اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 1 شهریور 1396 :: نویسنده : اعظم همسفر
به نام قدرت مطلق الله
لژیون کمک راهنمای محترم همسفر آمنه ، شعبه ی امین گلی،  روزدوشنبه 96/05/30با استادی هم سفرآمنه   و دبیری هم سفر معصومه با دستورجلسه"سی دی مجانی" رأس ساعت ۱7:۳۰ آغاز به کار نمود
دلیل موفقیت کنگره 60 این است که افرادی که به رهایی می‌رسند به هر طریق که بتوانند (چه با قلم، چه با کَرَم) به کنگره 60 کمک می‌کنند. برای اینکه به نتیجه رسیدند و درمان شدند، می‌گویند دیگران کمک کردند، ما به درمان رسیدیم، ماهم کمک کنیم تا دیگران به درمان برسند.

درادامه مطلب می خوانید.....

سخنان استاد محترم:

نه در ایران نه در کشورهای خارجی انجیویی پیدا نمی‌کنید که خودکفا باشد تمام انجیوها و سازمان‌های مردم‌نهاد اکثراً گرفتاری مالی و اقتصادی دارند ولی کنگره 60 در عرض این 20 سال که از تأسیس آن می‌گذرد غیر از چند ماه اول، یک روز نشد که با بی‌پولی مواجه باشد،  کدام انجیویی می‌تواند برای رهن یک مکان حدود 300 میلیون تومان پول بدهد؟ نه یک شعبه بلکه ده‌ها شعبه. از قدیم گفته‌اند کسی که معاش ندارد معاد هم ندارد. این‌ها همه حاصل مدیریت و برنامه‌ریزی صحیحی است که تمامی دیده‌بان‌ها و...برای این کارمی کشند.

افرادی که در کنگره 60 به درمان می‌رسند تقریباً 11 میلیون تومان هزینه درمان دارند. قلم، کاغذ، اجاره، ملزومات، حقوق مرزبانان، دیده‌بانان، کمک راهنمایان و تمام کسانی را که خدمت می‌کنند به‌صورت فرضی در نظر گرفته‌ایم و بر تعداد رهایی سالیانه تقسیم کرده‌ایم رقمی حدود 10 الی 11 میلیون تومان درآمده. این از نوع هزینه‌های اجتماعی است. افراد در کنگره 60 مجانی به درمان می‌رسند و ما این مخارج جاری مثل آب و برق و گاز و اجاره و صندلی و ملزومات را از هیچ ارگانی نمی‌گیریم و خود افراد آن را تأمین می‌کنند و کنگره به‌گونه‌ای به آن‌ها تعلیم داده که حدود 99 درصد افراد برای تعالی کنگره 60 خدمت می‌کنند و اگر پول داشته باشند دریغ نمی‌کنند.

اعضای کنگره 60 وقتی آمدند و دیدند که در یک سیستمی قرار گرفتند که سرشان کلاه نگذاشته‌اند، در حقشان اجحاف نشده جیبشان را خالی نکرده‌اند و به درمان رسیده‌اند، هرچه از دستشان بربیاید برای کنگره 60 انجام می‌دهند و دلیل موفقیت کنگره 60 همین است که افرادی که به رهایی می‌رسند به هر طریقی که بتوانند (چه با قلم، چه با کَرَم) به کنگره 60 کمک می‌کنند. برای اینکه به نتیجه رسیدند و درمان شدند، برای اینکه می‌گویند دیگران کمک کردند و ما به درمان رسیدیم، ماهم کمک کنیم تا دیگران به درمان برسند.

بنابراین وظیفهٔ ماست که به این موضوع استحکام‌بخشیم. تمام خدمت‌های کنگره 60 داوطلبانه است. اگر هم کسی را جریمه و کمیته انضباطی می‌کنند به این خاطر است که اینجا مثل دانشگاه است. در دانشگاه‌های بزرگ دنیا مثل دانشگاه هاروارد هم باید پول پرداخت کنند ولی به افرادی که درسشان خوب است بورسیه می‌دهند و هیچ پولی از آن‌ها نمی‌گیرند، ولی اگر معدلشان پایین آمد باید پول دانشگاهشان را بدهند. در کنگره هم همین‌طور است. اگر کسی که به رهایی رسیده، برگشت کرد باید پول بدهد، یعنی 11 میلیون تومان بورسیه به شخص داده‌ایم و درمان شده. حالا که برگشت کرده باید این 11 میلیون تومان خسارت خودت را بدهی ولی در کنگره نمی‌گوییم همه 11 میلیون را بده، می‌گوییم یک‌میلیون تومان بده آن‌هم به‌صورت قسطی. با این کار در کنگره 60 میکروب‌ها و ویروس‌ها زیاد نمی‌شوند.

94 درصد افرادی که وارد کنگره می‌شوند شاغل هستند و بیشتر آن‌ها تحصیل‌کرده هستند، پس باید یک مکان آبرومند برایشان تهیه کنیم تا به درمان برسند و این مکان آبرومند مستلزم استحکام پایه‌های مالی کنگره 60 است.


                    

هر انجیو یا سیستمی یا کارخانه یا حتی کشوری روی 3 محور استوار است:

1-مالی 2- علمی 3- تخصص

دانشگاه هاروارد فقط 12 هزار میلیارد دلار پشتوانه مالی دارد. هر فردی باید برای هر ترم 60 هزار دلار هزینه بدهد. اگر هم روزی کنگره 60 پولی شود افتخار است، پس ما باید پول داشته باشیم برای اینکه شعب بیشتری بزنیم، برای اینکه افراد بیشتری را درمان کنیم. علممان را هم باید قوی کنیم. با تمام جهان و دانشگاه‌های معتبر در ارتباطیم. کتاب 14 مقاله را نوشته‌ام و به‌زودی به دست همه می‌رسد و به انگلیسی هم در حال ترجمه شدن است. این کتاب در جهت استحکام پایه‌های مالی بسیار مهم است و قابل تدریس در دانشگاه‌های کشور هم خواهد بود.

افراد در کنگره 60 به 3 دسته تقسیم می‌شوند:

1-افرادی که به کنگره کمک و خدمت می‌کنند هم مالی و هم علمی. این دسته بیش‌ترین افراد کنگره را شامل می‌شوند که می‌توان در دسته سابقون آن‌ها را قرارداد.

2-افرادی که خنثی هستند. کمک نمی‌کنند، کاری هم ندارند. می‌آیند و درمان می‌شوند و به دنبال زندگی‌شان می‌روند.

3-افرادی که نه‌تنها کمک نمی‌کنند بلکه در جهت دیگر هم ساز را کوک می‌کنند و به افرادی که کمک می‌کنند بُخل می‌ورزند و می‌گویند کنگره پولی شده. البته این افراد خیلی کم هستند.

پولی که در هر شعبه جمع می‌شود مربوط به کلیه شعب است و مختص همان شعبه نیست.

یک سفر دومی تا یک سال باید در لژیون بنشیند و حضور داشته باشد و کسی به او نمی‌تواند بگوید که درمان شده‌ای دیگر سر لژیون نیا. لژیونی که سفر دومی نداشته باشد به درد نمی‌خورد. سفر دومی‌ها باید حضور داشته باشند تا القای مثبت سلامتی و درمان بشود برای سفر اولی‌ها.

در کنگره 60 بعضی مطالب قانون است و ما نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم. تعداد افراد لژیون هر شعبه قابل تغییر است و بستگی به ایجنت و اسیستانت هر شعبه دارد که بر مبنای سیاست شعبه خودشان برنامه‌ریزی می‌کنند.

استحکام پایه‌های مالی و علمی گاهی با زبان است یعنی کسی با زبانش کمک می‌کند به این قضیه و این کاربر عهده راهنماهاست.

نکته آخر اینکه هدف از اینکه اسم افرادی که پول می‌دهند و به کنگره کمک می‌کنند را اعلام می‌کنیم این نیست که جنبه ریا داشته باشد بلکه هدف این است که الگویی شود برای بقیه. بدبختی ما کمبود الگوست. ما احتیاج به الگو داریم. از بین بردن و نبودن الگو باعث ایجاد بدبختی است. اگر کنگره ۶۰ الگو دارد به خاطر بودن الگوهایی مثل سفر دومی‌هاست.

 نگارش وعکس همسفر اعظم

ویرایش همسفر لیلا

نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 1 شهریور 1396 09:38 ب.ظ
سلام خدمت خواهرعزیزم خداقوت خیلی عالی بود


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic