدن گلهای صورتی و شکوفه ها. گوش دادن به موسیقی های کلاسیک و موسیقی های عارفانه. یک سری کار ها هم می شود انجام داد : خدمت بلاعوض ، خواندن سوره یس ، دعاکردن در حق خود و دیگران . بعضی خصوصیات هم می تواند نشانه فعال بودن این چاکرا باشد و هم این چاکرا را فعال کند مانند صداقت ، وفاداری ، رازداری ، روحیه آشتی طلبی ، تواضع ، قناعت ، صبر ، امیدواری که همه را در وادی ها           می خوانیم. و چقدر قشنگ هست که بدانیم اینها باعث میشود جسممان درست کار کند. و یکی از راه هایی  که به این چاکرا آسیب می رساند افراط کردن حتی در چیزهای خوب است .افراط در محبت کردن ، بخشیدن و خدمت کردن . چون در پشت افراط توقع می آید و به این چاکرا آسیب می رساند . در اثر درست کار نکردن این چاکرا آسیبی که به جسم ممکن است بزند این است که باعث سکته قلبی و درد در ناحیه سمت چپ بدن و دست چپ گردد.

چاکرای پنجم گلو، که در قسمت بین حفره گردن و حنجره  می باشد. اگر درست کار کند آنچه که در درونمان داریم به راحتی ابراز می کنیم ، به راحتی گریه می کنیم ، آرزو می کنیم . با صحبت کردن با دیگران ارتباط برقرار می کنیم.. تصویرسازی و حس شنوایی مربوط به این چاکرا است. اما راه باز کردن این چاکرا این است که سکوت کنیم و از صمیم قلب به حرف های دیگران گوش دهیم . در مواقع لازم بتوانیم نه بگوییم .

استفاده از رنگ آبی چه در لباس و چه در فضای خانه . نگاه کردن به آسمان آبی . خوردن یک سری از خوراکی ها و میوه های با رنگ تیره مانند آلو سیاه، انگور سیاه دم کرده گل گاو زبان ، دم کرده مریم گلی ، بخور اکالیپتوس باعث فعال کردن این چاکرا می شوند.

غیبت کردن ، بدزبانی ، منفی بافی ، حرف های رکیک زدن ، دروغ گفتن ، کلام خشن بی ادبی ،  سرد و جدی رفتار کردن ، گول زدن دیگران ، صدای بلند ، تندخویی ، زودرنجی نداشتن توان نوشتن و حرف زدن ، احساس خجالت ، درون گرا بودن ، پرکاری و کم کاری غده تیروئید از نشانه های بسته بودن این چاکرا می باشد.

چاکرای ششم یا چشم سوم محل آن بین دو ابرو است . رنگ آن نیلی مایل به بنفش کم رنگ است . جایگاه نیروهای ذهنی حافظه و اراده     می باشد. 

قویترین چاکرا است با تقویت چاکری  قلب این چاکرا هم پیدا و تقویت می شود. مراقبه ، تزکیه و پالایش ، سجده های طولانی بخصوص در آخرین سجده نماز ، خوردن مویز ، بادمجان ، کلم بروکلی ، آلوچه ، دیدن و پوشیدن رنگ بنفش ، عطر نعنا باعث رها شدن از افکار منفی می شود و قدرت تمرکز را زیاد می کند و گره چاکرای ششم را باز میکند.

چاکرای هفتم یا تاج یا وسط سر که به نور حساس است این چاکرا تنظیم کننده بلوغ فکری است.

گره ای در این چاکرا وجود ندارد ولی دامنه باز بودن آن می تواند کم و زیاد گردد .کنترل کننده همه چاکراها است و محل انرژی روحانی و ارتباط با خداوند.

کوه پیمایی ، وضو با نیت خوب ،  توکل و افکار زیبا این چاکرا را باز   می کند.  خواب کم ، عزت نفس بالا ، وحدت و روشنایی از راه های بازکردن این چاکرا می باشد.

بهترین موسیقی برای این چاکرا سکوت است . رنگ درمانی این چاکرا سفید است که روح را برای دانش و سلامتی باز می کند . کودکان از سن 9 تا 24 ماهگی ملاجشان باز است و در آگاهی و وحدت کامل به سر   می برند. خبر نداشتن برای انسانها، کینه ، قضاوت و ترس مسخره کردن ، سردرد، بی خوابی فراموشی اضطراب بی هدفی بیهودگی ترس از مرگ از نشانه های فعال نبودن این چاکرا می باشد.

این چاکرا مربوط به جهانبینی است.

عصبی بودن ،  حسادت ، انتقام جویی ، سرگیجه ، ناراحتی های گوارشی ، فراموشی ، افکار پریشان و آشفته ، دست لرزه. بسیاری از بیماریها مانند سوء تغذیه یا کمبود ویتامین و پروتئین یا ویروس و  استراحت ناکافی از نشانه ها و نیز پیامدهای بسته بودن این چاکرا است.


نگارش همسفر زهرا


نوع مطلب : دل نوشته، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 1 آذر 1396 09:28 ب.ظ
باسلام وعرض ادب خدمت خواهرعزیزم مطلبتون بسیارعالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات