اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 15 شهریور 1396 :: نویسنده : اعظم همسفر
به نام قدرت مطلق الله
لژیون کمک راهنمای محترم همسفر آمنه، شعبه ی امین گلی، روزدوشنبه 96/06/13 با استادی هم سفرآمنه و دبیری هم سفر معصومه با دستورجلسه "وادی نهم ترک 2 و 3" رأس ساعت ۱7:۳۰ آغاز به کار نمودهر چیزی در هرجایی که قرار دارد عین عدالت است...

در ادامه مطلب بخوانید...


سخنان استاد محترم:

در مقابل اتفاقات، برخوردها، صحبت‌های اطرافیان باید نقطهٔ تحمل را بالا برد وسعی کنیم در این زمینه به یک تعادل برسیم. ما باید جهان‌بینی را کاربردی کنیم، داشتن اطلاعات و علم به‌تنهایی کافی نیست باید اجرایی و کاربردی شوند.

همهٔ انسان‌ها دو رو دارند یک روی خشونت، شیطانی و بدی و یک روی مهربانی و خوبی. خوی حیوانی در همهٔ انسان‌ها وجود دارد ولی پنهان و مهار است و در شرایطی خاص پدیدار می‌گردد. این ما هستیم که باعث می‌شویم انسان‌ها روی حیوانی یا روی مهربانی خود را نشان دهند رفتارهایی که از اطرافیان دریافت می‌کنیم، احترام، بی‌احترامی ...باعث‌وبانی‌اش خودمان هستیم.

هر انسانی ظرفیتی دارد، نقطهٔ تحملی دارد، زمانی که نقطهٔ تحمل پر شد به آستانهٔ آشوب وارد می‌شود. آستانهٔ آشوب یعنی جنگ، درگیری، پرخاش ...جایی که دیگر هیچ‌چیزی برایش مهم نیست. نباید با رفتارهای نسنجیده و بدون فکر انسان‌ها را در آستانهٔ آشوب بکشیم زیرا یک‌سخن، یا یک رفتار هم می‌تواند باعث ویرانی شخص وهم آبادانی شخص شود.

نقطهٔ تحمل افراد باهم فرق دارد یک شخص قادر است 5 ثانیه سرش را زیرآب نگه دارد و شخص دیگر 500 ثانیه، در یک واقعهٔ ناگوار در برخورد با مسائل روحی، روانی هر شخصی ظرفیت و پتانسیل متفاوتی دارد. نقطهٔ تحمل صرفاً ژنتیکی و خدادادی نیست، کسب کردنی است انسان می‌تواند با تمرین و تفکر و آموزش نقطهٔ تحملش را تغییر دهد؛ چه در جهت مثبت و چه در جهت منفی، البته در جهت منفی به تمرین و آموزش زیادی نیاز نیست برعکس در کارهای ارزشی آموزش زیادی نیاز داریم. اگر کاری را در جهل و نادانی انجام دهیم باعث می‌شود بیشتر در جهل و نادانی فرورویم چون دانش و علمش را نداریم، راه را اشتباه می‌رویم و با شکست بیشتری مواجه می‌شویم آن موقع است که منکر همه‌چیز می‌شویم نمی‌گوییم راه اشتباه بوده می‌گوییم خدا، عدالت ندارد. همه را مقصر شرایط بد خود می‌دانیم غیر از خودمان.

حسادت از روی جهل است. حماقت، حسادت، تنفر همه نقطه تحمل دارد. اگر شخص در این مسیر قرار دارد باید تغییر مسیر دهد یعنی از ضد ارزش‌ها چرخش پیدا کند به سمت ارزش‌ها. این کار ذره‌ذره و با تمرین‌های منظم امکان‌پذیر می‌باشد.

تمام هستی را دونیروی مکمل می‌چرخاند. هستی بر مبنای اضداد به وجود آمده است و از چهارعنصر آب، باد، خاک، آتش تشکیل‌شده است. هر چیزی در هستی بر مبنای ضدش شناخته می‌شود. اندوه در مقابل شادی، سفیدی در مقابل سیاهی و...

نیروهای مخرب و بازدارنده نقش نیروی مکمل را بازی می‌کنند. بعضی می‌گویند اگر خدا عادل است چرا بدی‌ها، وشیطان را خلق کرده؟ چرا حیوانات وحشی را خلق کرده؟ و...

همهٔ این‌ها عین عدالت است اگر بدی نبود خوبی معنا نداشت اگر حیوانات وحشی نبودند آهو چالاک و سریع نبود ویکسری حیوان تنبل داشتیم، بیماری همه‌جا را فرامی‌گرفت ...هیچ‌کس بابت کارهایش بازخواست نمی‌شد، تلاش و کوشش معنا نداشت ...پس فشارهایی که به انسان‌ها وارد می‌شود برای این است که نقطهٔ تحملشان بالا رود زرنگ، منظم، راست‌گو صادق شوند، در زندگی رشد کنند و آن‌هایی که نتوانند خودشان را با محیط سازگار کنند و هیچ تلاش و کوششی نداشته باشند از بین می‌روند و محکوم به نابودی می‌شوند و این عین عدالت است.

پس بنابراین مشکلات نه‌تنها بد ولعنت خداوند نیستند بلکه رحمت و لطف خداوند هستند در اثر حل مشکلات است که نقطهٔ تحمل ما بالا می‌رود زرنگ و چابک می‌شویم.

در نظام طبیعت ضعیف پایمال است ولی نباید عنوان جوانمردی را نادیده گرفت. شهامت و قدرت این نیست که حال کسی را بگیری، حق پایمال کنی این‌ها قانون جنگل هستند و شهامت و قدرت این است که اگر قدرت داشتید برعلیه کسی استفاده نکنید.

هر چیزی در هرجایی که قرار دارد عین عدالت است.

برای بالا بردن نقطهٔ تحمل باید از سدها، سختی‌ها عبور کرد برای رسیدن به شجاعت باید از ترس گذشت، برای رسیدن به عشق باید تنفر را تجربه کرد و...

نیروهای تخریبی، نیروهای مکمل هستند ولی این به معنای خوب بودن آن‌ها نیست اگر فکر نکنیم، اشتباه کنیم زیر دندان‌هایشان خورد می‌شویم. اگر حس قوی شود و نقطهٔ تحمل بالا نرفته باشد ایجاد مشکل و دیوانگی می‌کند. حس باید ذره‌ذره قوی شود. اگر حس را با مواد مخدر و افکار منفی قوی کنیم مرز، سپر دفاعی یاد هاله تابان از بین می‌رود اینجاست که خودمان نیروهای شیطانی و تخریبی را فراخوان می‌کنیم و اجازه داخل شدن می‌دهیم نیروهای تخریبی نیز شروع می‌کنند به القائات و این باعث می‌شود تخریب زیادی در انسان رخ دهد.

برای اینکه حس‌های درونی بکار بیفتد باید حس‌های بیرونی از کار بیفتد در این حالت دید شخص نسبت به جهان عوض می‌شود. فضا، مکان، زمان را از دست می‌دهد. ارتباط پنج حس ظاهر شما یک‌دفعه با این جهان قطع می‌شود و با جهان و بعد دیگر ارتباط برقرار می‌گردد پس باید اول ظرفیتش را کسب کنی، نقطهٔ تحمل را بالا ببری بعد این نیروها را فراخوان کنی.

در کل انسان باید در هر جایگاهی قرار دارد خودش را با آن نقطهٔ تحمل هماهنگ کند و در تمام سطوح مردانگی و جوانمردی را فراموش نکند.

 

 نگارش و ویرایش: هم سفر اعظم


 

 

نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 شهریور 1396 04:50 ق.ظ
با عرض سلام و خداقوت استفاده کردیم مثل همیشه .
پنجشنبه 16 شهریور 1396 12:00 ق.ظ
باسلام خدمت خانم اعظم خداقوت خیلی لذت بردم ممنونم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic