اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

"وادی دوم و تأثیر آن روی من"

"هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم." نیروهای بازدارنده مرتب گلوله‌های خودشان را بر روی آموزش‌های ما که از وادی اول عبور کردیم شلیک می‌کنند و سعی می‌کنند ما را از مسیر خود منحرف کنند؛ اما ما می‌توانیم با استفاده از آموزش‌های کنگره به‌خصوص وادی‌های زیبای کتاب عشق، خود را مسلح به سپر دانش و آگاهی کنیم و از هجوم نیروهای منفی در امان بمانیم...

در ادامه مطلب بخوانید.....


به نام قدرت مطلق

"وادی دوم و تأثیر آن روی من"

از وادی اول عبور کردیم و آموختیم که تفکر آغاز خلق است و هر اتفاقی که در زندگی ما به وجود بیاید و خلق شود در اصل نقطه آغاز آن تفکر بوده است. زمانی که یک مصرف‌کننده مواد مخدر برای شروع درمان و آغاز سفر اول به وادی تفکر می‌رسد و به آن عمل می‌کند و فکر می‌کند به کارهایی که انجام داده و چه تخریب‌هایی به وجود آورده، چه برای خودش و چه برای اطرافیان و حتی چه موقعیت‌هایی را ازدست‌داده است و اینکه چه آسیب‌هایی به جسم خود وارد کرده است؛ در اینجا ممکن است ضعف و ناامیدی بر او غالب گردد و احساس پوچی کند و از خودش و هستی و خداوند گله و شکایت کند.

در اینجا حرکت در مسیر ضد ارزش‌ها و روی آوردن به موضوعات منفی و مخرب و درنهایت خارج شدن از صراط مستقیم ایجاد حس منفی می‌نماید. این احساسات زمانی اتفاق می‌افتد که انسان از مسیر زندگی خودش خارج گردد. حال در این وادی برای از بین بردن این تفکرات ویرانگر حس ناامیدی مطرح می‌شود.

اگر خوب دقت کنیم می‌بینیم که خداوند نیروهای عظیمی به ما داده است و نیروهای منفی خوب می‌دانند که انسان با این قدرت و نیروها شکست‌ناپذیر است. به همین دلیل حس‌های منفی  تمام توان خود را بکار می‌بندند تا نیروهای مثبت درون را خنثی کنند. ناامیدی یکی از همین ترفندها است که سدی برای انسان می‌شود و انسان از حرکت بازمی‌ایستد و او را متوقف می‌کند ٬ این درست چیزی است که نیروهای منفی می‌خواهند. شیطان هم در مقابل انسان می‌ایستد و از تکنیک‌های پیشرفته خود استفاده می‌کند.

وادی دوم با پیام زیبای خود ما را مجهز و آماده می‌کند در مقابل نیروهای منفی. وقتی این وادی می‌گوید هیچ مخلوقی در این جهان بیهوده آفریده نشده است، یعنی همه از ریزودرشت دارای عملکرد خاصی هستیم که هیچ‌چیزی نمی‌تواند جای آن را بگیرد.

در ادامه هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم؛ در اینجا می‌گوید همه دارای خصوصیات و توانایی‌هایی هستیم که خداوند این قدرت و توانایی‌ها را درون ما گذاشته است؛ اما نکته مهم اینجاست که یکی  از نتایج حرکت در مسیر ضد ارزش‌ها همین احساس ناامیدی است؛

اما باکمی تفکر درست می‌توانیم این احساس را  تغییر دهیم. البته اگر خودمان بخواهیم تغییر کند و باقدرتی که داریم از پایین‌ترین نقطه  خودمان را به بالاترین نقطه و جایگاه برسانیم؛ اما خوب است که بدانیم  نیروهای بازدارنده مرتب گلوله‌های خودشان را بر روی آموزش‌های ما که از وادی اول عبور کردیم شلیک می‌کنند و سعی می‌کنند ما را از مسیر خود منحرف کنند.

اما ما می‌توانیم با استفاده از آموزش‌های کنگره به‌خصوص وادی‌های زیبای کتاب عشق، خود را مسلح به سپر دانش و آگاهی کنیم و از هجوم نیروهای منفی در امان بمانیم.

اگر وادی اول را خوب پشت سر گذاشته باشیم پس نباید هیچ‌گاه در مقابل نامیدی خم  شویم و ناامیدی و ضعف بر ما غالب شود و حکمرانی کند، چرا که این ضعف‌ها باعث عدم آموزش ما می‌شود و این دقیقاً خواست و هدف نیروهای مخرب است؛ پس انسان‌ها بدانند که در مسائل ریزودرشت خودشان  بین دو مثلث دانایی و جهالت در رفت ‌و برگشت هستند .

ما باید بدانیم که شاه‌کلید برگشت به مثلث دانایی همان امید و تفکر درست است . پس ایمان خود را هیچ‌گاه از دست ندهیم و از تلاش خودمان دست برنداریم  تا برای رسیدن به شهر وجودی خودمان فرمان‌بردار خوبی شویم  و ستون‌های درونمان را یکی‌یکی از جنس آگاهی بنا کنیم و هیچ‌گاه امید خودمان را از دست ندهیم.

نویسنده: هم‌سفر بتول


نوع مطلب : دل نوشته، 
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، دستور جلسه هفتگی،
لینک های مرتبط :
شنبه 5 آبان 1397 10:14 ب.ظ
راهنمای عزیزم سرکارخانم آمنه از زحمات شما خیلی خیلی تشکر می کنم انشاالله خداوند به شما صحت و سلامتی و طول عمر بدهد
چهارشنبه 10 آبان 1396 01:08 ب.ظ
خانم بتول عزیزم دلنوشته بسیار زیبایی بود لذت بردم امیدبزرگترین هدیه خداوند است
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic