اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
به نام قدرت مطلق اللّه

لژیون کمک راهنمای محترم همسفر آمنه، شعبۀ امین گلی، روزدوشنبه 96/08/15 با استادی همسفر آمنه و دبیری همسفر مریم با دستور جلسۀ: "سی دی وادی دهم، تِرَک 3 " رأس ساعت 16:۳۰ آغاز به کار نمود.
                 

اگر در کارها با شکست مواجه شدیم به‌جای نامیدی و غم و اندوه باید روی پندار، گفتار و کردارمان بازنگری کنیم ببینیم کجای کار اشتباه بوده است و از این شکست درس بگیریم.......

درادامه مطلب بخوانید.....
سخنان استاد محترم:

انسان تنها موجودی است که می‌تواند تغییر کند و صفت گذشته‌اش را تغییر دهد. حالا اگر سیستم به ما اعتماد کرد و ما به جایگاهی رسیدیم باید قدر و ارزش آن جایگاه را بدانیم و شاکر خداوند باشیم و با دیگران با احترام رفتار کنیم، بدانیم که تحت هیچ شرایطی اجازهٔ توهین نداریم وگرنه آن جایگاه از ما گرفته می‌شود.

برای اینکه صفت گذشته تغییر کند باید حس ما تغییر کند و این فقط از طریق پالایش (تصفیه)، تسویه‌حساب کردن (تسویه) در کل تزکیه امکان‌پذیر می‌باشد. اولین قدم جهت تزکیه، تفکر سالم است. تفکر سالم یعنی فکر و اندیشه سالم که ایمان سالم را به وجود می‌آورد. ایمان یعنی تجلی نور خداوند در انسان، یعنی صفات خداوند در انسان متجلی شدن. انسان باایمان باید صفات خداوند؛ بخشندگی، مهربانی، کرامت ...در وجودش نمایان باشد و بتواند این صفات را در خود به فعل درآورد. ایمان یعنی اعتقاد راسخ به یک موضوع. وقتی ایمان سالم شد عمل، سالم می‌شود.

عمل سالم و عمل به‌ظاهر نیک؛

عمل سالم، عملی است که نتیجه‌اش لذت، صلح و آرامش و خوبی است ولی عمل به‌ظاهر نیک نتیجه‌اش تخریب، بدبختی و نامیدی می‌باشد.                                                                     

وقتی عمل سالم شد یعنی کارهای درست، قدم‌های سالم برداشتیمان گاه حس سالم می‌شود وقتی حس سالم شد عقل سالم به وجود می‌آید، چراکه اولین قوهٔ بکار گیری عقل، حس می‌باشد و انسان هر چه عاقل‌تر، عاشق‌تر است.

اگر در کارها با شکست مواجه شدیم به‌جای نامیدی و غم و اندوه باید روی پندار، گفتار و کردارمان بازنگری کنیم ببینیم کجای کار اشتباه بوده است و از این شکست درس بگیریم. با هر بار شکست تجربه‌ای کسب می‌کنیم و این تجربه باعث می‌شود دوباره آن راه اشتباه را نرویم.

عمل سالم، قدم سالم بسیار بسیار مشکل است، هم بسیار پیچیده است وهم اینکه شخص باید از معرفت و دانایی بالایی برخوردار باشد تا بتواند قدم‌های سالم بردارد و فقط با آزمون‌وخطا می‌توان تشخیص داد عملی سالم، یا به‌ظاهر سالم می‌باشد. پس نباید پروا کرد، باید تجربه کرد و از تجربه درس گرفت.

عشق سالم؛ انسان عاشق کسی است که تمام هستی را دوست داشته باشد، عشق مخلوق به مخلوق قسمتی از این عشق می‌باشد. انسان بد را دوست داشته باشیم چراکه مانند آموزگاری به ما یاد می‌دهد بدی، زشت است. زمانی که به عشق سالم رسیدیم می‌فهمیم بدی کردن افراد ریشه در جهل و نادانی ونیازشان دارد.

عمل سالم کلیشه‌ای، دستورالعملی نیست و باید از ریشه حل شود. پاسخ بدی را باید بر مبنای شرایط، اوضاع‌واحوال داد. اگر کسی بدی کرد یکجا باید بخشید، یکجا واکنش نشان داد چراکه همان‌طور که صفت بخشندگی خداوند را دارا هستیم صفت قهاری و جباری خداوند نیز در ما وجود دارد.

ورود انسان‌های بد و منفی به زندگی ما؛

-جهت ضربه زدن به ما که نتیجهٔ آن رشد و پیشرفت ما می‌باشد.

-می‌آیند جهت تسویه‌حساب با ما شاید در ابعاد قبلی باهم خورده حسابی داشتیم.

-می‌آیند تا راهی، مسیری را به ما نشان دهند.

عشق سالم، ذره‌ذره و باشعور و آگاهی پدید می‌آید و هرروز زیاد می‌شود. عشق ناسالم سرشار از شور و هیجان است ولی خالی از شعور و سرانجام به نفرت تبدیل می‌شود.

تفکر سالم، ایمان سالم، عمل سالم، حس سالم، عقل سالم، عشق سالم درنتیجه تغییر صفت گذشته.

نگارش همسفر اعظم
نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 18 آبان 1396 12:58 ب.ظ
باسلام وخداقوت سپاسگزارم بسیار عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic