اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 1396/08/08 جلسه سیزدهم از دور هشتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه هم سفران شعبه امین گلی با استادی هم سفر آمنه، نگهبانی هم سفر لیلا و دبیری هم سفر زهره 
با دستور جلسه  "وادی دوم و تاثیر آن روی من "رأس ساعت 15 آغاز به کارنمود.

هرکدام که در صراط مستقیم باشیم و فرامین الهی را اجرا کنیم ترفیع می‌گیریم و به جایگاه بالاتر صعود می‌کنیم. ترفیع گرفتن، ارتقاء جایگاه فقط در صور آشکار نیست در صور پنهان نیز اگر در صراط مستقیم باشیم و فرامین الهی را اجرا کنیم رشد می‌کنیم.

در ادامه مطلب بخوانید.....

سخنان استاد:

                                                                               

از خداوند بابت نعمت‌هایی که به برکت کنگره به من عطا کردند، از خانم لیلای عزیز که استادی این جلسه را به من واگذار کردند تا بتوانم خدمت کنم تشکر می‌کنم و خدا قوت به خانم زهره دبیر جلسه می‌گویم.

وادی دوم:

هیچ مخلوقی جهت بیهودگی، قدم به این حیات نمی‌نهد. هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

ما چهارده وادی داریم اگر این چهارده وادی را تمثیل کنیم به یک نردبان چهارده پله‌ای، اگر بتوانیم با موفقیت این چهارده پله را طی کنیم به بهشت -منظور بهشت درونی - به آن سعادت و صلح و صفا می‌رسیم. آن چیزی که همهٔ ما به دنبالش هستیم بهشتی است که از آن رانده‌شده‌ایم. آدم و حوا اولین کسانی هستند که این کار را انجام دادند، در بهشت درونشان با صلح و صفا و آرامش زندگی می‌کردند تا زمانی که نقض فرمان کردند و بجای اطاعت از فرمان خداوند، فرمان شیطان را اطاعت کردند و این باعث شد به‌طرف ضد ارزش‌ها بروند و از بهشت رانده، وارد جهنم شوند. ما نیز که فرزندان آدم و حوا هستیم دقیقاً همین کار را انجام می‌دهیم و با نقض فرمان‌ها از بهشت خود رانده‌شده، به اعماق جهنم فرومی‌رویم سپس با تزکیه و پالایش و اذیت‌هایی که می‌شویم دوباره به آن بهشت درونی برمی‌گردیم.

اجرا کردن این چهارده وادی بیشترین کمک را به ما جهت رسیدن به بهشت می‌کند و وادی اول، تفکر از مهم‌ترین این وادی‌ها می‌باشد. قبل از آمدن به کنگره زیاد اعتقادی به تفکر نداشتیم چون انجام کارها بدون تفکر، شیرین‌تر و راحت‌تر است از انجام دادن کارها، با تفکر و سنجیدن همهٔ جوانب ...

درآیات قرآن نیز به تفکر قبل از انجام کارها تأکید بسیار شده است و در اکثر آیات آمده است؛ افلاتعقلون، افلا تتفکرون، افلا تتدبرون... یعنی تفکر، تعقل و تدبر کنیم و بهترین تصمیم را بگیریم.

اگر تفکر ما، تفکری، صحیح باشد تصمیمی به طبع صحیح می‌گیریم و مشکلات را قبل از اینکه خیلی بزرگ شوند راحت‌تر و آسان‌تر حل می‌کنیم. پس همیشه دنبال این نباشیم که کوتاه‌ترین راه را انتخاب کنیم.

برای حل مشکلاتمان باید بهترین راه ،را و با تفکر انجام دهیم هرچند سخت باشد. مسافر و هم سفر وقتی وارد کنگره می‌شوند، مشکلاتی که در اطرافشان چه در صور آشکار، چه در صور پنهان وجود دارد به دلیل باز شدن حس‌ها، بالا رفتن دقت و توجه، بیشتر می‌بینند و دچار یاس و نامیدی می‌شوند و احساس پوچی وبی هدفی به آن‌ها دست می‌دهد. این وادی به ما کمک می‌کند و می‌گوید هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به این حیات نمی‌نهد. کلمهٔ هیچ مخلوقی، هم جاندار وهم بی‌جان را شامل می‌شود، چراکه حتی یک‌تکه چوب، سنگ به بیهودگی و پوچی وبی هدفی به این دنیا نیامده‌اند چه برسد به ما انسان‌ها که اشرف مخلوقات هستیم و در آفرینش ما هدف بزرگی بوده است. منتهی برای اینکه بتوانیم زندگی را راحت‌تر ادامه دهیم، این هدف را فراموش می‌کنیم و زمانی که پا به این دنیا می‌گذاریم خداوند یک پرده روی افکار ما می‌کشد که فراموش کنیم هدف از آفرینش ما چه بوده است، همچنین اتفاقاتی که قبل از حیات برای ما افتاده را نیز فراموش کنیم.

حال باید بدانیم در راستای هدفمان زندگی می‌کنیم یا خیر؟

آرام و راحت زندگی کردن از نشانه‌های در راستای هدف حرکت کردن می‌باشد. آشفتگی، بی‌قراری و ناآرامی یعنی از هدفمان دور شده‌ایم و باید برگردیم به مسیر درست.

در مقابله با مشکلات افراد برخوردهای متفاوتی دارند. بعضی انسان‌ها حکایت مورچه‌ای رادارند که با افتادن یک قطره باران می‌گوید دنیا را آب‌برد. بعضی از ما انسان‌ها انقدر ضعیف وبی ظرفیت هستیم که با مواجه‌شدن با یک مشکل کوچک فکر می‌کنیم دنیا به آخر رسیده و نمی‌توانیم ادامه دهیم و به یاس و نامیدی دچار می‌شویم، برعکس برخی باوجود مشکلات زیاد باز سعی می‌کنند امیدشان را از دست ندهند چون امید است که انسان را زنده نگه می‌دارد و امید بزرگ‌ترین سرمایهٔ زندگی هر انسانی است. آقای مهندس نیز همیشه می‌گویند: به انسان‌ها امید دهید هرچند این امید واهی باشد. اگر در یک کویر به انسانی که به دلیل بی‌آبی دقایقی بیشتر به زنده ماندنش نمانده امید دهیم که 48 ساعت دیگر آب می‌رسد می‌تواند 48 ساعت دیگر دوام بیاورد، چون به او امید دادیم هرچند این امید واهی باشد و صحت نداشته باشد.

خوشحالیم که به جنگ نرم خود ادامه می‌دهید ...

اساتید آقای مهندس خوشحال‌اند که آقای مهندس به جنگ نرم خودشان ادامه می‌دهند البته اینجا مخاطب همهٔ انسان‌ها می‌باشد و جنگ نرم نیز، جنگ افکار می‌باشد. با ورود به کنگره قرار است افکار منفی و مخرب را کنار بگذاریم و افکار مثبت وجهان بینی مثبت را جایگزین آن‌ها کنیم. این جنگ، جنگی نرم، جنگی بی صلاح و بدون خونریزی می‌باشد. اگر در این جنگ پیروز شویم و ادامه دهیم بالاخره یک روز مشکلات ما حل می‌شود چون همهٔ این‌ها در افکار وجهان بینی ما است و دنیای درون، جسم من، صور پنهان من تبدیل می‌شود به شهری آباد و از این‌همه آشفتگی و ویرانی نجات پیدا می‌کنیم.

هستی مانند یک کارخانه است، در کارخانه کسی ترفیع می‌گیرد که خوب کار کند. در هستی نیز همین‌طور است هرکدام که در صراط مستقیم باشیم و فرامین الهی را اجرا کنیم ترفیع می‌گیریم و به جایگاه بالاتر صعود می‌کنیم. ترفیع گرفتن، ارتقاء جایگاه فقط در صور آشکار نیست در صور پنهان نیز اگر در صراط مستقیم باشیم و فرامین الهی را اجرا کنیم رشد می‌کنیم.

در کل هیچ موجودی در این هستی بی‌هدف و بیهوده نیست، در پس آفرینش همهٔ ما هدفی بوده است پس قدر و ارزش خود را بدانیم و در راستای آن هدف که برایمان در نظر گرفته‌شده حرکت نماییم تا به موفقیت و آرامش و آن بهشت موعود برسیم.

نویسنده: همسفر اعظم

تصویرگر: همسفر لیلا


نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، وادی دوم،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات